Näpunäited suviseks säästmiseks

Kui kütteperioodil mõtlevad kõik, kuidas raha säästa, siis suvel kiputakse see ära unustama. Samas on ka suvel võimalik kokku hoida, kui teha mõned teadlikud valikud.

Lülita kiimaseade välja

Muidugi on mugav olla jahedas toas, kuid kliimaseadme ööpäevaringne undamine on selgelt näha ka kuu elektriarvel. Selle asemel tasuks loodust ära kasutada. Öösel, kui õhk on jahedam, tasuks aknad lahti teha, mis lubab kargemal välisõhul tuppa pääseda. Päeval võib aga kaaluda kardinate akende ees hoidmist, et tuppa pääseva päikesekiirguse ja seega ka soojuse hulka vähendada.

Hoolitse konditsioneeri eest

Kui sa ei soovi kliimaseadet välja lülitada, siis kanna vähemalt seadme eest regulaarselt hoolt. Ummistunud filtrid vähendavad konditsioneeri efektiivsust, suurendades seega jahutuskulusid.

Ära kükita pliidi ees

Kuumal suvepäeval ei ole midagi hullemat, kui kuuma pliidi ees kokkamine. Enda piinamise asemel tasuks näiteks õues grillida, et siis siseruumides jahtuda. Kui tahad õues ka süüa, siis on boonuseks tavapärase õhtusöögi lõbusaks piknikuks muutumine.

Kuivata pesu õues

Kui vähegi võimalik, vii pesu õue kuivama. Kuivati kasutamine võtab elektrit ning toodab sooja; märgade riiete toas kuivamine tõstab aga õhuniiskuse ebameeldivalt kõrgele, rääkimata hallituse tekkimise ohust. Lisaks on õues kuivanud riietel eriliselt mõnus ja värske lõhn.

Naudi valgeid õhtuid

Pool aastat on Eestis pime, nii et valgest ajast tuleks võtta maksimum. Ära jää televiisori ette passima, vaid tari diivan välja ning veeda õhtu mõnusa raamatu seltsis või perega lobisedes.

Ja kui on mõni jahedam ja vihmasem suvepäev, siis mõtle sellele, mida tasuks hooaja lõppedes osta. Taimed, tööriistad ja muud välitingimustes kasutatavad asjad muutuvad suve lõpu lähenedes tihtipeale aina odavamaks. Kui sa need praegu ära ostad, säästad aasta lõikes kindlasti.

BrazilNew ZealandPeru