SMS laen uues kuues – siit leiad parimad!

SMS laenu nähakse hirmsa kollina, kes võib elu kiirelt untsu keerata. See võib juhtuda siis, kui Sa ei tea, mida Sa teed.

Taotle laenu!

Meie eesmärgiks on tutvustada Sulle SMS laenu, et Sa saaksid teha teadliku ja kaalutletud otsuse. Allpool räägime ka sellest, miks SMS laenul on halb maine. Esmalt aga laenust üleüldiselt.

Laenu taotlemiseks tuleb end esmalt laenuandja kodulehel või laenuandja kontoris kasutajaks registreerida ning laenu esmakordsel taotlemisel ka isik tuvastada. Seejärel saab SMS laenu taotleda kas tekstisõnumi teel, laenuandja kodulehelt või ka kasutades mobiilirakendust.

SMS laenuna mõistetakse reeglina lühiajaliselt antavat kiirlaenu ning see on erinevate nimede all tuntud üle terve maailma.

SMS laenu tagasimakse tähtaeg on reeglina lühike, ulatudes paarist nädalast mõne kuuni. Üheltpoolt võib lühike laenutähtaeg hirmutavana tunduda aga samas võimaldab see Sul laenu juba järgmisel palgapäeval tagasi maksta ning Sa ei pea selle pärast rohkem muretsema.

Mida Sa peaksid SMS laenu kohta teadma?

SMS laen on laen nagu iga teinegi. See tähendab seda, et laenu võtmisega kaasnevad kohustused, mida Sinul kui laenuvõtjal on vaja täita.

Mis eristab SMS laenu aga teistest laenudest on see, et Sul ei ole vaja laenu saamiseks ei tagatist ega ka käendust.

SMS laenu taotlemisel on oluline see, et Sul oleks pangas arveldusarve, kuhu raha kanda (kuigi teatud firmad pakuvad ka võimalust laen sularahas välja võtta) ning et Sa ei oleks kantud Krediidiinfo andmebaasi kui maksuvõlglane.

SMS laenu intress on tihtipeale kõrgem, kui tavalisel laenul. See tuleneb asjaolust, et SMS laenu tagasimakse tähtaeg on reeglina lühike, piirdudes päevade ja kuudega. Kõrgemal intressimääral on oluline osa krediidi kulukuse määra suuruse leidmisel. Mida kõrgem krediidi kulukuse määr, seda kallimaks laen lõppkokkuvõttes osutub, nii et vali SMS laen, mille krediidi kulukuse määr oleks kõige madalam.

Veel üheks SMS laenu vaieldamatuks eeliseks on selle kättesaamise kiirus. Kui Sul on raha vaja kohe ja nüüd, siis Sa ei soovi kulutada aega sellele, et helistada sõpradele ja uurida, kes saab Sulle raha laenata või leppida kokku laenunõustamise aega pangas.

SMS laen tuleb hädaolukorras appi

Muidugi võib öelda, et selliseid ootamatuid kulutusi ei tohiks tulla, kuid keegi meist pole õnnetuste eest kaitstud. Kui ikka kodus otsustab pesumasin või külmkapp kuu keskel rikki minna, siis järgmise palgapäevani ootamine ei ole mõistlik. SMS laenu võtmine aitab kiirest uue külmkapi või uue pesumasin soetada, nii et sa ei pea muretsema katkise kodumasinaga kaasnevate ebamugavuste pärast.

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Inimesed võtavad SMS laenu erinevatel põhjustel, kuid üks näitaja on alati sama: raha on vaja kiiresti. Isegi kui eelarve planeerimine on juba aastaid olnud Sinu elu igapäevaseks osaks ning sa järgid täpselt kõiki kulusid ja tulusid, siis võib esineda ootamatuid kulutusi ja mõni suurem väljaminek, mida Sinu sissetulekute osa katta ei suuda. Tore on mõelda, et targad inimesed planeerivad ette, ent on olukordi, mida ei ole võimalik ette näha:

 • Kodumasin läks katki ja on vaja uus soetada
 • Töölkäimiseks hädavajalik auto vajab remonti
 • Raviarve läks suuremaks, kui esialgu oodatud
 • Teises linnas õppimise kulud mitmekordistusid
 • Olemasolev raha on teisel arvel ja ei saa seda kohe kätte
 • Hea pakkumine unelmate reisiks, mis on vaja kohe ära osta aga arvel pole hetkel selles summas vaba raha
 • Torud külmusid talvel katki ning on vaja maksta torumehele, kes asja korda ajaks.

Jah võib mõelda, et igal täiskasvanul inimesel peaks olema nii palju varusid, et selline ootamatu väljaminek kinni maksta, aga siis tuleb jällegi mõelda sellele, et kõike võib juhtuda: su külmkapp võib katki minna, poodi uue järgi sõites laguneb auto ära ning jala käies kukud endal hamba välja. Muidugi on parem, kui selliseid asju ei juhtu, ent SMS laen tuleb appi olukorras, kus ebatõenäolisus tõeseks saab.

Miks on SMS laenul halb kuulsus?

Tõsi on see, et kümnekonna aasta jooksul, mil SMS laen on Eesti turul oma koha võtnud, on sellele omaks saanud pigem halb kuulsus.

Paljud inimesed on SMS laenu võtnud läbimõtlematult ja halbades olukordades, mis on omakorda toonud kaasa selle, et nad ei suuda laenu tagasi maksta ning satuvad makseraskustesse.

Kuna ükski inimene ei taha ennast süüdistada, siis nähaksegi kurjajuurena lihtsalt kättesaadavat laenu.

 

Läbikaalutletult ja õigetel põhjustel võib SMS laenu kasuks otsustamine olla väga õige samm.

SMS laenu eelised aitavad mõista, miks võib juhtuda, et just see halva maine omandanud laen on Sinu jaoks parim variant:

 • lühike tagasimakseperiood – laenumakse ei pea olema aastaid kestev kohustus, vaid kui Sa selle kiiresti ära maksad, on endal lihtsam olla ning Sa saad järjekordse kulutuse peast heita.
 • laenusumma tagastamine ühekorraga – võimalus maksta laen tagasi korraga, on kindlasti paljudele inimestele sobiv variant ning see võib ka laenu odavamaks teha, kui juhul, mil on aastate peale jaotatud väikesed tagasimaksed
 • raha laekub kontole kiiresti – pärast isiku tuvastamist, jõuab laenuraha Su kontole mõne minutiga ning Sa saad seda kohe kasutama asuda. See tähendab, et jäävad ära pikad ooteperioodid ning laenuraha jõuab Sinuni täpselt siis, kui Sul vaja on, mitte kaks nädalat hiljem,
 • väike laenusumma – kui Sul on vaja näiteks 300 euro suurust laenu aga pank pakub minimaalselt 3000 euro suurust laenu, siis pead Sa võtma liiga suure laenusumma. Võimalik, et Sa ei näe selles probleemi, sest liigse raha võib lihtsalt panna teisele kontole. Võib aga juhtuda ka nii, et kui Sul on juba raha ühel kontol olemas, siis Sa võtad selle ikkagi kasutusse. See viib aga olukorrani, kus Sa oled võlgu summa, mida Sa võib-olla ei olegi võimeline tagasi maksma. SMS laen on paindlik ning pakub võimalust võtta just nii suur laen, kui Sa reaalselt ka vajad ja suudad tagasi maksta. Seetõttu sobib see paljudel juhtudel sobib väga hästi just väikeste summade laenamiseks.

Kuidas leida odavaim SMS laen?

Laenuvõtmisesse ei saa suhtuda kui millessegi, mida teha ülejala ja muude tegevuste kõrvalt. Odavaima SMS laenu leidmisel tuleb arvesse võtta seda, et laenusumma ning tagasimakstav summa on kaks erinevat asja.

Laenusumma on see summa, mille sa Saad oma pangakontole ning mida Sa võid vastavalt enda äranägemise järgi kasutada. Tagasimakstav summa sisaldab endas ka intressi ning muid võimalikke lisatasusid nagu lepingutasu.

Odavaima SMS laenu leidmiseks pane kõigepealt paika kui suurt laenu Sa soovid, kui pikaks ajaks ning mis on maksimaalne igakuine laenumakse summa, mida Sa oled võimeline tagasi maksma. Seejärel tuleks võrrelda erinevaid laenuandjaid ja näha, mida nad pakuvad.

Pööra tähelepanu krediidi kulukuse määrale, mis näitab laenu kogukulu aasta lõikes.

Tarbijakaitseamet toob välja, et krediidi kulukuse määra arvutatakse Euroopa Liidus paika pandud ja Eestis rahandusministri määrusega kehtestatud valemi alusel.

Selle arvutamisel arvestatakse intressi, lepingutasude, maksude ja muude tasudega, mida tarbija on kohustatud seoses tarbijakrediidilepinguga maksma ja mis on krediidiandjale teada või peavad teada olema. Kulukuse määra sisse ei arvestata viiviseid ja muid lisatasusid, mis võivad kaasneda maksetega viivitamisel. Krediidi kulukuse määra näidatakse protsendina ja mida väiksem protsent, seda odavam on laen.

Meie kodulehelt saad Sa ülevaate erinevate laenuandjate poolt pakutavatest toodetest ja seeläbi saad ka endale sobivaima variandi valida. Enne otsuse tegemist veendu selles, et Sa said täpselt aru, mis on lõplik tagasimakstav summa.

Arvesta sellega, et igakuine väike laenumakse pikema aja jooksul võib kokkuvõttes olla kallim, kui igakuine suurem laenumakse lühema aja jooksul.

Korduvalt küsitud küsimused:

SMS laenud ei ole uus asi ja seda on edukalt kasutanud paljud inimesed. Kui midagi jääb selgusetuks, siis tuleks kindlasti küsida täpsustavaid küsimusi, et kõik oleks enne arusaadav, kui Sa laenulepingule alla kirjutad. Me oleme siinkohal välja toonud küsimused, mida meie kliendid on meilt enim küsinud:

Kas ma saan SMS laenu võttes taustauuringut vältida?

On arusaadav, et on inimesi, kes soovivad laenu võttes, et neile ei tehtaks taustakontrolli. On arusaadav, miks nad võivad seda tahta – varasem halb krediidiajalugu on ainult üheks näiteks. Seadus aga kahjuks seda varianti Eestis ei luba. 1. juulil 2007 vastu võetud krediidiasutuste seaduses on sätestatud selline asi nagu vastutustundliku laenamise põhimõte.

See tähendab, et laenuandja peab tundma oma klienti ning laenuandjal on kohustus hinnata enne laenulepingu sõlmimist tarbija võimekust laen tagasi maksta. Ilma taustauuringuta ei ole laenuandjal võimalik hinnata tarbija võimekust laen tagasi maksta.

Lisaks on igal laenutaotlejal vaja ka oma isik tuvastada, nii et ilma selleta ei saa isegi laenuprotsessiga alustada. Samuti on laenuandjal kohustus enne lepingu sõlmimist klienti sõnaselgelt teavitada, millised ohud võivad tekkida seoses pikaajalise laenu tagasimaksmisega. 1. juulil 2011 jõustunud võlaõigusseaduse sätte järgi ei kehti antud põhimõte üksnes krediidiasutustele, vaid kõikidele ettevõtetele, kes annavad tarbijatele (st eraisikutele) laenu.

Kuidas ma saan teada, kas mu SMS laenu taotlus on heaks kiidetud?

Kui isiku tuvastamise protsess on edukalt läbitud ja info isikusamasuse kohta laenuandjani jõudnud, siis reeglina võtab laenuotsuse tegemine vaid mõne minuti ning laenuandja teavitab Sind sellest varem kokkulepitud moel. Enamjaolt saabub vastus Su SMS laenu taotlusele kas tekstisõnumi või e-maili teel.

Miks mu SMS laenu taotlus tagasi lükati?

Kui Su laenutaotlusele ei tulnud positiivset vastust, siis selgituse saamiseks tasuks pöörduda otse laenuandja poole. Põhjuseid, miks laenust keelduti, on erinevaid. Võimalik, et laenuandja kahtleb Sinu maksevõimekuses vastava laenusumma ja laenuperioodi jaoks, võimalik et isiku tuvastuse protsess ei kulgenud nii nagu vaja või oli mõni tehniline põhjus.

Kindla vastuse saad Sa laenuandjaga ühendust võttes ning laenuandja selgitust kuulates on võimalik otsustada, kas proovida uue ning väiksema laenu taotlemist või kas laenutaotlemine oleks mõistlikum tulevikuks jätta.

Kuidas käib laenu taotlemine SMS abil?

Nagu eespool öeldud, siis laenuandja juures esimest korda laenu taotledes on vaja läbida ka isiku tuvastamise protsess. Järgmistel kordadel on aga selle võrra lihtsam ning SMS laenu puhul piisab laenuandjale vastava sisuga tekstisõnumi saatmisest (osad laenuandjad pakuvad ka võimalust taotleda laenu rakenduse kaudu või helistades nende lühinumbrile).

Tavaliselt peab sõnumis olema soovitav laenusumma ja tähtaeg, nimi, isikukood, elukoht, pangakonto number ning kuu keskmine sissetulek ja keskmised kohustused. Täpse loetelu ja mis järjekorras, kõik kirjas peab olema, leiad oma laenuandja kodulehelt.

Kui mul on varem olnud probleeme laenu tagasimaksmisega, siis kas mul on võimalik SMS laenu taotleda?

Taotleda tasub alati. Maksevõime hindamisel arvestatakse kindlasti sellega, kuidas Sa oled varasemalt laene tagasi maksnud. Kui Sul on esinenud probleeme, siis ei tähenda see automaatselt laenuandmisest keeldumist. Kindlasti soovib laenuandja aga uurida, miks selline olukord juhtus, kuidas Sa selle lahendasid ning kuidas Sa plaanid samasse olukorda tulevikus mitte sattuda.

Tõenäoliselt ei saa Sa taotleda maksimumsummat ja laenuandja võib pigem ettevaatlikum olla. Kui Sul aga õnnestub laenutaotlusele positiivne vastus saada, siis selle laenu õigeaegne tagasimaksmine aitab krediidiajalugu ka tuleviku jaoks parandada.

Kui mitu SMS laenu saan ma korraga võtta?

Reeglina  ei anna üks laenuandja Sulle korraga mitut laenu. Küll aga on võimalik võtta laenu erinevatelt laenuandjatelt. Ei ole olemas kindlat piirangut, et Sa saad võtta näiteks 10 laenu ja see on kõik. Samas tuleb mõelda sellele, miks Sul oleks vaja võtta mitut SMS laenu? Kui põhjused ei ole mõjuvad, siis tuleks seda pigem vältida.

Taotle laenu!

Kui Sa aga soovid üheaegselt mitu SMS laenu võtta ning Sa oled veendunud, et suudad need ka tagasi maksta, siis sellisel juhul käib kogu protsess nii nagu ka esimesel korral. Kui Sa suundud uue laenuandja juurde, tuleb Sul uuesti läbida ka isiku tuvastamise protsess.

Tagasi laenu ülevaate juurde

BrazilNew ZealandPeru