Intressi kalkulaator

Millal või miks võib kasuks tulla intressi kalkulaator? Hakates kaaluma laenu võtmist, võib olla kõikidest numbritest, intressi aastamäärast, intressi kulukuse määrast ja laenu kogukulukusest küllaltki raske aru saada. Credit24.ee on tõestanud, et see on tõsine pakkuja.

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Kui sa võtad laenu 1575 € ning igakuine intressimäär on 4%, siis kui palju on intress kahe aasta peale ning mis on intressi kogukulu?

Võib-olla ümmarguste numbritega on laenu kulukust lihtsam välja arvutada, ent kõik inimesed ei ole matemaatika fännid. Neile, kes eelistavad midagi muud, kui laenumaksete paberi ja pastaka abil välja arvutamist, on olemas suur hulk erinevaid kalkulaatoreid, mida saab enda heaks tööle panna.

Milleks on mõeldud intressi kalkulaator?

Intressi kalkulaator on mõeldud selleks, et aidata kokku arvutada konkreetne intressisumma eurodes, mis on tunduvalt arusaadavam kui protsendimärgid ja intressinumbrid. Intressimäär on küll tõesti suureks abiks, et laenupakkumisi võrrelda, kuid enne lõpliku otsust oleks mõttekam üle kontrollida, mida see üks number tähendab või muudab. Tänu intressi kalkulaatorile saad väga selge pildi sellest, mis intressisumma reaalselt laenusummale lisandub. Küll aga tuleb ettevaatlik olla sellega, mida intressi kalkulaator suudab näidata ja ei suuda näidata. Kuigi intressi kalkulaator näitab suurepäraselt ära intressi kogusumma, ei näita see teisi kulusid, mis laenuvõtmisega kaasnevad. Need kulud võivad sõltuvalt laenust ja sõltuvalt laenuandjast üksteisest oluliselt erineda ning olla tähtsaks kaalukausiks ühe või teise laenu kasuks otsustamisel.

Intressi kalkulaatori arvutamisel on eriti tähtis sisestada õiged summad õigetesse lahtritesse. Laenude reklaamimisel võib näha nii kuuintressi kui ka aastaintressi. Sisestades kuuintressi aastaintressi väljale ja vastupidi, on tulemuseks vale info, millele toetudes ei tohiks oma otsuseid teha. Aastane intress kehtib 12 kuu kohta, kuuintress siis vastavalt ühe kuu kohta. Miks mõned ettevõtted eelistavad näidata pigem kuuintressi kui aastaintressi, on see, et esimene on tunduvalt madalam. Kokkuarvutatult on see number aastaintressiga võrreldes küll kõrgem, ent kui inimene ei vaevu arvutama, ongi tulemuseks ootamatult kalliks osutuv laen.

Aegajalt võib leida intressita laene, kuid nende peale ei tasu lootma jääda. Reeglina pakutakse 0% intressiga laene üksnes uutele klientidele ehk intressita laenud on reklaampakkumised. Lisaks on ka summad väiksemad ja laenuperioodid lühemad.

Teine oluline asi, mida vaadata, on krediidi kulukuse määr. Madalaim intress ei tähenda kohe odavaimat laenu. Krediidi kulukuse määr on see, mida vaadata, kui soovid saada aimdust laenu kogukulust ning mis näitab ka reaalselt ära, kui kallis või odav mingi laen on. Krediidi kulukuse määra arvutamisel võetakse arvesse absoluutselt kõiki laenuga seotud kulusid. Nendeks võivad olla nii lepingu sõlmimise tasu kui ka laenu haldustasud. Laenu haldustasu on tihtipeale igakuine ja olenevalt summast võivad laenu kogukulukusele päris korraliku numbri juurde lisada.

Taotle laenu!

Selleks, et saada intressi kalkulaatorit kasutades reaalne tulemus, mis ka abiks on, peab laenulepingu tähelepanelikult läbi lugema. Selgelt on vaja teha vahet selles, kas sulle pakutakse siis laenu aastaintressiga või laenu kuuintressiga.

Korralik eeltöö tähendab probleemivaba tulevikku.

Tagasi avalehele.

BrazilNew ZealandPeru