Bondora laenud: täielik arvustus & info märts 2023

Bondora asutati 2009. aastal ning alates sellest ajast on neil turul olnu oma kindel positsioon ja nad on jõudnud märkimisväärsete numbriteni:

 • Väljastatud laene – 126 036 198
 • Keskmine laenusumma – 2370
 • Keskmine laenuperiood – 48 kuud
 • Kliente – 293 319
 • Laene väljastatakse 3 riigis – Hispaanias, Soomes ja Eestis

Bondora on tõestanud, et tänu infotehnoloogiliste lahenduste kasutamisele võib laenamine olla märkimisväärselt lihtsam, kiirem ja ka soodsam. Lisaks saab Bondora uhkusega öelda, et nad teevad igale kliendile personaalse pakkumise ning seda kiiremini, kui ükskõik milline pank.

Taotle laenu!

Nad ei taha teada, milleks sa laenu vajad ning laenutaotlusele vastatakse mitme laenupakkumisega, mille hulgast saad valida endale sobivaima. Bondora teab väga hästi, et pangast laenuvõtmine võib olla keeruline, sest nende tingimused on tunduvalt karmimad. Muidugi allub ka Bondora kõikidele finantsnõuetele, ent sellest hoolimata on nad paindlikumad ja saavad teha laenupakkumise minutitega.

Bondora nimetab oma sihtgrupiks keskmise sissetuekuga üksikisikud, kes eelistavad online laenu, kiirlaenu või lühiajalise laenu võtmist. Sihgruppi kuuluvad ka inimesed, kes ei saa traditsioonilistelt krediidipakkujatelt tehniliste või regulatiivsete piirangute tõttu laenu võtta ning samal ajal ka inimesed, kes seda saaksid, ent kes pole ise rahul sellega, kui aeglane on traditsiooniline laenu väljastamise protsess. Palju Bondora klientidest võiksid laenu taotleda ka mujalt, ent mugavuse ja lihtsuse tõttu eelistavad nad pankade asemel just Bondora ee lehte.

Kulud

Bondora soovib pakkuda laene, mis on konkurentsivõimelise intressimääraga. Laenu tagasimakse periood on 3 kuust 5 aastani. Lepingutasu on 5,95% laenu summast ning laenu haldustasu aastas 4%. Kui soovid oma maksegraafikut muuta, saab selleks kasutada B Secure nimelist teenust. B Secure kuutasu on 10 eurot.

Laenumakseid peab tegema kord kuus vastavalt maksegraafikule. Selleks, et maksegraafikut korralikult täita, peab hoolitsema selle eest, et Bondora konto saldo oleks igaks maksekuupäevaks piisav. Kui laenu tagasimaksetega hilineda, võivad ka sellega kaasneda erinevad lisatasud. Ametliku Maksehäireregistri teatise hind on 14,99 eurot ning võlateavituste hind kokku kuni 5 eurot. Oma Bondora kontole sissemaksete tegemises pole midagi keerulist, nii tingimata tasub pigem korralikult makseid teha kui tagasimaksetega hilineda.

Selle asemel, et kõikidele klientidele ühtset universaalset lahendust pakkuda nagu seda traditsioonilistes pankades tehakse, on Bondora keskendunud personaalsusele. Rahaasjade alternatiivne korraldamine lubab tõesti iga pakkumise teha vastavalt kliendi vajadustele ja nõuetele.

Bondora laen

Bondora laen on eraisiku tarbimislaen, mida saab kasutada nii suuremate väljaminekute hajutamiseks pikemale perioodile kui ka ootamatute vajaduste rahastamiseks. Kuna antud tarbimislaen ei ole sihtotstarbeline, pole Bondoral vaja teada ka seda, mille jaoks sa laenu kasutad. Kõige sagedamini kasutavad kliendid Bondora laenu just oma eluaseme remondiks ja renoveerimiseks, kuid muidugi on lõplik otsus sinu teha. Otsusta ise, kas sul on lisaraha vaja pulmade korraldamiseks, elektroonika ostmiseks, tervisekulude katmiseks, oma äri alustamiseks, reisimiseks jms.

 • Laenud on tagatiseta
 • Taotlemine toimub väga lihtsalt
 • 50010 000 eurot
 • Laenuperiood 3 kuud kuni 5 aastat
 • Intressimäär alates 9,83%
 • Laenu ennetähtaegne tagasimaksmine lisatasudeta
 • Igakuise laenu tagasimakse suuruse saad ise valida
 • Taotluse esitamine täielikult interneti teel
 • Soovi korral saad laenu kätte vaid nutitelefoni kasutades

Laenutaotluse võid teele saata bondora ee lehel siis, kui seda ise soovid ning kus ise soovid. Taotluse täitmine võtab aega vaid 5–10 minutit ning esmase laenupakkumise saad juba 2 minuti pärast (laenutaotlusi vaadatakse üle nii nädala sees kui ka nädalavahetusel). Taotluse saad esitada ka nutitelefonis. Pärast laenupakkumise saamist, on sul 72 tundi, et valida sobiv laenupakkumine ja igakuine tagasimakse. Kui see aeg on möödas, tühistatakse laenutaotlus automaatselt ja pole kohustust Bondora ees laenu võtta.  Kui oled laenutingimustega nõustunud, kantakse laenusumma automaatselt kinnitatud pangakontole. Pangakonto kinnitamine käib turvaliselt Trustly vahendusel. Ülekanne võib sõltuvalt pangast võtta 1–3 tööpäeva.

Kui peaks juhtuma, et soovid laenu ennetähtaegselt tagasi maksta, saad seda teha ilma lisatasudeta.

Bondora ee pakutav laenuvalik on küllalt lai, kuid nad tutvustavad oma lehel rohkemaidki, et sul oleks võimalik teha täpselt selline otsus, mis sulle kõige paremini sobib:

SMS-laenu  saab taotleda SMS-i teel. Laenusumma on väike, laenuperiood lühike ja intressimäär kõrge. SMS-laenude eeliseks taotlemise lihtsus ja kiirus, peamiseks puuduseks on kõrge intressimäär.

Kiirlaen on lühiajaline tagatiseta laen eraisikule. Ka kiirlaenul on laenusumma väike, laenuperiood lühike ja intressimäär väga kõrge. Eeliseks taotlemise lihtsus, kiirus ja tagatise puudumine. Võimalusel võiks eelistada soodsamaid alternatiive või kui oled juba kiirlaenu võtnud, siis kaaluda selle refinantseerimist teise ning soodsama laenu abil. Refinantseerimine tähendab, et mitme erineva laenumakse tasumise asemel on sul ainult üks laen. Üks laen aitab säästa ka mitme eri laenu teenustasudelt, mis võivad kokku moodustada päris kopsaka summa.

Väikelaen ei ole ei ühte ega teist. See on lühiajaline kuni 20 000 € tagatiseta laen. Taotlemine on kiire ja kerge ning kuigi sellel on kõrgem intressimäär kui tagatisega laenudel, on see siiski tihtipeale väga hea valik.

Bondora investeerimine

Bondora AS pakub tegelikult isegi rohkemat, kui lihtsalt laenu võtmist. Bondora abil on võimalik teha tutvust ka investeerimismaailmaga! Kui kaugele Bondora investeerimine praeguseks jõudnud on?

 • 35 661 investorit
 • investeerinud 126 miljonit eurot
 • investorid on teeninud 18 miljonit eurot intressitulu

Bondoras investeerimine on tasuta, seda on lihtne seadistada ning makselahendused on küllaltki mugavad.

Investeerimisega alustamiseks on vaja ennast registreerida ja investeerimiskonto avada, täita identifitseerimise vorm, valida Portfellihalduri investeerimisstrateegia ning seejärel jääb üle vaid kontole raha lisamine ja investeerimisega alustamine. Portfellihaldur on vahend, mis aitab turult just need laenud leida, mis sobiksid investeerimisstrateegiaga, mis sina valisid.

Investeerimiseks peab olema vähemalt 18-aastane ning Euroopa Liidu, Šveitsi või Norra kodanikud. Reaalne elukoht võib olla ka mõnes teises riigis, ent siis saab investeerida vaid akrediteeritud investorina.

Investeeringud võiksid olla hajutatud võimalikult paljudele erinevatele laenudele. See tähendab stabiilsemaid tootlusi.

Lisaks sellele soovitab Bondora investeeringuid pidevalt aktiivsena hoida ning süstemaatiliselt panustada sellesse, et saavutaksid enda investeerimiseesmärgid. Minimaalselt võiks portfellis olla vähemalt 200 unikaalset ja sama suurusega investeeringut.

Taotle laenu!

Laenu saamise tingimused

 • Vähemalt 21-aastane
 • Pangakonto Eestis
 • Regulaarne ametlik sissetulek
 • Pole maksehäireid (sh võlgnevusi, lepinguliste kohustuste täitmatajätmisi, pankrotimenetlusi ega avatud täitemenetlusi)
 • Pole hasartmänguprobleeme

Tagasi avalehele.

BrazilNew ZealandPeru