Raha24

Raha24 on üks paljudest krediidivahendajatest. Nende pakutavaks laenuliiguks on krediidikonto. Mis on aga krediidikonto? Lihtsamalt öeldes on tegu virtuaalse krediitkaardiga või siis ka tavalisest paindlikuma väikelaenuga. Suur asi, mis eristab seda väikelaenust, on see, et teistkordsel ja hilisematel taotlemistel on kogu protsess kordades lihtsam. Krediidikontoga teed sa ainult ühe taotluse ja see on suurepärane.

Raha24 kuulub BB Finance OÜ alla, olles justkui BB Finance’i krediidikonto võimalus. BB Finance OÜ asutati 2006. aastal ning see on Eesti kapitalil põhinev finantsettevõte.

Kes saab seda kasutada?

Kuigi Raha24.ee pakub laenuvõimalust väga paljudele inimestele, kes muidu ei saaks laenu, on neilgi olemas kindlad nõuded, millele peavad vastama kõik laenutaotlejad. Laenutaotleja peab olema 18 kuni 75 aastat vana ning kas Eesti kodanik või elama alaliselt pikaajalise elamisloa alusel Eestis. Vajalik on ka sissetulek ning korrektne maksekäitumine.

Kuidas käib laenuprotsess?

Kogu protsess on äärmiselt kerge ning selleks on vaja vaid paari klikki:

 1. Ava veebileht
 2. Ava tasuta krediidikonto
 3. Vali endale sobiv laenusumma ning ka laenu tagasimakseperiood (arvestades just sinu jaoks arvutatud personaalse krediidilimiidiga)
 4. Tutvu laenuga seotud kuludega ning maksegraafikuga
 5. Kinnita oma laenutaotlus
 6. Oota laenutaotluse vastust, mis peaks saabuma mõne minutiga
 7. Kui laenuleping on kinnitatud, kantakse summa su pangakontole üle hiljemalt kahetööpäevaga. Kui oled valinud kiirmakse, siis tihtipeale juba viie minutiga

Raha24.ee pakub ka äärmiselt hästi toimivat klienditeenindust. See tähendab, et sa saad oma küsimustele või muredele kiire vastuse.

Millised on Raha24 tingimused?

Raha24.ee pakutavate laenudega on märkimisväärne vahe ka esmalaenul ning teistkordselt laenul. Esmalaen on madalama intressiga, kui teine laen. Selline lähenemine on tegelikult laenuandjate seas võrdlemisi levinud.

Vaadates nüüd täpsemalt just esimest laenu, siis sellele kehtivad järgmised laenutingimused:

 • laenusumma on 100 kuni 500 eurot
 • laenuperiood on 1 kuni 60 kuud
 • laenuintress on alates 8,5% aasta kohta

Raha24 lühike laenuperiood ning minimaalselt väike laenusumma tähendavad, et laenu saab võtta ka siis, kui sul ei ole suur väljaminek, vaid ongi vaja lihtsalt natuke rahalist abi. Lühem laenuperiood tähendab ka seda, et sa tasud vähem intressimakseid ja lõppkokkuvõttes säästad selle pealt raha. Valides laenuandja, kelle pakutav minimaalne laenusumma on kordades suurem, kui sul reaalselt vaja, on ka oht, et sa ei suuda laenu tagasi maksta, tunduvalt suurem.

Hea on teada ka seda, et kui sa oled algul taotlenud väiksema summaga krediidikonto avamist, siis hiljem on võimalik taotleda limiidi suurendamist kuni maksimumini – 3000 eurot.

Raha väljamakse toimub reeglina kuni kahe tööpäeva jooksul ning raha väljamaksed tehakse üksnes laenuvõtja pangas olevale arveldusarvele ehk sularahas laenuvõtmine ei ole võimalik. Kui aga raha on kiiremini vaja, saab tellida kiirmakse ning see tehakse tunni jooksul.

See, milline laenulimiit sulle antakse, sõltub otseselt ka sellest, milline on su rahaline võimekus. Pärast taotlust hindab Raha24.ee meeskond sinu laenuvõimekust ning kui nad on limiidi heaks kiitnud, on just selle ulatus võimalik sul iga hetk ka limiiti kasutada.

Muide, kuna konto avamine on tasuta ja sellega ei kaasne ka mingeid kuutasusid ega midagi, võiks mõnes mõttes konto kasvõi igaks juhuks ära teha. Erinevad kulud tekivad alles siis, kui sa otsustad krediidi reaalselt kasutusele võtta.

Mis on kiirmakse?

Kiirmakse saab tellida kahel viisil. Esiteks saab kiirmakse valiku teha kohe Raha24 iseteeninduses samal ajal, kui sa teed laenutaotlust. Teine variant on saata SMSi sõnaga LAEN numbrile 1241. Kui positiivne laenuotsus on juba olemas, jõuab raha kontole tihtipeale vaid mõne minuti jooksul. See on eriti hea olukordades, kus raha on vaja kiirelt. Raha24 soovib olla toeks ja abiks ka kõige kriitilisematel hetkedel.

NB! Kiirmakse teenust saavad kasutada Swedbanki, LHV, Coop ning SEB pankade kliendid.

Kiirmakse teenustasu on 15 eurot ning see on vajalik tasuda samal ajal, kui sa tasud laenu esimese osamakse. Seetõttu tuleb hoolikalt läbi mõelda, kas sa soovid kiirmakset kasutada. Kui aga vajadus on olemas, on ka kiirmakse omal kohal. Kui sul on kiirmakse osas mingeid küsimusi, pöördu julgelt meie laenuspetsialistide poole.

Maksepuhkus

Raha24 üheks plussiks on tasuta maksepuhkuse võimalus. Maksepuhkus on suureks abiks, kui mingil põhjusel ei luba sissetulekud jätkata regulaarsete maksetega. See võib juhtuda siis, kui sa lähed puhkusele aga ka siis, kui elus on ette tulnud mingi ootamatu väljaminek. Maksepuhkuse periood on alates 1 kuust kuni 6 kuuni.

Maksepuhkuse taotlemiseks on vajalik see, et sul ei oleks Raha24 ees mingeid võlgnevusi. See tähendab, et kui näed ohtu, et sa ei suuda kuumakseid tasuda, ei ole mõtet pead liiva alla peita ja laenuandja kontaktivõtmisi vältida, vaid pigem härjal sarvest haarata ning taotleda maksepuhkust. Teiseks on maksepuhkuse võtmise jaoks vajalik, et sa oled laenulepingu sõlmimise ajal vähemalt neli järjestikust kuud tööl olnud.

Kui vaja, on laenu tagasimakse tähtaega võimalik ka pikendada. See on eriti hea variant siis, kui tekivad ajutised rahalised raskused. Tagasimakse tähtaja pikendamine toimub mugavalt läbi Raha24.ee online kasutajakeskkonna. Sisenedes online keskkonda, saad sa valida soovitud päevade arvu, mille võrra tagasimakseperioodi pikendada. Siiski ei tasu tagasimakseperioodi hetke ajel pikendada, sest selle eest peab maksma. Kui aga soovid laenu ennetähtaegselt tagasi maksta, siis seda tehes ei ole vaja muretseda ühegi leppetrahvi pärast. Laenu ennetähtaegne tagastamine on tasuta.

Millised on teised kaasnevad tasud?

Raha24.ee pakutaval krediidikontol puuduvad kontohaldustasu ning konto avamise tasu.

Küll kuulub laenulepingu sõlmimise juurde lepingutasu. Esimese laenuvõtmise korral on lepingutasu 5%, kuigi ka see sõltub laenuperioodist. Lühem laenuperiood (2 kuni 11 kuud) tähendab 3,5% suurust lepingutasu, pikem laenuperiood (12 kuni 60 kuud) tähendab aga 5% suurust lepingutasu. Kui sa tuled tagasi ning soovid uut laenu, on lepingutasu väiksem ehk 3,5%.

Ülelaekumiste ning tagasikannete kohta kehtib 3,50 euro suurune teenustasu. Teised tasud, millega peaks arvestama:

 • tõendite, kinnituste väljastamise tasu – 3,50 eurot
 • kiirmakse teenustasu – 15 eurot
 • krediidireitingu kordusanalüüsi tasu – 24 eurot
 • lepingu muutmise tasu – 6 protsenti
 • SMS`i saatmine lühinumbrile 1241 – 0,96 eurot (välismaal viibides lisandub paketipõhine välisriigist Eestisse saatmise SMS hind)

Ärilaen

Raha24 pakub ka ärilaenu, mis on väga hea finantseerimisviis juriidilistele isikutele, kes vajavad rahalist finantseeringut äriliselt tähtsate protsesside käimalükkamiseks või käigus hoidmiseks. Ärilaenu antakse summas 1000 kuni 5000 eurot. Laenu tagasimakseperiood on 12 kuud kuni 5 aastat ning aastane intressimäär alates 2,9%. Ärilaenu väljastamiseks on vaja saata ettevõtte kontoväljavõtte viimase 12 kuu kohta ning lisaks on vaja ka juhatuse liikme käendust.

Raha24 ärilaenu suureks boonuseks on see, et ei ole seatud mingeid piiranguid, kuidas seda raha kasutada. Nad ei soovi saada hilisemat ülevaadet sellest, kuidas laenuraha on kasutatud. Investeeri põhivarasse, tee uusi investeeringuid või kata ettevõtte jooksvaid kulusid.

Väga hea on ka see, et laenu saamiseks on vaja esitada minimaalselt dokumente, mistõttu on see kättesaadavam palju suuremale hulgale ettevõtetest.

Raha24 eelised ja puudused

Kui nüüd kõik kokku võtta, siis on mitmeid plusse:

 • soodne esmalaenu intress
 • pakuvad lühikest laenuperioodi
 • võrdlemisi madal minimaalne laenusumma
 • tasuta maksepuhkus
 • kontohaldustasu ning avamise tasu puuduvad

Muidugi on igal asjal oma miinused. Raha24.ee lehel on nendeks erinevad kõrvaltasud. Esmalt see, et lepingutasu on minimaalselt 3,5% ning ka see, et ülelaekumiste ja tagasikannete tasu 3,5 eurot võib osutuda päris kõrgeks, kui need kipuvad korduma.

Rahablogi

Kui laenamise maailm on sulle veel võõras või soovid lihtsalt uusi asju õppida, heida kindlasti pilk ka Raha24.ee Rahablogile. Koostöös erinevate raadiojaamadega korraldavad nad näiteks ka rahaloosi. Kuna see toimub erinevate raadiojaamadega ning erinevates kanalites, pakub Rahablogi head ülevaadet.

Lisaks jagab Raha24 oma blogi ka muid õpetussõnu. Näiteks räägitakse maksehäiretest ja sellest mida teha, kui oled juba sattunud maksehäireregistrisse või kui sa oled jäänud võlgu ja tahad teada, kuidas võlgadest lahti saada. Jagatakse ka nippe selle kohta, kuidas oma kulusid kontrolli all hoida.

BrazilNew ZealandPeru