Tutvu Väikeliising ee lehega

Endale auto ostmiseks on väga palju erinevaid võimalusi. Võib aastaid raha sukasäärde koguda ning osta siis auto kogutud raha eest – kas kasutatud auto eraisiku käest või ka uhiuus auto otse esindusest. Kõik sõltub sellest, kui palju sul on õnnestunud raha kõrvale panna ning kui palju on raha väärtus kogumisele kujunenud ajaga kahanenud. Muidugi on alati võimalus ka kasutada võimalust auto liisida. Muidugi, sellel on omakorda piiranguid või ei ole pangad nõus kõikidele soovijatele autoliisingut pakkuma. Ja alati on võimalus pikalt säästmise ajal osta auto selle summa eest, mis on parasjagu olemas. Miinuseks on aga ka see, et selline odav auto ei pruugi kuigi kaua kesta või nõuab see remondiks liiga palju raha ning sedagi liiga tihti. Meie testis oli firma Credit24.ee palju parem kui Vaikeliising.ee.

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Väikeliising ee pakub rahalaenamise võimalust paljudele huvilistele

Õnneks võib turult leida ka ettevõtteid ja firmasid, kes ei ole sedavõrd ranged nagu pangad, mis võimaldavad autoliisinguga auto soetada ka neil, kes muidu ei saaks.

Väikeliising ee on üks selline ettevõte, mis pakub võimalust saada autoliising endale väiksema summa ulatuses. Väikeliising.ee on paljude jaoks äärmiselt ahvatlev variant, sest nad pakuvad soodsamaid tingimusi, kui mitmed teised asutused. Näiteks on võimalik soetada ka vanem auto, mis omakorda suurendab oluliselt ka seda, kui paljude autode seast saad endale sobivat valida.

Väikeliisingu kasutamiseks ei pea auto olema juba välja valitud!

Väikeliising ee toimimisest

Tore võimalus, mida Väikeliising ee pakub, on ka see, et sa ei pea esmalt autot välja valima. Miks see on parem? Üks väga lihtne põhjus – sa tead, kui kallist autot sa võid osta. Mõnikord on liisinguauto soetamine paras peavalu. Sa kulutad aega selleks, et leida sulle sobiv auto – nii vanuse, välimuse kui ka omaduste poolest. Ja kui auto välja valitud, ütleb liisinguandja järsku, et see auto on sinu jaoks liiga kallis. Seetõttu on palju lihtsam teha ju seda vastupidi! Esmalt saad teada, millises summas on liisinguandja nõus sulle liisingut andma ja kui summa olemas, saad asuda sobiva auto otsinguile. See, millise auto sa nüüd täpselt ostad, ei puutu enam Väikeliisingusse.

See, et sa tead liisingusummat ette, tähendab ka seda, et sa ei pea küsima pakkumist iga konkreetse auto kohta. Kui sa tead, et sulle antakse liisingut 4000 euro ulatuses, tead sa ka seda, et ei ole mõtet vaadata autosid, mis maksavad 6000 eurot. Püsides etteantud limiidi raames, teed sa enda elu lihtsamaks ja kiiremaks.

Kuidas see protsess siis aga lahtiseletatult käib?

 1. Taotle liisingut
 2. Väikeliising.ee saadab sulle pakkumise, mis summas nad on nõus sulle liisingut andma
 3. Vali välja sõiduk, mida sa soovid
 4. Sõlmi leping

Väikeliising ee tingimused

Väikelaenu pakkumiseks teeb Väikelisiing ee koostööd Inbankiga. Seetõttu võib Inbanki ja Väikeliisingu tingimustes ka sarnasusi. Üldiselt on väikeliising ee pakutavad tingimused järgmised:

 • Liisingu suurus on kuni 10 000 eurot
 • Liisingu intress on 9,9% kuni 17,9%
 • Kasko ei ole kohustuslik
 • Auto on koheselt sinu kui ostja nimel

Lisaks üldistele tingimustele kehtivad ka teised tingimused, mida on vajalik teada nii liisingu saamiseks kui ka selleks, et valida erinevate pakkujate hulgast just see endale kõige sobivam variant. Näiteks, kui soovid soetada auto kuni 4000-eurose liisinguga, tähendab see ka seda, et ei ole vaja maksta sissemakset. Kui auto ostmiseks on vajalik suurem liising, on aga vaja sissemakset vähemalt 10% suuruses.

Lisaks sissemakse vajalikkusele ja suurusele sõltub liisingu suurus ka sellest, milline on igakuine sissetulek. Selleks, et saada 4000 eurone liising, on vajalik, et igakuine sissetulek oleks vähemalt 240 eurot. Liisingu suurusega kasvab ka sissemakse suurus ning 4000 eurost suurema summa korral on vajalik juba vähemalt 400 eurone sissetulek.

Taotlejal ei tohi olla maksehäireid ning liisingu saamiseks on vaja olla vähemalt 20 aastane. Seega, kui sa oled äsja saanud 18 aastaseks ning saanud juhiloa, ei tähenda see, et saad nüüd koheselt liisida oma unelmate auto. Väikeliising.ee pakub ka võimalust saada liisingut neil klientidel, kes saavad töötasu väljastpoolt Eestit. Hea on teada seda, et Väikeliising ei nõua alati ka pangakonto väljavõtte esitamist.

Taotluse enda täitmine ei ole keeruline. Sa saad kasutada Väikeliising ee lehel olevat kalkulaatorit, et arvutada algul kuumakse ning seejärel esitada taotlus. Taotluses on vaja vaid kindlaid põhiandmeid ja sellest piisab. Väikeliising.ee on tuntud ka võrdlemisi kiirete vastuste poolest, nii et kui oled taotluse juba teele saatnud, ei pea sa tõenäoliselt liiga pikalt ootama.

Rääkides nüüd kaskokindlustusest, seda nõuavad paljud liisinguandjad.

Lisaks võib liisinguvõtmisega kaasneda ka see, et kuigi sa maksad auto eest liisingut, siis reaalne omanik on endiselt liisinguandja ja see võib seada olulisi piiranguid, mida sa autoga võid teha.

Näiteks võib olla seatud piirang läbisõidule, mis võib tähenda, et sa ei või enda autoga võtta ette Euroopa ringreisi. Või on seatud piirang auto vanusele ehk kui sul on unistuste auto lapsepõlvest, võib see liisinguandja jaoks liiga vanaks osutuda. Vahet pole, kui väga sa just seda automudelit ihaldad.

Liisingu kogukulu

Liisingu sõlmimisega kaasnevad väga tihti ka teised lisakulud, millega ei osata algul arvestada. Võib küll eeldada, et mis need lisakulud siis ära ei ole. Tegelikult võivad aga lisakulud oluliselt suurendada summat, mis kulub liisingu sõlmimisele ning liisingu maksmisele. Vaatame aga lähemalt, milliste tasudega võib liisingumaailmas kokku puutuda:

 • Lepingutasu – vahet pole, mis lepingu sa sõlmid, tihtipeale kaasneb sellega lepingutasu. Olenevalt liisinguandjast ning liisingusummast võib lepingutasu olla kindel protsent lepingusummast. Tihtipeale on olemas ka minimaalne lepingutasu, mis kehtib teatud summast väiksemate lepingute sõlmimisega.
 • Kaskokindlustus – väga tihti nõuavad liisinguandjad kaskokindlustuse olemasolu. Igakuine kaskokindlustus võib su kuisest eelarvest ampsata päris korraliku tüki ning olla negatiivseks üllatuseks, kui sa ei ole sellega arvestanud.
 • Haldustasud – tihtipeale on haldustasud peidetud, nii et sa ei pruugi neid tähelegi panna. Kui aga on vaja maksma asuda, ei saa neid enam kuskile peita.
 • Registreerimise tasu
 • Liikluskindlustuse maks
 • Laenu ennetähtaegne tasumine – paljud laenuandjad nõuavad laenu ennetähtaegsel tasumisel leppetrahvi tasumist. Väikeliisingu juures on aga laenu varasem tagasimaksmine tasuta.

Oluline on teada, mida täpselt kuvatav kuumakse sisaldab. Kas see sisaldab juba haldustasusid? Kas ka kaskokindlustust? On see üldse vajalik? Ehk enne kui sa hakkad lepingut sõlmima, veendu selles, et sa tead, millised lisatasud ning millal antud lepingu sõlmimisega kaasnevad.

Kas Väikeliising ee saab finantseerida kõiki kliente? Kuigi Väikeliising ee on alternatiiv pangaliisingutele, ei tähenda see sugugi, et nad finantseeriksid kõiki huvilisi. Nad finantseerivad üksnes korrektse korrektse maksekäitumisega taotlejaid. Küll aga on erisuseks see, et alati ei nõuta pangakonto väljavõtet ning finantseerime ka teistest riikidest tasu saajaid.

Miks valida liisimine?

Kui otsustad, et sul on vaja autot, on mugavaimaks variandiks liisimine. See lubab osta auto, mida sul on vaja, mis on usaldusväärne ning mida sa saad endale ilma majanduslikesse raskustesse sattumata ka lubada.

Paljude pankade ja teiste liisinguteandjate seas on üheks heaks variandiks kasutada Väikeliising ee pakutavat teenust. Erinevalt mitmetest teistest liisinguandjatest pakub Väikeliising ee varianti osta endale sobiv sõiduk 0% sissemaksuga.

See on suurepäraseks variandiks neile, kes tuleksid edukalt toime igakuiste kuludega, ent kellel on keeruline igapäevakulutuste kõrvalt säästa raha üheks suureks sissemakseks. See võib näiteks juhtuda siis, kui sa soovid uut autot, et asendada olemasolevat vana sõidukit. Uue autoga, mis on usaldusväärsem ja paremas olukorras, ei oleks igakuise liisingumakse tegemine mingi probleem. Vana auto parandamine, suurem kütusekulu ja ootamatud väljaminekut takistavad aga suurema summa säästmist.

Kui kiirelt Väikeliising ee kaudu taotlemine käib?

Hea makseajalugu ning korrektselt täidetud taotlus tähendab, et automaatse positiivse vastuse võib saada vähem kui minutiga! Muidugi, kui on mingid erisused, tuleb taotlusele läheneda teistmoodi ning vaja võib olla konto väljavõtte esitamine. Kui peaks olema aga selline olukord, pole vaja muretseda, sest Väikeliising ee meeskond võtab ühendust ning annavad juba ise teada, mis on murekohaks ning kas ja milliseid lisadokumente on vaja esitada.

Näiteks võib vastus erineda siis, kui soovitud liisingu suurus ületab 4000 eurot. Väikeliisingu süsteem on üles ehitatud selliselt, et teatud summa ületamisel nõutakse 10% sissemakset.

Väikeliising ee klienditeenindusega suheldes on võimalik aga sissemakseks nõutud summat oluliselt vähendada või suisa nullini viia, kui esitada pangakonto väljavõte viimase kuue kuu kohta.

Nüüd, kui on juba olemas positiivne eelvastus, on aeg valida välja soovitud sõiduk. Pea silmas oma soove ja nõudmisi aga ka seda, et auto oleks heas korras. Kui leiad soovitud sõiduki, saab lepingu sõlmitud üsna tihti ka vähem kui tunniga! Ja isegi kui tekib lisaküsimusi või vajadus lisadokumentide esitamise järgi, jääb reeglina siiski kogu protsess 3-4 tunni kanti.

Miks valida Väikeliising ee?

Võrreldes traditsioonilise liisinguandjaga on Väikeliising ee palju paindlikum, olles hea valik neile inimestele, kes mingil põhjusel kas ei soovi või ei saa kasutada näiteks pankade poolt pakutavaid lahendusi.

Esiteks võimaldab Väikeliising küsida esimesena pakkumist ja seejärel alles asuda autot valima

Teiseks ei sea Väikeliising ee piiranguid sellele, mis olukorras on sõiduk või kui vana see on

Kolmandaks on tingimused seotud pakkumisega, mitte soovitud sõidukiga

Neljandaks on kasko kasutamine vabatahtlik

Viiendaks algab sissemakse 0% ning sõltub liisingusummast

See, et sa oled teinud taotluse, küsinud pakkumist ja ka saanud pakkumise, ei tähenda et nüüd pead ka pakkumist kasutama. Kui sa ei leia sobivat autot, siis lihtsalt ei leia. Ei ole ju mõtet soetada mingit keskpärast lahendust, millega sa ei ole tegelikult rahul! Väikeliisingu poolt tehtud pakkumine kehtib 60 päeva ehk sul on piisavalt aega, et leida auto, mis vastab kõikidele su tingimustele.

Väikeliising ee ei hinda sinu soovitud autot, seega pead sa ise olema kindel selles, millise sõiduki sa soetad, ning et see oleks ka oma hinda väärt.

Kui oled leidnud sobiva sõiduki, saada info (st müüa kontaktandmed või müügikuulutus) Väikeliisingule. Nad võtavad müüjaga ühendust ja sõlmivad lepingu (digitaalselt või Väikeliisingu kontoris), maksavad ostusumma ja ongi auto olemas!

BrazilNew ZealandPeru