Kuidas koolitarbeid ostes raha säästa?

Ära luba koolitarvete nimekirjal end hirmutada. Siin on välja toodud lihtsad nipid, mille abil lapsi kooli saates rahakotti ka midagi alles jääb.

Vaata üle, mis on kodus olemas

Enne kui poodi hakkad tormama, tasub kodus ringi vaadata, sest võimalik, et osad vajalikud asjad on teil juba olemas. Kui õpikud on iga aasta uued, siis joonlaud, pinal, kalkulaator ja ka seljakott peavad mitu aastat vastu.

Näpunäide: selle asemel, et osta kalleid pastapliiatseid, tasub lastele kaasa anda pastakaid, mida ettevõtted nagunii kõikidele jagavad ja mis kindlasti on ka teie koju seisma jäänud.

Tutvu kaubavaliku ja hindadega

Kõik poed võitlevad selle nimel, et kliente just enda juurde šhoppama saada. Sulle tähendab see seda, et allahindlusi ja eripakkumisi tuleb uksest ja aknast. Hoia silma peal poodide kliendilehtedel ning vaata, kust on kõige otstarbekam erinevaid kooliasju osta.

Osta ainult seda, mida vajad

Poes olles võivad pakkumised pea segi ajada: filmikangelastega pastakad, lukuga märkmik, helendavad markerid ja mida kõike veel. Nimekiri, mida poest osta tahaks, on lõputu, kuid rahakott ei ole kahjuks põhjatu. Selleks, et vältida nende asjade ostmist, mida Sa nagunii ei vaja, koosta enne poodi minekut nimekiri, kus on kirjas, mida lastel päriselt tarvis läheb.

Kaasa lapsed ostuprotsessi

Selle asemel, et ise ostud ära teha, tasub ka lapsed ostuprotsessi kaasata. Anna neile näiteks nimekiri ja lase neil endil vajalikud asjad poe pealt üles otsida – lastele on see vahva mäng. Kui nad tahavad midagi kindlat, siis saad öelda, kui suure osa oled Sina nõus maksma ning ülejäänud summa peavad nad oma taskurahast katma. Paljud lapsed otsustavad sellisel juhul ostust loobuda. Lihtsa välimusega koolitarbed on tihtipeale odavamad, kuigi ka igavamad. Selle asemel aga, et parasjagu moes oleva multifilmi tegelasega koolitarvikutele terve varandus kulutada, osta kleepsud ja vildikad ning lase lastel oma asju ise kaunistada.

Investeeri kvaliteeti

Odavaim lahendus ei pruugi alati olla parim lahendus. Eelistada tasuks tooteid, mis peavad kauem vastu ja seda isegi juhul, kui need on pisut kallimad. Vali pika garantiiga seljakott ning tugevate kaantega märkmik. Sa võid küll ostuhetkel rohkem kulutada, kuid sul ei ole vaja seda paari kuu pärast asendama hakata.

Minge SMS-laenudele

BrazilNew ZealandPeru