Kiirlaenud ilma konto

See, kuidas saada kiirlaenud konto olemasoluta, on üks enimesitatavaid küsimusi. Võimalus saada laenu ilma konto väljavõtteta on paljude jaoks soovitud eesmärgiks. Aga kas see on üldse võimalik?

Nii või naa on kiirlaenud ilma kontota laenumaailma üheks kuumimaks teemaks! Aga vaatame siis lähemalt, mis on võimalused ja reaalsus. Credit24.ee on tõestanud, et see on tõsine pakkuja.

Mida see üldse tähendab?

Tegu on täpselt sellega, mis kirjas. Kiirlaenud ilma konto vajaduseta tähendavad seda, et laenutaotleja ei pea näitama tõendust konto omamise kohta.

Varasemalt oli see väga levinud, et laenu sai võtta ilma vajaduseta läbida rangeid kontrolle, vajaduseta tõendada oma sissetulekuid ning vajaduseta näidata, milline on juba olemasolev laenukoormus. Võimalikud olid ka laenud ilma konto väljavõtteta.

Vaba maa, vaba valik?

Ühelt poolt võib küll mõelda, et selline vabadus on õige ja vajalik, ent piirangutevaba olukord tõi endaga kaasa hunniku uusi probleeme – inimesed võtsid laene, mida nad ei suutnud tagasi maksta või langesid nad petturite ohvriks.

Just nende olukordade tõttu võeti vastu märkimisväärsed seadusemuudatused, mis vähendas oluliselt selliste probleemide tekkimist. Ühe seadusemuudatusena muutus laenuvõtmine ilma olemasoluta veelgi keerulisemaks ja raskemaks. Samamoodi ei ole võimalikud laenud ilma konto väljavõtteta.

Aga kui ikka väga tahad?

Selle asemel tasub vaadata ka teisi laenuvõimalusi. Näiteks võib väga hästi toimida tagatiseta laen. Kui ei pea oma tagatist kellelegi teenuse eest vastu andma, oledki oma elu juba hulga lihtsamaks teinud.

Laenuandja kohustus

Absoluutselt kõikidel laenuandjatel on kohustus veenduda selles, et laenusaaja on ka reaalselt maksevõimeline. Üheks viisiks ongi konto väljavõtte esitamine ning seetõttu on laenud ilma konto väljavõtteta põhimõtteliselt võimatud.

Teiseks väga oluliseks viisiks on aga ka isikutuvastus. Just isikusamasust tuvastades on võimalik tagada, et laenuvõtja ei ole pettur, eks proovib kellegi teise identiteeti kasutades rikkaks saada.

Ilma konto väljavõtteta laenud?

Konto väljavõte ei ole kohe kindlasti vaid formaalsus. See on äärmiselt vajalik dokument. Eesmärgiks pole laenutaotlemiseprotsessi võimalikuks raskeks muutmine, vaid garanteerimine, et laenu ei saaks inimesed, kellele see tooks kaela rohkem probleeme kui võimalusi.

Kas on võimalik võtta ilma konto väljavõtteta laenud?

Kuigi aegajalt võib näha reklaame, kus üks või teine laenuandja meelitab endale kliente väitega, et konto väljavõtet ei ole vaja esitada, siis tegelikult pole see reaalsus.

Vahet pole, kas sooviks on kiirlaen, tarbimislaen, sms laen või laen ka kalli kinnisvara tagatisel, ikkagi on vaja esitada konto väljavõte, et tagada oma sissetulekute tõendus.

“Aga mina tean firmat, mille valikus on laenud ilma konto väljavõtteta!”

Sattudes suhtlema ettevõttega, kes kõigest hoolimata proovib veenda, et nende pakutavate võimaluste seas on ka laenud ilma konto väljavõtteta, oleks kõige targem otsus vastata eitavalt. Pakkumine, mis kõlab liiga hästi, et olla tõsi, ei ole realistlik ega tõsi.

Tavaliselt nõuavad nad ka laenudega seotud teenustasusid, mis on neile sissetulekuallikaks. Sina aga maksad vaid teenustasud ning võid vajalikust laenusummast vaid und näha.

U.S. dollar banknote with map

Kaalu teisi võimalusi, kui väga vaja

Pöördu pandimajja – laenud ilma konto väljavõtteta

Kõige lähedasem võimalus saada kiirlaenu ilma konto olemasoluta, on pandimajja pöördumine. Muidugi, sa pead mõne oma väärtuslikuma eseme panti andma, ent selliselt sa saad vähemalt vajaliku raha.

Seejuures jääb sulle ka võimalus kallis ese tagasi osta, ent kui sul pole vajalikuks ajaks raha koos, võid panti antud asjast ilma jääda. Ehk oleks pandimajja pöördumise asemel parem mõte hoopis sama eseme mahamüümine? Täitsa võimalik, et sa saad ise müües hoopis rohkem raha, kui pandimajalt.

Eraisikute teenuse kasutamine

Teiseks võimaluseks ilma kontoväljavõtteta laenu saada, on pöörduda eraisikute poole. Tihtipeale ei ole neil soovi ega huvi kontoväljavõtet küsida, mistõttu sa ei pea muretsema oma sissetulekute ja väljaminekute pärast. Samas aga ei saa mõelda selliselt, et nüüd tasub kohe jooksujalu laenama tormata.

Laenuvõtmine tuleb äärmiselt hoolikalt läbi kaaluda.

Seda ka siis, kui laenuandja ei ole väljavõtte nägemisest huvitatud. Eesmärk on siiski kaitsta ju iseend ja enda tulevikku võimalikke probleemide ning murekohtade eest.

Tagasi ettevõtete juurde

Laenu tuleks võtta vaid ettevõttest, millel on luba ja litsents tegutseda finantsvaldkonnas. Sa ei taha teha selliseid tehinguid mingi kõrvalise ettevõttega. Hilisemaid probleeme on kordades keerulisem lahendada, kui nendega tegutsemist lihtsalt vältida.

Miks inimesed väldivad konto väljavõtte esitamist?

Muidugi võiks ju mõelda, et miks siis mitte lihtsalt konto väljavõtet esitada. Seal ei ole ju midagi karta ning selle esitamine teeks protsessi kiiremaks ja kergemaks.

Põhjuseid on erinevaid.

Tihtipeale on mureks see, et konto väljavõttelt oleks näha liiga väike netipalk.

Mureks võib olla ka see, et konto väljavõttelt tulevad selgelt esile harjumused, mis võivad finantsasutuse silmis pigem kahtlaselt mõjuda. Olgu selleks siis kas kasiinodes mängimine, pidev lotopiletite ostmine või raha pidev kadumine.

Ja muidugi ei saa unustada ka juba olemasolevaid laenukohustusi. Nendegi olemasolu võib olla põhjuseks, miks inimeste laenutaotlus tagasi lükatakse.

Ja just neil põhjustel kipuvad inimesed kahtlema, kui on vaja esitada oma kontoväljavõte.

Ümbrikupalgaga kaasnevad probleemid – laen ilma palgatõendita

Mida teha aga siis, kui palk on väike seetõttu, et osa palgast makstakse sularahast? Üheks võimaluseks on palgatõendi esitamine, mille abil on võimalik tõestada suuremat sissetulekut kui see, mida on näha konto väljavõttel.

Muidugi võib murekohaks olla see, kui palgatõendit ei saa esitada, sest osa palgast makstakse mustalt. Siinkohal ei ole kahjuks midagi teha, ilma palgatõendita ning ilma konto väljavõtteta ei saa laenu võtta.

Pigem oleks vaja hoolega mõelda, kas mustalt palga saamine on ikkagi õige lahendus. Äkki tasuks võtta vastu otsus ja muuta selliselt, et kogu palk jõuab sinuni ametlikult. Lisaks võimalusele saada suurem laen, garanteerib see ka kõrgema pensioni ning ka teised hüved.

Soov kaitsta oma andmeid

Ja viimase põhjusena väldivad osad inimesed konto väljavõtte andmist seetõttu, et nad kardavad oma andmete halbadesse kätesse sattumist. Seda ei ole aga vaja karta siis, kui sa valid ettevõtte, mis on ametlik, professionaalne ning seaduslik. Need ettevõtted järgivad oma tegevuses ka andmekaitseseadust ja muid reegleid ning juhiseid, et tagada isiklike andmete turvalisus.

Kas palgatõend ja konto väljavõte on üks ja sama?

Tihtipeale aetakse omavahel segamini laen ilma palgatõendita ning laen ilma konto väljavõtteta. Kuigi need võivad kõlada sarnaselt, siis need pole kohe kindlasti sünonüümid.

Palgatõend on see, mida pole alati vaja näidata, sest kui palk juba laekub kontole, piisabki üksnes selle konto väljavõttest. Väljavõte näitab ära kõik sissetulekud, väljaminekud ning ka kohustused.

Eraldi palgatõend on vaja esitada üksnes nendes olukordades, kus plaan on taotleda võrdlemisi suurt laenu, tavaliselt kinnisvara tagatisel. Lisaks võib seda vaja minna siis, kui mingil põhjusel pole soovi konto väljavõtet esitada. Küll peab aga arvestama sellega, et konto väljavõtte esitamisest keeldumine võib olla laenuandja jaoks kahtlane. Lisaks ei anta palgatõendiga ülevaadet väljaminekutest.

Hetkeolukorras, kui vaadata Eesti seadustest tulenevaid võimalusi, siis laene ilma konto väljavõtteta ei ole põhimõtteliselt olemas.

Laenud ilma kontoväljavõtteta tähendavad seda, et sa ei pea laenutaotlust esitades esitama ka oma konto väljavõtet.

Ilma kontoväljavõtteta ning ka ilma isikutuvastuskontrolli tegemata oli laenu saamine uskumatult kerge. Uskumatult kerge ka siis, kui said teada kellegi teise isikukoodi ja kellegi teise andmed ning kasutasid seda, et laenu võtta. Pettur nautis tasuta laenuraha, petta saanud kliendile jäi aga laenu tagasimakse rõõm.

Konto väljavõttelt tuleb selgelt välja ka see, kui sul on püsivalt liiga väikesed tulud ning liiga suured kulud. Laenusaamiseks peaks sul olema ka raha, et laen tagasi maksta. Kui aga iga kuu lõpus oled oma numbritega nulli jõudnud, siis ilmselgelt pole laenuvõtmine see parim otsus. Ja see jääb ka laenuandjale silma.

Samamoodi on konto väljavõttega selge see, kui tulud on ebastabiilsed. Võib küll mõelda, et sellel ei ole mingit vahet – peaasi, et laenu tagasimakse saab kenasti tehtud! Samal ajal on ebastabiilsed sissetulekud aga võimalikuks ohumärgiks, mis nõuab finantsasutuse poolt pisut rohkem asja uurimist.

Põhimõtteliselt võib öelda, et ükskõik milline laen on reeglina palgatõendita laen. Aga ükski laen ei ole ilma konto väljavõtteta laen.

BrazilNew ZealandPeru