TF Bank laenud – TF Banki plussid ja miinused ning põhjalik info

Tegu on internetipõhise nišipangana, kes pakub oma klientidele teenuseid läbi spetsiaalse, automatiseeritud IT platvormi. See tähendab, et tagatud on laenutaotluste kiire menetlemine kuid seda ilma inimlikku kontakti kaotamata. TF Banki juurde kuulub muidugi ka professionaalne klienditeenindus, kes vastab klientide kõikidele pöördumistele telefoni, e-maili ja kodulehe teel.

Kulud

Asudes laenu taotlema, pööratakse tähelepanu tingimustele, laenu suurusele ja laenu koguperioodile. Mõnikord unustatakse ära aga lisakulud, mis kaasnevad laenu võtmisega.
TF Bank soovib pakkuda läbipaistvat ja selget teenust, nii et kõik laenulepinguga kaasaskäivad kulutused on selgelt välja toodud.

Taotle laenu!

TFBank.ee esilehel on kohe suurelt kirjas nende tähtis põhimõte: Mõistlikud laenud mõistlikele inimestele. TF Bank on Stockholmi börsil noteeritud Rootsis registreeritud pank. Rootsis registreeriti pank juba 1987. aastal ning tänaseks on neil luba tegutseda Eestis, Rootsis, Soomes, Norras, Poolas ja Lätis.

Väikelaen:

 • Lepingutasu – 5% laenusummast, minimaalselt 75 €
 • Igakuine laenuhaldustasu – 2,90 €
 • Maksega hilinemisel meeldetuletustasu – 4,15 €
 • Lepingu muutmise tasu – 50 €
 • Ennetähtaegne tagastamise lisakuludeta

Autolaen:

 • Lepingutasu – 5% laenusummast, minimaalselt 75 €
 • Igakuine laenuhaldustasu – 5,90 €
 • Maksega hilinemisel meeldetuletuse tasu – 4,15 €
 • Ennetähtaegne tagastamine lisakuludeta
 • Lisakulud rakenduvad (ühekordne lepingu muutmistasu 50 € ja intressi tõus 5%), kui 30 päeva jooksul ei ole esitatud sõiduki ostu-müügi dokumente

Refinantseerimislaen:

 • Lepingutasu – 5% laenusummast, minimaalselt 75€
 • Igakuine laenuhaldustasu – 2,90€
 • Maksega hilinemisel meeldetuletustasu – 4,15€
 • Lepingu muutmise tasu – 50 €
 • Ennetähtaegne tagastamine lisakuludeta

Järelmaks:

 • Lepingutasu liidetakse ostusummale
 • TF Bank edastab kliendile iga kuu osamakse tasumiseks arve

Lähemalt laenudest

Nagu öeldud, siis TFBank põhimõtteks on mõistlikud laenud mõistlikele inimestel. Täpsemalt tähendab see järgmist:

 1. Laenud on taskukohased ning läbipaistvate tingimustega – näiteks lisatakse sõlmimistasu laenule, selle asemel et seda maha võtta, nagu tihtipeale tehakse. Tarbimislaenu graafikuks on annuiteetgraafik. See tähendab, et igakuine laenu osamakse on alati sama suur ning intressiarvestus käib põhiosajäägilt. Ja erinevalt paljudest teistest pankadest on laenu ennetähtaegne tagastamine, maksepuhkuse vormistamine ja laenu tähtaja muutmine lisakuludeta.
 2. Tarbimislaenu pakutakse täpselt sellises summas nagu vaja – TFBank laenab vaid nii palju, kui nad usuvad, et sa suudad ka tagasi maksta. Pank ei proovi kaela määrida liiga suurt laenu, mille tagasimaksmisega jänni jääksid.
 3. Konservatiivne kasvustrateegia – TFBank ei torma pea ees tulle. Alles siis, kui oled juba suutnud pangale tõestada, et suudad teha regulaarseid tagasimakseid pikema perioodi jooksul, võib pank kaaluda suurema ning pikema tagasimaksega laenu pakkumist.
 4. Kodupanka ei pea muutma – TF Bank lubab väikelaenu ja autolaenu taotleda kõikide pankade klientidel. Selleks, et nimetatud laenu taotleda, pole vaja avada eraldi arveldusarvet ega oma sissetuleku laekumist ühest pangast teise viia.

TF bank väikelaen on tagatiseta laen eraisikutele. Seda võib kasutada oma äranägemisele ja selleks ei pea oma arveldusi kodupangast üle tooma. Laenumaksete tasumine on võimalik ka oma internetipangast.

Pakutav väikelaen jääb vahemikku 500 – 10 000 € ning intress on alates 9,9%. Täpsed laenutingimused sõltuvad muidugi igast inimesest ning tema sissetulekust ja kohustusest eraldi. See tähendab, et täpseima pildi saamiseks oleks vaja esitada laenutaotlus.

Kohe kui oled esitanud taotluse, ilmub arvutiekraanile eelotsus. Positiivne eelotsus tähendab seda, et võid lepingu digitaalselt allkirjastada. Kui digitaalne allkirjastamine ei ole mingil moel võimalik, saadetakse leping posti teel. Lisaks on pangale vaja saata ka viimase kuue kuu kontoväljavõte.

Vajalik isikutuvastusprotsess on võimalik läbida kas veebikaamera kaudu Veriffis või DPD kullerteenuse vahendusel.

Kui pangani on jõudnud allkirjastatud leping ja väljaprinditud kontoväljavõte, isikusamasus on tuvastatud ning lõppotsus on positiivne, makstakse kliendile laen välja.

Autolaen on laen, mille eest võib soetada  auto või muu mootorsõiduki sõltumata selle vanusest. Kui võrrelda autolaenu ja autoliisingut, on autolaenul mitu selget eelist: auto kuulub kohe sulle, mitte pangale, TF Bank autolaenu sissemaks on 0 €, kaskokindlustus on vabatahtlik ning lisaks on võimalik katta ka lisakulud, mis kaasnevad sõiduki ostuga (nt registreerimine, remont, rehvid jms).

Kogu laenutaotluse protsess on samasugune nagu väikelaenu korral. Erinevad on ainult summad ja tähtajad. Autolaenu laenusumma on 1000 – 10 000 € ning intress alates 7,9%. Ja nagu väikelaenu juures, kehtib sama ka autolaenu soovi korral: Täpsed laenutingimused sõltuvad igast inimesest ning tema sissetulekust ja kohustusest eraldi. See tähendab, et täpseima pildi saamiseks oleks vaja esitada laenutaotlus.

Lisaks eelpool väljatoodud kahele laenule pakub TF Bank ka refinantseerimist ja järelmaksu. Refinantseerimine aitab vahetada ühe või mitme laenu ühe uue, mõistlikemate tingimustega laenu vastu. Lihtsamalt selgitades tähendab see seda, et kui sinu refinantseerimistaotlus on saanud positiivse otsuse, tasub TF Bank sinu varasema laenusumma otse laenuandja(te)le ning sinu kohustuseks jääb muretseda vaid selle üle, et TF Bank antud laen neile tagasi maksta.

Refinantseerimine aitab kulusid oluliselt kokku hoida. Näiteks pole vaja maksta mitme eri laenu halduskulusid, vaid ainult ühe laenu. Võidad ka intressis ja kuumakses. Refinantseerimine aitab kulud kontrolli alla saada ning likvideerida vanad võlad. Lisaks on ka võlgade tasumine tunduvalt mugavam. Refinantseerimislaen on 500 – 10 000 € ja selle intress alates 9,9%.

Järelmaksu pakkumine tähendab seda, et TF Bank kliendid saavad kaupade eest tasuda järelmaksuga. Järelmaksuga kaupade ostmiseks pöördu sooviga meie koostööpartnerite poole ja esita isikut tõendav dokument. Järelmaksulepingu saad sõlmida mugavalt kaupluses ning seejärel väljastab kauplus sulle ostu. Osta endale pesumasin, muruniiduk, uus arvuti või hoopis midagi muud.

Taotle laenu!

Laenu saamise tingimused

 • Vanus vähemalt 22 aastat
 • Püsiv ametlik sissetulek isiklikule arvelduskontole, milleks on palk või pension
 • Ei ole maksehäireid
 • Alaline elukoht Eesti Vabariigis

Järelmaksu saamiseks kehtivad teised tingimused:

 • Vanus vähemalt 18 aastat
 • Püsiv ametlik sissetulek arvelduskontole, milleks on palk või pension
 • Ei ole maksehäireid
 • Isikut tõendav dokument (kehtiv ID kaart, EV pass, elamisluba)
 • Alaline elukoht Eesti Vabariigis

Tagasi avalehele.

BrazilNew ZealandPeru