Spordiennustus

Spordiennustus on üks vanemaid hasartmängude liike. Juba antiikaegadel sai ennustada, kes võiks tulla näiteks hobukaariku võidusõidu võitjaks. Spordiennustus tähendab just seda, et panustatakse sündmuse toimumisele. Kuigi nimes on olemas „sport“ ei tähenda see seda, et ennustada võiks ainult spordiga seotud asju. Paljudes kasiinodes on võimalik ennustada ka poliitikat (näiteks valimise tulemusi) või kevadeti isegi Eurovisiooni võimalikke tulemusi! Lisaks sellistele haruldasematele valikutele leiab tuntuid spordialasid, vähemtuntud spordialasid ning meistrivõistluste, olümpiavõistluste, turniiride või liigamängude ajal ka võimalusi ennustada neid spordisündmusi, mis muidu kihlveokontoritesse ei jõua.

Spordiennustusi tehes võib asjale ligineda mitut moodi. Muidugi võid valida umbropsu kelle peale panustada ja lihtsalt loota oma heale õnnele, et tegid õige valiku. Selliselt käituvad paljud inimesed, kes elavad kaasa ühele kindlale sportlasele või meeskonnale ning kes otsustavad nende kasuks isegi siis, kui kõik võimalused näitavad muud tõenäosust.

Teiseks variandiks on teadliku valiku tegemine. Kui sa hoiad silma peal sellel, kuidas läheb su lemmiksportlasel või lemmikvõistkonnal, mida teevad nende vastased jne, on täitsa võimalik, et sul õnnestub ennustada õigesti. Selliselt võid sa isegi raha teenida! Ei ole just väga palju hasartmänge, kus sedavõrd suur roll on mängija oskustel ja teadmistel.

See kui palju sa võidad, sõltub konkreetsest koefitsiendist. Koefitsiendi teiseks nimeks võib olla ka kordistaja, mis aitab ehk seda paremini mõista. Igale sündmusele on määratud ka oma koefitsient ning seda vaadates on selge, kui palju sa võiksid võita. Oletame, et see koefitsient on 3 ja sinu panus on näiteks 5 eurot. Kui sa ennustad õigesti ehk sinu panus võidab, korrutatakse koefitsient sinu panusega (st 3 x 5 eurot) ning sa võidad 15 eurot. Vahet pole, millist kasiinot või spordibaari sa külastad, koefitsiendid toimivad seal ikka samamoodi.

Koefitsiendi suuruse määrab spordipanuste korraldaja, kes võtab arvesse sündmuse juhtumise tõenäosust. Mida suurem tõenäosus, seda madalam koefitsient ja sama kehtib ka vastupidi ehk mida väiksem tõenäosus, seda kõrgem koefitsient.

Spordiennustused ja terminid, mida sa peaksid teadma

 • Ennustaja – inimene, kes valib sündmuse, mille tulemust ta tahab ennustada ja teeb panuse.
 • Ennustuskeskkond – veebikeskkond, kus on valik erinevaid sündmusi. Tihtipeale on ennustuskeskkonnaks erinevad internetikasiinod.
 • Mäng – kuigi spordiennustus, võib kasutada laiemat mõistet sündmus, sest mõnikord saab ennustada ka näiteks valimiste tulemusi!
 • Panus – krediidi või raha summa, mis seotakse ennustusega. Kui ennustad õigesti, saad tagasi tehtud panuse ja koefitsiendi järgi ka võidusumma. Kui ennustad valesti, kaotad ka panuse.
 • Üksikpanus – seda kohtab kõige rohkem. Võidu puhul korrutatakse panus vastava koefitsiendiga.
 • Kombineeritud panus – korraga saab ennustada mitut erinevat sündmust. Küll aga peab jälgima seda, et kui juba üks ennustus on mööda tehtud, kaotad kogu panused
 • Aasia händikäp – meeskonnale, kes on nõrgem, antakse eelis (reeglina tähendab see skoori ette andmist), mis tähendab et tugevam tiim peab võitmise jaoks veidi rohkem vaeva nägema. See aitab panuseid võrdsustada.

Spordiennustus ja reaalajas panustamine

Reaalajas panustamine ehk livebet võidab järjest rohkem fänne. Kui tavaliselt peab panuste tegemine olema lõppenud enne sündmuse algust, siis livebet lubab asju ka natuke teisiti korraldada. Iseenesest ei ole reaalajas panustamine midagi rohkemat kui sündmuse jälgimisega samaaegne panuste tegemine. Sellel on oma eeliseid:

 • Rohkem uusi panustamisvõimalusi
 • Kiire tempoga
 • Suurem paindlikkus
 • Võimalus vastavalt sportlase või meeskonna esinemisele oma otsuseid muuta

Sobiliku netikasiino leidmine

Sobiliku mängukoha valimisel ei pea sa kinni jääma oma kodukasiinosse, kus senini mängima oled harjunud. Mitte kõik netikasiinod ei paku kõiki võimalike spordiennustusvõimalusi. On neid, mis keskenduvad jalgpallile ja on neid, mis pakuvad näiteks ka ragbi või Ameerika jalgpalli lahingutele panustamist. Vali koht, mis pakub sind huvitavat sporti! Sama lugu võib olla ka ühe spordiala siseselt. Kui mõni kasiino keskendub üksnes suurtele liigamängudele ja maailmakuulsatele staaridele, aga sina soovid kaasa elada kodukandi sportlaste tegemistele, siis vali netikasiino, kes pole väiksemaid liigasid ära unustanud.

Netikasiino valimisel võiks arvesse võtta ka seda, kuivõrd lihtsaks on kasutamine tehtud. Kui ikka leht näeb kole välja, vajalikku on reklaamide vahelt keeruline üles leida või on kogu kasutusprotsess tehtud eriti aeganõudvaks ja raskeks, siis pole mõtet oma aega sellele kulutada. Sama lugu on klienditeeninduse olulisusega. Kuigi võib tunduda, et selle võib kahe silma vahele jätta, siis probleemide tekkides soovid sa kindlasti, et sul oleks võimalik saada tuge asjatundlikult, kiiresti tegutsevalt ja kvaliteetselt kasutajatoelt. Heida pilk peale sellele millal klienditeenindus töötab, kui kaua, mis keeles nad abi pakuvad ning milliste võimaluste vahendusel.

Mängi kohe!

Ja lõpetuseks, ära unusta boonuseid. Igal netikasiinol on oma kliendiprogrammid ja oma boonused. Tihtipeale pakutakse kõige põnevamaid ja kasulikumaid boonuseid just uutele liikmetele, nii et vii end kindlasti võimalustega kurssi. Boonused võivad tähendada nii tasuta panuseid kui ka sissemakseboonuseid (reeglina seotud rahaga, mis sa sisse maksad).

Spordiennustus algajatele

Kui sul tekkis asja vastu huvi, siis uuri julgelt edasi. Muidugi tuleb mõelda sellele, et kuidas alustada. Nagu eelnevalt mainitud, võid sa hakata ka umbropsu panustama, ent sellisel moel käitudes on võiduvõimalus eriti väike ja suurema tõenäosusega sa lihtsalt kaotad raha. Millest aga siis alustada?

Esmalt muidugi sellest, et vii end kurssi sellega, mis spordimaailmas toimub. Vali spordiala, mida sa ka muidu jälgiksid, sellisel juhul ei pea sa end tegutsema sundima. Vaata, mida sportlased teevad ja kuidas neil läheb ja võta seda ennustusi tehes arvesse. Kui mõni sportlane ei ole vigastuse tõttu oma tavavormis, pole tema peale panustamine tõenäoliselt väga mõistlik. Uuri strateegiaid ja vali välja, mis sulle sobivad. Vaata ka seda, mida teevad professionaalsed spordiennustajad, sest nende panustamist jälgides võid sa päris palju uut õppida.

Kui sa oled leidnud sobiliku internetikasiino, loo sinna kasutaja ja logi sisse. Järgmiseks sammuks on sissemakse tegemine. Seda raha saad edaspidi kasutada ka panustamiseks. Kui vajalik summa on kontol olemas, sa oled end toimuvaga kurssi viinud, ongi aeg valida esimene sündmus ning sellele panus teha.

Ära unusta seda, et sa võid alati kaotada ja isegi kui sa oled praegu mitu korda järjest võitnud, siis tõenäoliselt ei jää see igaveseks niimoodi. Kaotus on osa spordiennustuste – nagu ka spordi – maailmast ja sellega tuleb arvestada ning leppida.

Taktikad, mis lubavad iga ennustusega võita, ei ole reeglina reaalsed. Küll aga on reaalne see, et mida hoolsamalt sa analüüsid – ka enda ebaõnnestunud panustamisi – seda suurem on tõenäosus, et sa hakkad spordiennustamisega pigem raha teenima kui raha kaotama.

Aga ikkagi – miks online?

Nagu alguses mainitud sai, spordiennustustega on tegeletud aegade algusest saadik. Muidugi ei ole internet alati olemas olnud, vaid see on hiljutine lisand. Seni aga kuni internet leiutati, käis panustamine reaalses ja füüsilises maailmas. Füüsilised kihlveokontorid olid ja mõnel pool on siiani populaarseks kogunemiskohaks, kuid interneti tulek on tutvustanud mitmeid uusi võimalusi. Mis eelised on aga internetikasiino vahendusel tehtaval spordiennustamisel?

 • Füüsiline vabadus – nagu mainitud, oli roll füüsilistel kihlveokontoritel ehk sa pead olema ennustuse tegemiseks õiges kohas õigel ajal. Kuigi füüsilistel kihlveokontoritel on omad eelised ja kindlasti huvitav atmosfäär, saad tänu netile teha pakkumisi ka siis, kui viibid oma voodis, mõnes teises pubis või hoopis mujal riigis.
 • Rohkem valikuvariante – arusaadav, et igal riigil ja igal piirkonnal on oma lemmikud spordialad, mis saavad rohkem tähelepanu. Tänu internetikasiinodele saad valida just sellised spordialad, mis sulle rohkem huvi pakuvad. Seda ka siis, kui need on kõige populaarsemad hoopis näiteks Austraalias!
 • Mugavus – kindlasti seostub see füüsilise vabadusega. On inimesi, kellele ei meeldi lärmakad ja fänne täis spordibaarid, aga kes sooviksid siiski sündmustele kaasa elada ja samal ajal ennustada. Ideaalseks variandiks on siis livebet! Vaata sporti ja tee samal ajal interneti kaudu panuseid.
 • Rohkem põnevust – mis sellest, et sa ei saa minna oma lemmikmeeskonnale staadionile kaasa elama? Isegi kui sa teed panuseid oma tugitoolis istudes, on matš kohe hulga põnevam, sest selle tulemus mõjutab otseselt ka sind!

Mängi kohe!

BrazilNew ZealandPeru