SEB Pank – Kas seb pank on hea? Loe SEB panga arvustusi!

SEB Pank Eesti suuruselt teine pank on selle nime all Eesti turul opereerinud alates 2007. aastast. Eelnevalt oli SEB Pank tuntud nime Eesti Ühispank all. SEB Pank ütleb enda kohta, et nad on pank ja partner edasipüüdlikule kliendile, soovides pakkuda enamat, kui anda ainult laenu või keskmisel tasemel finantsnõu. SEB Pank tahab aidata oma klientidel saavutada nende jaoks olulisimaid eesmärke.Credit24.ee on tõestanud, et see on tõsine pakkuja.

Taotle laenu!

SEB Panga ambitsiooniks on pakkuda maailmatasemel teenindust oma eri valdkondade spetsialistide ja ekspertidega. Ja nagu nende kodulehelt lugeda saab siis:

 • Selgitame välja, millised on teie vajadused ja finantsolukord
 • Analüüsime, milliseid vahendeid ja tooteid peaksite kasutama, et saavutada oma eesmärke
 • Koostame teile personaalse plaani, mis aitab teil kontrollida oma raha paremini

Kliendikesksus, pühendumus, koostöö ja lihtsus – SEB põhiväärtused

Kulud

Lepingu sõlmimise tasu sõltub täielikult valitud laenust. Meie tutvustame kolme põhilaenu:

 • Väikelaen – 1,5% laenusummast, min 35 eurot
 • Kodulaen – 1% laenusummast, min 250 eurot
 • Arvelduslaen – 1,5% laenulimiidist, min 20 eurot

Muidugi tuleb laenu võtmise juures arvestada ka muuga, kui ainult lepingutasu ja laenu suurusega. Iga laenu juurde käib ka intress. Lihtsustatult selgitades on tegu tasuga, mida pank võtab selle eest, et lubab Sul oma raha kasutada.

Intressimäär on sõltuv nii laenu liigist, laenutaotlejast kui ka üleüldiselt kokkulepitud tingimustest.

Kindlasti tuleb enne lepingu sõlmimist tutvuda ka sellega, mida näeb leping ette erandolukordade tekkimisel. Mis juhtub, kui Sa hilined maksetega? Mis juhtub, kui soovid laenu ennetähtaegselt tagasi maksta? Kui palju maksab lepingu muutmine? Kas Sul on vaja tagatist ning kas selle eest tuleb ka lisaks maksta? Võib juhtuda, et laen, mis algul tundub eriti soodne, pole seda enam siis, kui oled end erinevate lisakuludega kurssi viinud.

SEB pank Eesti laenud

Sebpank ee poolt antud arvelduslaen on mõeldud ootamatuteks väljaminekuteks. Selle taotlemine internetipangas on kiire ja lihtne ning arvelduslaen pakub võimalust paindlikuks tagasimakseks. Hea on teada seda, et intressi tasumine käib üksnes kasutatud limiidilt. Sõlmides laenulepingu, avab SEB Pank Eesti kontole laenulimiidi, mida võib kasutada täpselt nii nagu Sa ise soovid. Vali, mis summad Sul vaja on, ning rohkem ei olegi vaja laenu võtta.

Arvelduslaen on alates 300 eurost. Laenu maksimaalne suurus sõltub Sinu sissetulekust ning sellest, mis kohustused Sul juba on. Laenu tagastamine toimub ühe aasta jooksul 12 kuumaksena.

Intress on kasutatud laenulimiidilt ning see on 19% aastas. Nagu öeldud, siis intressi on vaja maksta üksnes nende päevade eest, millal Sa reaalselt limiiti ka kasutasid. Kui Sa ei ole arvelduslaenu reaalselt kasutanud, ei ole vaja ka intressi maksta. Arvestada tuleb sellega, et lepingu sõlmimise tasu on 20 eurot ning arvelduskontol on ka kuutasu (0,30 eurot).

Väikelaen on teine laenutoode, mida saab taotleda SEB bank Eesti kaudu. Väikelaen ei nõua reeglina tagatist ning kuna väikelaen on vaba sihtotstarbega laen, võid kasutada seda täpselt selleks, mis ise soovid: reisimine, ravikulude katmine, kodu remontimine, auto ostmine jne.

Väikelaen jääb reeglina vahemikku 1000 – 15 000 eurot. Täpne summa sõltub sellest, milline on Su sissetulek ja millised kohustused Sul juba olemas on. Väikelaenu intress algab 7% ning intressi on võimalik ka madalana hoida. Selleks on vajalik laenukaitse kindlustuse taotlemine ning intressisoodustust sisaldava SEB paketi sõlmimine. Laenu tähtaeg on 6 kuud kuni 5 aastat ning võimalik on ka kuni 6 kuud kestev maksepuhkus. Lepingu sõlmimisel tuleb maksta ka lepingutasu, mis on 1,5% laenusummast, kuid mitte vähem kui 35 eurot.

SEB Kodulaen

SEB bank ee on hea koht ka siis, kui soovid saada infot kodulaenu kohta või seda taotleda. SEB kodulaen on populaarne toode. Pole ka imestada, sest igale laenutaotlejale pakutakse asjatundliku nõustamist erakliendihaldurilt, tervikliku kindlustuse pakkumist ning muidugi paindlikke laenu tingimusi.

Kodulaen on mõeldud selleks, et kodu kas osta, ehitada või renoveerida. Kodulaenu suurus algab 7000 eurost. Kogusumma võib olla maksimaalselt 80% tagatiseks oleva eluaseme turuväärtusest. Kui õnnestub kasutada Sihtasutus KredEx käendust, võib laenusumma moodustada aga ka kuni 90% tagatise turuväärtusest.

Laenusumma arvutamisel võetakse arvesse ka sissetulekuid. Sebpank ee reeglite järgi võib kõigi finantskohustuste igakuiste tagasimaksete summa võib olla kuni 50% netosissetulekust. See tähendab, et Sa ei pruugi saada sama laenu, mis Su sõber sai, sest kõik sõltub sissetuleku suurusest, juba olemasolevatest finantskohustustest ja ka pereliikmete arvust.

Kuna SEB kodulaen võib moodustada rahalistest kohustustest üsna suure osa, soovitab SEB Bank Eesti sõlmida ka laenukaitse kindlustuse.

Laenukaitse kindlustus kaitseb Sind, kui peaks juhtuma üks järgnevast: töökaotus, töövõimetus ja raske tervisekahjustus puhul ning haigusest või õnnetusjuhtumist tingitud surm.

See tähendab, et kui peaks juhtuma üks mainitud tragöödiatest, ei ole vaja vähemalt muretseda selle pärast, kuidas laen tagasi maksta ja kodu säilitada.

Kodulaenu intressimäär võib olla seotud kas Euriboriga või olla fikseeritud intressimääraga. Selle otsuse pead ise tegema, kuigi muidugi on panga nõustajad valmis Sind aitama. Euribori valides peab valima ka selle, kas see muutub 3, 6 või 12 kuu tagant. Fikseeritud intressimäär tähendab aga seda, et paikapandud intress säilib sellisena pikema perioodi jooksul.

Kodulaenu maksimaalne tagastamise aeg on kuni 30 aastat, kuid seda eeldusel, et kogu laen saab tagasi makstud 75. eluaastaks. Võimalik on taotleda ka kuni 18-kuulist maksepuhkust. Tähtis on mõista seda, et maksepuhkus ei tähenda seda, et pangale ei pea enam midagi maksma.

Maksepuhkuse ajal ei ole vaja tasuta laenu põhiosa, kuid endiselt on vaja tasuta intressimakseid.

SEB Pank aktsepteerib tagatisena kas ostetavat või renoveeritavat eluase, mis peab asuma Eestis. Tagatis on vaja ka hinnata ning see on reeglina tasuline. Lisaks peab tagatis olema kindlustatud kogu laenuperioodi jooksul, nii et see on kindlasti üks aspekte, millele laenu valimisel tähelepanu pöörata. Võimalik on kasutada ka lisatagatist. Juhul kui pakutud lisatagatis ei ole Sinu kodu, võib laenusumma olla kuni 60% vara turuväärtusest.

Ja viimase asjana tuleb kodulaenu taotledes mõelda ka sellele, mil moel Sa laenu tagasi maksad:

Annuiteetgraafik:

 • Laenumakse on igas kuus ühesugune
 • Alustades laenu tagasimaksmist, on suurem osakaal intressidel
 • Põhiosa tagasimakse osakaal suureneb vastavalt sellele, kui palju aega on möödunud tagasimaksetega alustamisest
 • Ühtlasemalt jaotunud laenugraafik

Võrdsete põhiosadega maksed:

 • Laenu põhiosa jaguneb kõigi maksete vahel võrdselt
 • Mida suurem on laenujääk, seda suurem on intress
 • Alustades laenu maksmist, on summa alguses suurem, kuid väheneb laenu lõpptähtaja liginedes
 • Tasud kokkuvõttes vähem intressi

Laenukalkulaator SEB

Laenukalkulaator SEB lehel on tõenäoliselt tuntud ka neile, kelle jaoks SEB bank ee leht ei ole kodupanga veebileheks. Kodulehel olemasolevad laenukalkulaatorid lubavad arvutada mitmeid erinevaid asju.

Kodulaenu ja hüpoteeklaenu kalkulaator annab selge ülevaate sellest, milline oleks laen koos laenukaitse kindlustusega ning milline ilma laenukaitse kindlustuseta. Selle arvutamiseks on vaja vaid laenusummat, perioodi, intressi, sünnikuupäeva ja kindlustusmäära. Kindlustusmäär näitab protsenti, mille ulatuses laenujääk ja/või laenumakse kindlustatakse. Minimaalseks protsendiks on 50% ja maksimaalseks 100%.

Lisaks tuleb muidugi valida kindlustuskaitsed. Valikus on neli erinevat varianti: elukindlustuskaitse, raske tervisekahjustuse kindlustuskaitse, töövõime kaotuse kindlustuskaitse ja töökaotuse kindlustuskaitse. Võimalik on ise valida, millist neljast kindlustuskaitsest Sa soovid.

Hea on saada täpne ülevaade sellest, milline laenumakse ühe või teise lisaga välja näeks. Tasub mõelda ka sellele, et kuigi laenumakse erinevus võib kindlustuse kasutamise korral algul suur tunduda, siis kui peakski halvim juhtuma, oled kindlasti õnnelik, et kindlustus olemas on.

Väikelaenu kalkulaator toimib peaaegu samamoodi nagu kodulaenu ja hüpoteeklaenu kalkulaator. Sisestades laenusumma, perioodi, intressi ja sünnikuupäeva, on kohe näha, kui suur oleks keskmine kuumakse koos kindlustusega ning ilma kindlustuseta. Kohe on ka näha seda, kui palju oleks intress madalam, kui otsustad laenukaitse kasuks. Siin ei ole küll võimalik valida kindlustuskaitseid, ent sellest hoolimata on kindlustus hea valik.

Taotle laenu!

Olemas on ka lihtne laenu annuiteedikalkulaator. Sisesta laenusumma, tähtaeg ja intress ning saad maksegraafiku informatiivsete summadega. SEB internetipank on veebileht, kus on olemas ka teised väga kasulikud laenukalkulaatorid: korterelamulaen ja püsimaksega krediitkaart. Lisaks neile on ka liisingukalkulaatorid, lisakalkulaatorid, arveldused, investeerimine ja pension ning elukindlustus.

BrazilNew ZealandPeru