Tahad osta sõiduki Auto24 kaudu?

Auto24 laen – võimalus osta kasutatud auto kiire laenu abil

Uuendatud: 03.04.2021

Auto24 on pikalt olnud Eesti üks populaarsemaid autokuulutuste portaale. Tohutult laia haardega veebilehel leiab lisaks auto müügi- ja ostukuulutustele ka uudiste nurga, foorumilehe kõige pähetuleva arutamiseks teiste kasutajatega, ostuabi, e-poe ning uue lisandina ka võimaluse laenu saada! Nimelt alustas Auto24 koostööd Inbankiga, luues laenu, mille abil on võimalik just Auto24 portaalist endale auto soetada.

Taotle laenu!

Auto24 ja Inbank

Auto24 veebiportaali olemust on juba selgitatud, ent mis ettevõte on Inabnk? Tegu on Eesti noorima pangaga, mis loodi alles mõned aastad tagasi. Vanuse vähesusest hoolimata pole vaja aga panka peljata. Noor ja julge ettevõte võib tihtipeale isegi parem olla! Alles turule tulnud panga taga peitub nimelt tugev ja kogenud meeskond, kes panganduses mitte just esimesi samme ei astu, vaid oma kogemust uuendusliku, modernse ja kvaliteetse panga loomiseks ära kasutavad. Ja muidugi on garanteeritud meeldiv klienditeenindus, paindlikud tingimused ja panga väiksusest tulenev vägagi kiire taotlusprotsess.

Inbank ise on välja kasvanud finantstehnoloogiaettevõttest Cofi, mis loodi 2011. aastal. Partnerite hulgas on Inbankil aga mitmeid tuntud ettevõtteid ja ka näiteks hästi teada Coop Pank.

Inbank ei hoia end tagasi, vaid pakub täpselt samu teenuseid, mida mitmeid kordi kauem tegutsenud pangad. Olemas on nii laenuvõimalused, järelmaksevariandid kui ka erinevad hoiused. Hoiused on teiste pankadega võrreldes küllaltki paindlikud ja mitmekülgsed, lubades hoiuse raha nii juurde kanda kui ka välja võtta. Laenudest rääkides siis väikelaenu suurus jääb vahemikku 300 – 10 000 eurot. Tagasimakseperiood on 6 – 60 kuud, sõltudes nii laenusumma suurusest kui ka sinu enda eelistustest. Mida veel Inbanki laenude juures tähele panna?

 • Tagatist ei ole alati vaja!
 • Madalaim intressimäär on 9.9%
 • Kui laenusumma jääb alla 2000 euro, on tuvastusprotsess võimalik ka veebikaamera vahendusel. Suurema summa korral tehakse isikutuvastus kas lähimas sobivas kontoris või siis Omniva esinduses.
 • Vastuse laenutaotlusele saab juba loetud minutitega ja tihtipeale isegi vähem kui ühe minutiga
 • Laenatud raha arvele jõudmiseks ei kulu reeglina rohkem kui üks ööpäev

Täisteenusliising ettevõtetele

Lisaks tavalistele ja tuntud laenutüüpidele on Inbanki pakkumises olemas ka omapärane täisteenusliising. Selle abil on võimalik muretseda ükskõik millist vara! Kuigi see on mõeldud ettevõtetele, pidasime oluliseks see ära mainida, sest on üldteada, et Eestis on ettevõtte loomine väga lihtne, nii et kunagi ei tea, millal sul seda infot vaja võib minna. Täisteenusliisingu pikkuseks on 1 – 5 aastat ning liisingumakse on kogu perioodi vältel fikseeritud. Summa jääb 800 – 20 000 euro vahele ning sissemakse algab 0%!

Mida aga teada Inbanki hoiustest? Olemas on nii tähtajaline kui paindlik hoius. Tähtajaline hoius on parem mõte siis, kui su peamiseks sooviks on teenida passiivset lisatulu ning sul on vaba raha, mida sa igapäevaselt ei kasuta. Kindlasti sobib see ka neile, kes soovivad oma hoiusele maksimaalset intressi. Paindlik hoius on parem valik siis kui sa soovid oma vaba raha hoiustada, kuid soovid hoida ka varuväljapääsu avatuna ehk võtta raha kokkulepitust varem välja ning seda ilma intressis kaotamata. Või ka siis kui tahad hoiusele raha juurde kanda ning soovid samal ajal säilitada algselt kokkulepitud intressimäära.

Koostöös Bauhofiga pakutakse ka remondilaenu, mida saab taotleda just Bauhof kauplustes poodlemiseks. Ja remont võib tähendada mitmeid erinevaid asju! Osta uusi tööriistu, tasu meistrimeestele nende töö eest, osta uusi taimeid-puid või siis ükskõik mida sul vaja on. Bauhofi remondilaenu suurus on 300 – 10 000 eurot ning laenuperiood on 6 kuud kuni 6 aastat. Laenu intress algab 12.9% ja nagu ikka, laenutaotlusele saab vastuse ülimalt kiiresti – vähem kui minutiga!

Järelmaks on kättesaadav aga enam kui 300 partnerkaupmehe juures! Kuna partnereid on sedavõrd palju, on ka tingimused küllaltki erinevad, kuid üldplaanis on tingimused järgmised:

 • Laenusaaja on 20 – 75aastane
 • Minimaalne sissetulek on vähemalt 240 eurot
 • Ei ole maksehäireid

Kõik muud tingimused nagu näiteks laenusumma, laenuperioodi pikkus, intressi võimalikud vahemikud ja sissemaksu olemasolu või ka suurus, sõltuvad täiesti sellest, millise partneri juures laenu võetakse.

Auto24 laen Inbank vahendusel

Kui Inbanki tagatiseta laenusumma suurus on 300 kuni 10 000 eurot, siis spetsiifiline Auto 24 laen lubab laenu võtta kuni 15 000 mõne sõiduki – auto, mootorratas, kaater jne – tagatisel. Laen võib olla ka täpselt sama suur kui sõiduki maksumus. See vabastab sind sundlusest omada ise sissemaksu jaoks kõrvale pandud raha. Muidugi öeldakse, et inimestel peaks varusid olema aga see pole alati võimalik. Lisaks, kui võimalik on sõiduvahendi soetamine ilma sissemakset tegemata, siis võiks ju kõrvalepandud raha alles jätta ning seda mõnes teises hädaolukorras kasutada.

Auto.24 laenu tüüptingimused:

 • Laenusaaja on vähemalt 21aastane
 • Laenusaaja minimaalne sissetulek ühes kuus on vähemalt 280 eurot
 • Laenusumma on 300 – 15 000 eurot
 • Laenusaajal ei tohi olla maksehäireid
 • Laenuperiood on 6 – 72 kuud
 • Intress jääb vahemikku 9 – 19.9%
 • Lepingu haldustasu on 5 eurot kuus, mis sisaldub juba ka kuumakses
 • Lepingutasu on 2% laenusummast, minimaalselt 95 eurot
 • Osta võid ka kasutatud auto ning puudub piirang sõiduki vanusele
 • Sõidukit on lubatud laenuperioodi ajal müüa

Mis on Inbanki ja Auto24 laenu osas väga oluline ja hea teada on see, et kohe kui auto on ostetud, on auto 100 % sinu oma! Seetõttu puudub ka kohustus teha värskelt ostetud autole kaskokindlustus. Muidugi, kui sa soovid, siis sa võid seda teha aga see sõltub täiesti sinust ja ei ole panga poolt ette kirjutatud.

Auto 24 laenu taotlemine

Taotlemisprotsess on tehtud küllaltki kergeks, koosnedes vaid 8 sammust:

 1. Otsi Auto24 portaalist sobiv auto, mis jääb ka sobilikku hinnavahemikku (300 kuni 15 000 eurot)
 2. Kasuta müügikuulutuse juures olevat kalkulaatorit
 3. Logi sisse kas ID-kaardi või mobiil-ID vahendusel ning täida laenutaotlus
 4. Oota umbes minut
 5. Kui on kinnitatud, et sul ei ole maksehäireid ja sissetulek on piisav, saadetakse sulle leping
 6. Seejärel on vaja teha isikutuvastus. Isikut saab tuvastada kas internetis (kuni 2000 euroste laenude korral) või Inbanki või Omniva kontoris
 7. Laenusumma jõuab kontole kuni 1 ööpäeva jooksul, lugedes seda alates lepingu allkirjastamisest ning isikutuvastuse tegemisest
 8. Pärast seda kui laenusumma kontole jõuab, saad ise sõlmida müüjaga ostu-müügilepingu.

Sedavõrd kiired vastused on võimalikud üksnes tänu sellele, et Inbank on loonud ainulaadsed algoritmid ja omapärase kontrollmehhanismi. Klient annab nõusoleku ning seejärel saab algoritm tänu pensioniregistrile kätte info selle kohta, millised on inimese reaalsed legaalsed sissetulekud.

Pärast laenutaotlusele vastuse saamist on laenusaajal 14 päeva, et otsustada, kas sa soovib laenu ka reaalselt kasutusele võtta. See tähendab seda, et sul on puhveraeg oma võimalused ja vajadused läbi kaaluda ning sa ei pea otsustama nüüd ja kohe. Kui otsustad laenu kasutada, on pangal õigus kuu aja jooksul kontrollida, kas saadud raha kasutati ikka reaalselt autoostuks või mitte.

Nagu tihtipeale võimalik, lubab ka Inbank laenu varem tagasi maksta. See pole kahjuks küll täiesti tasuta. Lisakulud sõltuvad sellest, kui kaua on jäänud lepingu lõppemiseni. Kui vähem kui 1 aasta, peab tasuma 0.5% tagastatavalt summalt. Kui rohkem kui üks aasta, peab tasuma 1% tasustatavalt summalt.

Inbank reklaamib end kui laenuandjat, kes pakub ülikiiret vastust laenutaotlusele ning madalat intressi, kui võrrelda teiste laenupakkujatega.

Auto24 laen kogemused võrreldes teiste laenupakkujatega

Kuigi ühelt poolt on tegu tavalise tarbimislaenuga, mis on võrreldav ka normaalse autoliisinguga, on Auto24 ja Inbanki poolt pakutaval laenul oma eripärad:

 • Ei nõua sissemakset
 • Ei nõua tagatist
 • Ei nõua kaskokindlustus
 • Ostetav auto kuulub laenusaajale
 • Laenu andmise otsustamine toimub automaatselt

Taotle laenu!

Nagu näha, on Inbank ja Auto24 poolt pakutav laen täiesti reaalne võimalus, mida tasuks uut autot ostes vägagi reaalselt kaaluda. Kuigi jah, tegu on uue pangaga, ei pea seda kartma. Tihtipeale suudavad just uued tulijad tuua kogu turule uusi tuuli ning tutvustada innovaatilisi lahendusi. Üheks selliseks lahenduseks on ju kindlasti Inbanki loodud algoritm ja süsteem, mis lubab laenuotsuse teha võrdlemisi automaatselt. Inimesed ei ole ju alati parimad otsustajad, nii et Inbanki loodud lahendus, mida praegu kasutab ka Auto24, võib üsna varsti olla pangandusmaailmas ka uueks normiks.