Laen maksehäirega – mida see tähendab?

See, kas laen maksehäirega on võimalik, leiab tihti koha erinevates otsingumootorites. Enne kui me hakkame vaatame, kui reaalne see variant on, uurime esmalt, mis peitub selle mõiste „maksehäire“ taga. Soovitame Credit24.ee. Detsembris tehtud ostud on kuni kolm kuud intressivabad.

Kuidas maksehäired tekivad?

Kuigi võib mõelda, et maksehäired kuuluvad eluheidikute maailma ning nn tavainimestel pole nendega mingit pistmist, siis tegelikult võivad maksehäired tekkida ootamatult lihtsalt. Piisab sellest, et mõne arve tasumine jääb sul kahe silma vahele.

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Juba tekkinud maksehäired kantakse eraldi maksehäirete registrisse, kuhu on ligipääs erinevatel krediidiasutustel. Krediidiasutused kontrollivad maksehäirete registrit vajaliku taustainfo saamiseks ning sealt kogutud info mõjutab tehtavat laenuotsust. Maksehäire kohta võib kande teha ükskõik milline lepingupartner, kui oled talle võlgu jäänud rohkem kui 45 päeva (lugedes maksetähtajale järgmisest päevast). Võlgnevussumma, mille hilinedes võib kande teha, peab olema minimaalselt 30 eurot.

Kanne on nähtav 3-7 aastat ja seda ka siis, kui oled nõude juba tasunud. Täpsemalt:

  • eraisikutele 3 aastat pärast võlgnevuse tasumist
  • pankadele kuni 5 aastat pärast võlgnevuse tasumist
  • ettevõtetele kuni 7 aastat pärast võlgnevuse tasumist

See tähendab, et kui hilined kogemata ning oled võimeline nõude katma kasvõi päev pärast kande lisandumist registrisse, ei kao see sealt kuskile. Iga järgnev laenuandja näeb soovi korral ja mitme aasta jooksul seda, et sind on kantud maksehäirete registrisse ning saab selle põhjal eelarvamusi moodustada.

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Isegi kui hilinenud makse on ammu klaaritud, liigitud sa inimeste gruppi, kelle sooviks on laen maksehäirega.

Ehk kui juba kord maksehäirete registritesse sattuda, mõjutab see sind pikalt, mitmete aastate jagu. Miks? Väga lihtsalt põhjusel. Maksehäirete registris olemine näitab paljude krediidiandjate ning laenuandjate jaoks, et sul on laenude õigeaegse tagasimaksmisega probleeme. Seetõttu ei ole mitmed laenuandjad nõus sind usaldama. Laen maksehäirega on ohtlik, selles osas ka arusaadav, et nad ei soovi oma rahaga riskida. Õnneks ei tähenda maksehäirete olemasolu, et nüüd on kogu laenuelu läbi.

Laen maksehäirega ning refinantseerimine

Üheks viisiks, kuidas maksehäiretest lahti saada, et laen maksehäirega ei oleks küsimuseks, on laenu refinantseerimine. Refinantseerimine tähendab suures plaanis seda, et ühe võetava laenuga tasutakse ära mitmed vanad laenud. See tähendab, et edaspidi on vaja tasuda vaid seda ühte laenu. Tänu sellele on laenu haldamine lihtsam ja väheneb tõenäosus, et mõni laenumakse kahe silma vahele jääb.

Lisaks võib refinantseerimiseks võetud laen aidata sul võita intressidelt ehk see on sulle soodsam lahendus. Ka teised tingimused võivad olla soodsamad (nt laenuperioodi pikkus, maksepuhkuse võimalus jne).

Refinantseerimiseks sobiva laenu saamise tõenäosust suurendab see, kui sul on võimalik pakkuda tagatiseks sobivat kinnisvara.

Kui sa ei suuda otsustada, kas refinantseerimine tasuks ära või milliste tingimustega laen oleks üldse olemasolevast laenust parem, pöördu julgelt laenu- või finantsnõustaja poole, kes suudab sind aidata laenumaailmas orienteerumisega. Nad suudavad aidata ka sellega, mida teha, kui sooviks on laen maksehäirega.

Kindlasti ei tohiks olla üheks variandiks kiirlaen maksehäirega. Kiirlaenud maksehäirega ning üldiselt kiirlaenud tulevad koos röögatult kõrgete intressimääradega!

Kuidas saada laen maksehäirega?

Peamiselt on laen kehtiva maksehäirega võimalik vaid siis, kui saad taotleda hüpoteeklaenu. Miks laenuandjate jaoks see variant siis aga sobib? Põhjus on lihtne. Kui peaks juhtuma, et sa ei suuda uut võetud laenu tagasi maksta, saab laenuandja tagatise maha müüa ning selle abil oma laenatud raha tagasi.

Seega on tegu igas mõttes kasulikku lahendusega. Sina saad võimaluse tasuda kallimad laenud kehtiva maksehäirega, mille oled varasemalt võtnud ning seeläbi ka enda maksevõimekust uuesti tõestada. Pangal on aga olemas kindlus, et kui nende usaldust alt veetakse, ei jää nad laenurahast ilma.

Samas, ära näe kinnisvara tagatisel laenuvõtmist kui imelist lahendust. Kui sa ei suuda uut laenu tagasi maksta, on oht, et jääd kinnisvarast kogu täiega ilma. Seades tagatiseks oma kodu, võib see olla veel kõige hullem variant.

Veel on laen maksehäirega üheks võimaluseks panga jaoks usaldusväärse käendaja kasutamine. See tähendab, et kui sa ise jääd mingil põhjusel maksete tasumisega hätta, saab pank pöörduda käendaja poole, kes peab maksegraafikuga jätkama. Muidugi soovivad kõik käendajad seda vältida, mistõttu peaksid veenduma, et suudad võetava laenu siiski ise tagasi maksta.

Samas tasub seda meeles pidada ka neil kes ei soovi ise laenu võtta aga keda soovitakse käendajaks. Olenemata sellest, kui lähedane on su pereliige või kui hea on su sõber, kaalu hoolikalt, kelle käendamisega nõustuda.

Kui sa ei usalda oma sõbra tagasimaksevõimet, ära ole käendusega nõus lihtsalt selleks, et sõbraga mitte tülli minna. Iseenda heaolu peab siiski olema esimesel kohal.

Laen maksehäirega – on see üldse võimalik?

Tõsi on see, et paljud laenuandjad ei soovi riskida maksehäirega isikule laenu andmisega. Sama tõsi on ka see, et kui sa tead, et sinu maksekäitumine pole just kõige eeskujulikum, tasuks laenamist täielikult vältida. Parem mõte on teha tööd selle kallal, et parandada oma maksekäitumist, õppida eelarvet pidama ning töötada selle kallal, et sul oleks parem ülevaade oma tuludest, kuludest ning nende tasakaalus hoidmisest.

Olemasolevate laenude katmine võib olla võimalik ka siis, kui:

  • muudad oma harjumusi, loobudes kallimatest tegevustest
  • müüd maha asjad, mida sa ei kasuta
  • lõpetad erinevad kuumakseid nõudvad teenused ja tellimused
  • teed ajutiselt lisatööd, et saada lisatulu

Ja ka tuleviku osas, vahet pole, milline laen võtta ning mis summas, selle peab vastavalt maksegraafikule tagasi maksma.

Laen auto tagatisel

Kui sul puudub kinnisvara, mida tagatiseks pakkuda või sa ei soovi sellega riskida, on ka teisi variante. Alati võid küsida laenu eraisikult ehk mõnelt sõbralt või pereliikmelt, see on arvestatav laen maksehäirega inimesele. Kui ka see pole variant, võib olla sobib autolaen maksehäirega ehk laen auto (või mõne muu sõiduki) tagatisel. Tõsi, selliselt saadavad summad ei ole suured, ent need võivad sellegi poolest olla abiks. Nii et kui vaja, kindlasti kaalu seda varianti.

Laenu võtmise ABC

Enne laenu võtmist on vaja seda sammu hoolikalt kaaluda. Vaja on arvestada võetava laenusummaga, laenusummale lisanduvate intressidega, maksuperioodiga ning erinevate tasudega. Laenud maksehäirega või üldiselt laenude uisapäisa võtmine on üks kindlamaid viise, kuidas lõpetada probleemide hunnikus. Muidugi, me kõik soovime, et meil oleks piiramatult raha ning me saaksime teha seda, mida tahame. Aga tõsiasi on kahjuks see, et elu ei toimi nii.

Ära looda sellele, et mingi laenuandja jätaks maksehäirete registrist leitava info kahe silma vahele ning annaks sulle laenu kõigest hoolimata. Veel täpsemalt, kui ettevõte kirjutab „annan laenu ilma tagatiseta“, tasub sellesse pakkumisse ettevaatlikult suhtuda.

Juba seaduse poolt on pandud neile kohustus kontrollida laenutaotleja finantsvõimekust. Kui saadava info põhjal on ilmselge see, et laenutaotleja ei suuda soovitud laenu tagasi maksta, näiteks on kohustused suuremad kui sissetulekud või on maksehäired juba olemas, ei ole neil lihtsalt võimalik niisama sõnale tuginedes laenu pakkuda. Võib küll jääda mulje, et see on tehtud nn inimeste kiusamiseks aga ei.

Piirangud maksehäiretega klientidele on loodud klientide enese kaitsmiseks!

Usu meid ning lugematuid finantsasutusi – sa ei taha olla inimene, kelle mureks on see, kuidas saada laen maksehäirega.

BrazilNew ZealandPeru