Avanss.ee tuleb appi siis kui vaja

Nooremate inimeste jaoks ei ole avanss enam kuigi tuttav termin, ent kes on kauem tööturul olnud, nende jaoks peitub laenuandja nime taga tuttav teenus. Mis asi see avanss siis on? Lihtsalt seletades tähendab avanss rahaliste vahendite ettemakset. Reeglina siis tööandja poolt. Oletame, et tavaliselt on palgapäev iga kuu 5. kuupäeval. Avanss oleks näiteks see, kui märtsikuu palk makstakse välja mitte 5. märtsil, vaid hoopis näiteks 27. veebruaril.

Avanss oli ka nn letialune vihik. Näiteks kui oli vaja kohalikust kauplusest süüa osta aga raha jäi puudu, pani müüja kirja, mis summa sa võlgu jääd. Hiljem, kui palk kätte saadud, sai see võlg tagasi makstud. Varasemalt tunduvalt levinum lähenemine, ent nüüd on see kadumas.

Miks on avanss vajalik?

Avanss on reeglina vajalik olnud siis, kui kehva planeerimise või erakorralise olukorra tõttu olemasolevast rahast ei piisa.  Aga miks on see siis tasapisi kadumas? Võimalik, et just paranenud finantshariduse ja -teadmiste tõttu on kehva planeerimise tõttu avansi vajamist vähemaks jäänud. Samas, eriolukordade ja ootamatute kulude eest ei kaitse miski ja need ei kao kuhugi.

Traditsiooniliselt on avansi maksjaks olnud tööandja. Muidugi, tööandjal ei ole mingit kohustust avanssi anda, ent kui tööandja ja töötaja jõuavad omavahel kokkuleppele, ei keela keegi seda tegemast. Ka tänapäeval. Uurides seaduseid, siis avanss on lubatud. Igal juhul tasuks sellises olukorras aga sõlmida vastav leping. Esiteks aitab see kindlustada, et tingimused ning nõuded on kõik üheselt mõistetavad. Teiseks tähendab see seda, et kokkulepitu on must valgel kirjas ning pole probleemi, et lepingupooled kokkulepitud erinevalt mäletavad.

Töölepingu järgi ei ole kohustust avanssi maksta, ent näiteks lähetuse osas on avanss eraldi välja toodud:

  • 40.Töötaja kulude ja kahju hüvitamise erisus

(4) Töötajal on õigus nõuda töölähetusega kaasnevate võimalike tekkivate kulude hüvitamist mõistliku aja jooksul enne töölähetuse algust. Töötajal on õigus keelduda lähetusest, kui tööandja ei ole mõistliku aja jooksul ettemaksu teinud.

Keskendume nüüd aga mitte lähetusega seotud töötasule ning ettemaksule ehk avansile, vaid hoopis avansile, mida soovitakse mingil kindlal põhjusel. Hea on teada, et alati on võimalus tööandjalt avanssi küsida ning seaduse järgi ei ole see ka keelatud.

Samas on olukordi, kus ei taheta tööandjale oma rahalist olukorda selgitada või paljastada. Arusaadav, et kui tegu on mõne erakorralise väljaminekuga, ei ole soovi ülemusele rääkida, mis täpselt juhtus ja kuidas see igapäevaelu häirib. On küll tore, kui on ülemusega selline usalduslik ning meeldiv suhe, ent samas see ei saa olla oodatud ja normaalsus. Mõnikord ei ole see lihtsalt võimalik. Seetõttu võib säärastes olukordades olla parem idee pöörduda laenuandja poole, kes suudab pakkuda samasugust avanssi.

Avanss.ee pakub seda, mida tarvis

Avanss.ee kuulub BB Finance OÜ alla ning on tehniliselt võttes üks nende laenubrändidest. Võrreldes mitmete teiste laenutoodete ning -brändidega rõhub Avanss just sellele, et pakutakse väikest kiirlaenu, mis on otseselt seotud laenutaotleja kuupalgaga. Ning samas ei pea avanss olema täpselt kuupalga ulatuses. Kui vaja on väiksemat summat, on tark mõte laenatagi väiksem summa ning piirduda sellega, mida reaalselt ka vaja läheb. Iga laen on vaja üks kord tagasi maksta ning avanss ei ole sellest erinev.

Nagu teistel kiirlaenudel, on ka Avansi eeliseks selle kiirus – tihtipeale saab vastuse juba tunni jooksul ning laenusumma jõuab sinuni maksimaalselt paari päevaga. Just see on see, mida rahaliselt keerukas olukorras kuulda tahad. Eristuv on ka see, et laen on otseselt seotud netopalgaga.

Avanss.ee üheks miinuseks on võrdlemisi kõrge intress. Samas, kui laen õigeaegselt tagasi maksta ning tegu on tõesti ajutise lahendusega, mitte igakuise rutiiniga, ei tohiks see probleemiks osutuda.

Selleks et vältida kiirlaenu võtmise rutiiniks muutumist, on Avanss.ee abiks ka üldises mõttes rahaasjade planeerimisel sh pere eelarve koostamine, erinevate igakuiste püsikulude vähendamine ning pikaajalisemate finantseesmärkide loomine.

Lihtne taotlemine interneti vahendusel

Avanss.ee veebilehe kasutamine on võrdlemisi mugav ning intuitiivne. On nähtud vaeva, et ehitada üles moderne veebileht, kus on ka rohkelt erinevaid alalehti. Tänu sellele leiab vastuse pea igale küsimusele ning saab hea ülevaate pakutavatest teenustest. Veebilehelt leiab ka hea näite laenamise kohta, mis annab ülevaate krediidi kulukuse määrast ning teistest numbritest ja andmetest, mida laenu taotledes arvesse vaja võtta.

Avanss.ee tuleb appi just sellisel juhul, kui raha enne palgapäeva otsa saab. Kuigi hea on planeerida ja pidada eelarvet, et garanteerida sellise olukorra vältimine, siis alati see ei õnnestu. Mõnikord võib kodumasin ootamatult rikki minna, auto remonti vajada, tekkida terviseprobleem, millega on vaja tegeleda nüüd ja kohe, mitte mõne nädala möödudes, kui palgapäev kätte jõuab. Ja sellisel juhul ei ole oluline, kui täpne ning korralik eelarve on tehtud ja kui palju oled sellest minevikus kinni pidanud. Ootamatult suur üllatav väljaminek võib kõik eelarved korraks uppi lükata.

Kuidas käib taotlemine avanss.ee lehel

Kui on selge, et vajadus on tekkinud ning palgapäevani ootamine ei ole lahendus, siis kuidas edasi minna? Mis on sammud, et avanss reaalselt kätte saada ning tekkinud finantsprobleem kiirelt ja ilma suuremate kadudeta lahendada?

Esmalt on vaja luua avanss.ee lehel endale konto ja seejärel läbida isikutuvastamine. Isikutuvastamiseks on mitu võimalust:

  • ID-kaardi abil
  • Mobiil-ID vahendusel
  • Isikusamasuse tuvastamine postkontoris
  • Kehtiva dokumendi koopia saatmine

Enne aga kui Avanss.ee pakutavat raha juba mõtetes kulutama hakata, tuleb kindel olla ka selles, et sa vastad nende seatud tingimustele. Hea on teada seda, et laenutaotleja ei pea olema Eesti kodanik. Avanss.ee pakub oma teenust kõikidele Euroopa Liidu ja Šveitsi kodanikele. Tingimuseks on siiski see, et elukoht peab olema rahvastikuregistri järgi just Eestis.

Kuna avanss on tihedalt seotud palgaga, on nõutud ka töölepingu alusel töötamine. See tähendab, et pension või vanemahüvitis ei lähe sissetulekuna arvesse. Laenutaotleja peab taotlemiseks olema ka vähemalt 20 aastane.

Kui sa endiselt kahtled, kas avanss.ee on ikka sinu jaoks õige laenuandja või kas nende tingimused on sulle sobilikud, siis tasub ikkagi veebileht avada, teha endale konto ning ringi vaadata. Lihtsalt konto avamine ei tähenda veel, et peaks ilmtingimata ka laenu taotlema, aga see annab sulle võimaluse saada parem ülevaade pakutavast ning võimaluse enne lepingu sõlmimist selle sobivuses ka veenduda. Ja kuna sul ei ole praegu põlevat vajadust lisaraha järgi, ei pea sa ka kiirustama, vaid saad rahulikult kõikide variantidega tutvuda.

Üldisel võib öelda, et avanss.ee pakutavad teenused ning võimalused paistavad teiste laenupakkujate seest selgelt välja. Ja see pole halb. Innovatsioon on oodatud igas valdkonnas ja võib loota, et üks uus arendus ning edasimineku lahenduste otsimine annab ka teistele laenuandjatele motivatsiooni oma pakutavaid teenuseid edasi arendada ning mitte ühte vanasse mustrisse aastateks kinni jääda.

 

BrazilNew ZealandPeru