Laena ettevõttest Bigbank

Big Bank on ettevõte, mis on Eestis tegutsenud juba veerand sajandit, keskendudes tähtajalistele hoiustele ja tarbimislaenudele. Veerand sajandit on märkimisväärne teetähis, mille üle võiks uhke olla iga ettevõte. Lisaks pangateenuste pakkumisele on Big Banki eesmärgiks ja sooviks ka panustada ühiskondlikult olulistesse ettevõtmistesse, eelistades kultuuri-, spordi- ja noortevaldkonda. Teistest pankadest eristab Big Banki ka nende personaalne lähenemine igale kliendile. Seda lubab pakkuda fakt, et pangal on rohkelt sidemeid, neil on suured ressurssid ning süsteemid on loodud selliselt, et töö kulgeks paindlikult ja kiirelt.

Taotle laenu!

Big Bank ise ütleb, et 90% nende klientidest on teenindusega rahul ja 80% klientide hinnangul on Big Banki pakkumised head. Samas vaimus kavatsevad nad jätkata ka tulevikus.

Big Bank – mida sa peaksid teadma?

Kuigi Big Bank põhineb täielikult Eesti kapitalil ja ka nende peakontor asub Eestis, on endiselt tegu rahvusvahelise pangaga, kes on esindatud üheksas riigis. Lisaks Eestile leiab nad ka Lätis, Leedus, Saksamaal, Austrias, Hollandis, Hispaanias, Rootsis ning Soomes.

Piiriüleste teenuste pakkumine aitab BigBankil jätkata ka oma missiooni, milleks on inimestele paremate võimaluste loomine oma elu parandamiseks, läbi sujuvate finantsteenuste. Selle saavutamise nimel töötab Big Bank selles suunas, et olla enim soovitatud digitaalse finantsteenuse pakkuja oma tegevusriikides. Muidugi tähendab digitaalne maailm ka erinevaid ja tihtipeale uusi ohte, kuid Big Bank võtab turvalisust tõsiselt ja turvameetmete arendamine ja uuendamine on neil pidevalt töös.

Bigbank laen (rohkem infot bigbank.ee lehelt)

Big Bank pakub mitmeid erinevaid laene:

  • Autolaen – saab taotleda tagatiseta ja selle summaks on kuni 25 000 eurot
  • Väikelaen – saab taotleda tagatiseta ja selle summaks on kuni 25 000 eurot
  • Kinnisvara tagatisel laen – saab taotleda kinnisvara tagatisel ning laenusumma algab 15 000 eurost

Olenemata sellest, millise laenu võtmise kasuks sa otsustad, pead isegi enne laenu taotlemist tõsiselt mõtlema sellele, kas laenu tagasimaksmine on sinu eelarve jaoks võimalik ja saavutatav. Kui oled juba laenu taotlenud, tee selgeks, milliselt arveldusarvelt iga kuu laenumakse maha läheb. Kui see läheb maha arvelt, millele laekub ka su sissetulek, pole tõenäoliselt hullu. Kui oled aga valinud eraldi arveldusarve, peaksid veenduma selles, et vajalikul kuupäeval on seal ka vajalik summa olemas. Olukorras kus kasutad peamiselt mõne muu panga teenuseid, ei saa unustada seda, et pankadevaheline ülekanne võtab ka oma aja.

Big Pank laenutingimused – hea teada

Reeglina on võimalik laen ka varem tagasi maksta, ent olenevalt lepingutingimustest võib see tähendada lisakulusid. Kui sa pole kindel, kuidas sinu leping sõlmitud sai, võid alati klienditeenindajalt üle küsida. Pangaga peaks ühendust võtma ka siis, kui tundub, et sa ei suuda laenumakseid tasuda. Pea liiva alla peitmine ja lootmine, et kõik saab korda, ei ole sellises olukorras kindlasti kasuks. Rohkem abi on sellest, kui pangaga asjad ausalt läbi rääkida. Kliendihaldur soovib alati teha kõik kliendi enda parimates huvides ja võimalik on tihtipeale ka näiteks maksegraafikut muuta.

Bigbank autolaen

Autolaen on mõeldud just sellise sõiduki soetamiseks, nagu sa soovid. Sõidukiks võib olla nii auto kui mootorratas, mis on ilmselgelt rohkem levinud, kui ka kasvõi purjekas või traktor – inimeste vajadused on ju erinevad! Väga paljude jaoks on oluline ka see fakt, et sissemaksu ei ole vaja tasuda. Sõiduki saab koheselt enda nimele registreerida, nii et võid uhkusega ja ausalt värsket sõidukit täitsa enda omaks kutsuda. Sõiduki ümber vormistamine tuleb ära teha 60 päeva jooksul (60 päeva loetakse alates laenu saamisest).

Laenusumma algab 500 eurost, võib olla kuni 25 000 eurot, ning intress alates 8,9% aastas, mis avab ukse päris mitmetele. Laenuperioodi miinimumpikkuseks on 12 kuud. Laenuperioodi maksimumpikkus sõltub sellest, kui suur laen sai võetud. Laen, mis jääb vahemikku 500 – 10 000 eurot, on vaja tagasi maksta kuni 60 kuu jooksul. Laen, mis jääb vahemikku 10 001 – 25 000 eurot, on vaja tagasi maksta kuni 72 kuu jooksul.

Autolaenu taotleja peab olema 20 – 73aastane ning kas Eesti kodanik või omama Eestis kehtivat elamisluba või elamisõigust. Laenu taotlemiseks on vajalik ka ametlik sissetulek, vähemalt alates 300 eurot kuus ning kui laenusumma on suurem kui 7000 eurot, võib pank nõuda ka käendajat, kes oleks nõus laenu toetama.

BigBank laenutaotlusprotsess

Kui tundub, et summa sobib, intressimäär sobib ning ka laenuperiood on ideaalne, pole vaja midagi keerulist teha:

  • Esmalt täita laenutaotlus
  • Teiseks esitada isikut tõendava dokumendi koopia
  • Vajadusel pangakonto väljavõte
  • Seejärel annab Big Banki laenuspetsialist juba täpsema info, et mis dokumente veel vaja oleks, et asi lepingu sõlmimiseni läheks

Taotlejal on leping võimalik allkirjastada ka interneti kaudu – kas ID-kaardi või mobiil-ID abil. Vajadusel saab muidugi ka kontoris kohapeal allkirjastada, ent siis on lepingu sõlmimise tasu natuke suurem. Internetis lepingut sõlmides on lepingutasu 3% krediidisummast (vähemalt 95 eurot), kontoris sõlmides aga 3.5% krediidisummast (vähemalt 99 eurot).

BigBank väikelaen

Väikelaen on paindlik tarbimislaen, mille intress algab 9.9% aastas ning seda arvestatakse laenujäägilt. Kui autolaenu sihtotstarve on kindel, siis väikelaenul on natuke rohkem võimalusi. Tegu on vaba sihtotstarbega laenuga, mida võid kasutada põhimõtteliselt ükskõik milleks: koolitused ja kursused, ravikulud, reisimine, pulmade korraldamine, õpingutega seotud kulud ja kõik muud ootamatud väljaminekud.

Laenusumma algab 500 eurost, võib olla kuni 25 000 eurot, ning intress alates 9,9% aastas, mis avab ukse päris mitmetele vüimalustele. Laenuperioodi miinimumpikkuseks on 12 kuud. Laenuperioodi maksimumpikkus sõltub sellest, kui suur laen sai võetud. Laen, mis jääb vahemikku 500 – 7000 eurot, on vaja tagasi maksta kuni 60 kuu jooksul. Laen, mis jääb vahemikku 7001 – 15 000 eurot, on vaja tagasi maksta kuni 72 kuu jooksul ning kui laenusumma on 15 001 kuni 25 000 eurot, siis on laenuperiood kuni 120 kuud.

Väikelaenu taotleja peab olema 20 – 73aastane ning kas Eesti kodanik või omama Eestis kehtivat elamisluba või elamisõigust. Laenu taotlemiseks on vajalik ka ametlik sissetulek, vähemalt alates 300 eurot kuus.

Kui summa, intressimäär ja laenuperiood sobivad, on vaja täita laenutaotlus, esitada ka isikut tõendava dokumendi koopia ja jääda ootama Big Banki laenuspetsialisti vastust. Reeglina saabub vastus mõne minuti jooksul. Kui vastus taotlusele on positiivne, saab lepingu allkirjastada kas internetis (ID-kaardi või mobiil-ID abil) või pangakontoris. Lepingut sõlmides on vaja tasuda ka lepingutasu: internetis allkirjastades on lepingutasu 1.5% krediidisummast (vähemalt 45 eurot) ning pangakontoris allkirjastades 2% krediidisummast (vähemalt 49 eurot).

BigPank pakub ka ülimugavat mobiilset krediitkaarti

Innovaatilise ja ajaga kaasaskäiva pangana pakub Big Bank ka mobiilset krediidikaarti. Krediidikaardi limiit on alates 1000 eurot ning aastane intress on 17%. Kui aga krediiti ei kasuta, pole vaja ka midagi maksta, sest isegi liitumine on tasuta! Aastane intress hakkab aga jooksma üksnes kasutatud summalt ning lepingu- ja kuutasud puuduvad!

Taotle laenu!

Kuna Big Bank on mobiilsele krediitkaardile lausa omaette rakenduse loonud, saab taotluse esitada ka mobiiltelefoni kaudu! Raha on võimalik kasutada nii maksete jaoks kui ka sularaha väljavõtmiseks, vajadusel ka raha mõnesse teise panka kandmiseks.