Neteller

Neteller on üks mitmetest online wallet’itest ehk e-rahakottidest. Netelleri omanikuks on Paysafe Group pic. Neteller loodi 1999. aastal Kanadas, kuid 2004. aastal kolis firma Isle of Man’ile. Ettevõte on litsentseeritud Suurbritannias ning just nemad korraldavad ka tavapärast järelvalvet Netelleri pakutavate finantsteenuste üle. Muidugi on Neteller ka noteeritud ja seda Londoni börsil.

Suur muutus ettevõtte tegevuses toimus 2000. aastal, kui Neteller alustas koostööd online kasiinodega. Üsna pea toimus Netelleri kaudu 80% terve maailma online kasiinode maksetest, mistõttu oli just sellel turul oluline osa ka Netelleri käibes. Neteller on siiani kasutusel rohkem kui 200 riigis ning seda kasutavad ühtviisi nii ettevõtted kui ka eraisikud.

Neteller ja tavaline pangakonto

Võrreldes tavalise pangakontoga, on Netelleri kasutaja küllaltki anonüümne ning konto loomine on tasuta. E-rahakoti kasutamine kogub ajaga ka üha enam populaarsust ja kuigi on neid, kes selle kasutamise küsitavuse alla seavad, on samal ajal inimesi, kelle jaoks on e-rahakoti omamine täiesti tavapärane ja elementaarne tegevus. Näiteks inimestel, kes soovivad panga eest varjata näiteks oma kasiino külastamist. Kuigi nad võivad kasiino pakutavat meelelahutust täiesti mõistlikult kasutada ning neil pole kunagi mingeid probleeme esinenud, on mõistetav, et sa ei soovi pangale oma meelelahutuse tarbimise harjumusi seletada.

Teadmatusest arvatakse seda, et pangakontot on endiselt vaja, et oleks pangakaart, millega tavapäraste ostude eest tasuda.

Paljud ei tea sedagi, et võimalik on endale tellida ka Netelleri kaart, mis on ettemaksuga krediitkaart. See võimaldab võtta välja nii sularaha kui maksta ka poodides või netipoodides – põhimõtteliselt on tegu nagu iga teise Mastercard krediitkaardiga. Lisaks saab teha ka pangaülekandeid ning sissemakseid.

Verifitseerimise protsess – pangakonto ja isikutuvastus

Netelleri täies mahus kasutamiseks on vaja eelnevalt oma pangakonto verifitseerida. Seda saab teha oma Netelleri kontol, klikates esilehel nupule „Verify“. Pangakonto verifitseerimise protsess on sarnane teiste veebilehtede ja teenusepakkujate – nagu näiteks PayPal – verifitseerimise protsessile. Neteller teeb mõne sendi suuruse ülekanda, misjärel sul on vaja oma kontol kirja panna, mis summas ülekanne täpsemalt oli. See võib võtta paar päeva.

Lisaks pangakonto verifitseerimisele on vaja ka oma isik verifitseerida. Selleks on vaja üles laadida pilt oma isikuttõendavast dokumendist – kas pass või ID-kaart. Kui nii pangakonto kui isik on verifitseeritud, saab raha ilma mingite probleemideta sisse kanda ja ka välja võtta.

Sissemaksed ja väljamaksed

Sissemaksete tegemiseks on mitu erinevat võimalust:

 • Pangaülekanne – reeglina 2-3 päeva
 • Kiirülekanne – reeglina kohene
 • Võimalusi on rohkemgi ja kõigi nendega saab tutvuda Netelleri veebilehel

Sissemaksetele kehtib ka minimaalne summa, milleks on hetkel 22.50€. Enne kui hakkad ülekandeid tegema võiks selle summa järgi kontrollida, et veenduda selles, et see pole muutunud.

Väljamakse võimalused:

 • Pangaülekanne – ülekandetasu on 7.5€
 • Teised ülekanded – ülekandetasu on 1.9% kogusummast
 • Ettemaksega Netelleri kaart – sularaha väljavõtmisele lisandub 1.75% suurune teenustasu. Kui oled jõudnud ühele kolmest VIP tasemest, on tasu 4€ ühe väljavõtmise kohta, sõltumata väljavõetava summa suurusest,
 • Netelleri partnerite juures maksmine – tasuta

Kuna väljamakse tasu on märkimisväärselt kõrge, ei ole Netelleri konto parim idee siis, kui vajad suures koguses ja väga tihedalt sularaha. Kui aga soovid kontot kasutada peamiselt maksete tegemiseks, on tegu küllaltki mugava lahendusega.

Netelleri e-rahakoti plussidena saab kindlasti välja tuua selle, et seda aktsepteerivad peaaegu kõik Eesti internetikasiinod. Võrreldes teiste maksevahenditega, saavad sisse- ja väljamaksed kiiremini tehtud ning kui oled kord juba Netelleri MasterCardi tellinud, saad sellega maksta üle terve maailma.

Miinusteks on aga see, et nagu ülalpool mainitud, siis Netelleri kontolt raha kas pangakontole või krediitkaardile kandmine, on tasuline. Ja kui mingil põhjusel oled konto otsustanud avada muus valuutas kui euro, pead arvestama ka valuutavahetustasuga.

Netelleri VIP programm

Nagu mainitud, kuulub Netelleri juurde ka eriline VIP programm. Kui Neteller on sinu jaoks mugav teenus ja sa kasutad seda tihedalt, on sul võimalus liituda nende VIP programmiga, kus on 4 taset:

 • Pronks – kalendriaastas sooritatud makseid 10 000 USD eest. Pangaautomaadist raha välja võttes on teenustasu 1.75%, valuutavahetustasu 3.79%. Lisaks saad 1000 aastapäeva punkti.
 • Hõbedane – kalendriaastas sooritatud makseid 50 000 USD eest. Valuutavahetustasu on 3.19% ning saad kasutada veel ühte valuutat. Net+ ettemaksuga kaardi saad tasuta, sellel ei ole hooldustasusid ning saad 9000 aastapäeva punkti.
 • Kuldne – kalendriaastas sooritatud makseid 100 000 USD eest. Valuutavahetustasu on 2,79% ning saad kasutada veel kahte valuutat. Võttes raha pangakontost välja, kehtib alati 4€ suurune teenustasu ja seda olenemata väljavõetavast summast. Sa saad oma isikliku kontohalduri ja 10 000 aastapäeva punkti.
 • Plaatina – kalendriaastas sooritatud makseid 500 000 USD eest. Sulle kehtivad samad boonused ja soodustused mis kulla tasemel, kuid saad kolm lisavaluutaga kontot, valuutavahetustasu on langenud 2.39% peale ja saad 20 000 aastapäevapunkti.
 • Teemant – kalendriaastas sooritatud makseid 1 000 000 USD eest. Tegu on kõige kõrgema võimaliku tasemega. Arvesta kõigi plaatina taseme preemiatega, 50 000 aastapäeva punktiga ja sellega, et valuutavahetustasu on 1.29%.

Neteller on suur ja tuntud pakkuja, keda võib usaldada ja kelle teenust ilma liigsete muredeta kasutada. Kui hakata Netellerit võrdlema Eesti suuremate pankadega, ei jää nad sugugi maha.

BrazilNew ZealandPeru