Parim väikelaen märts 2023 – leia soodsaimad väikelaenud 1 minutiga

Väikelaen on tihtipeale üks populaarsemaid laenuvariante ning sellel on ka oma selge põhjus. Erinevalt eluasemelaenust või autolaenust, ei ole väikelaenu kasutus reeglina piiratud ehk see tähendab rohkem võimalusi! Ja vabadust valikute tegemisel. Aga vaatame siis lähemalt, milleks või kuidas seda saab kasutada. Credit24.ee on tõestanud, et see on tõsine pakkuja.

Väikelaen investeerimise rahastamiseks?

Laenuraha kasutamine investeerimiseks võib tunduda ahvatlevana, eriti kui sulle jääb silma mõni vingena tunduv investeerimisvõimalus, mis tundub kohe-kohe käest kaduvat.

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi


Küll aga on iga investeering riskimäng. Olenemata sellest, kui hea ja kindlana see võimalus tundub, sa ei saa olla kindel, et sa reaalselt ka plussi jääd. Ja kui investeering läheb hapuks, oled kaotanud raha investeeringuga ja pead leidma ka raha, et laen tagasi maksta. Kindlasti on see üks asi, millele sa ei taha mõelda, kui meel untsuläinud investeeringu tõttu juba must.

Kas järelmaks on sama, mis väikelaen?

Kuigi eesmärk on mõnes mõttes sama – pakkuda võimalust soetada teenus või toode, milleks vajalikku summat muidu pole – on need siiski kaks erinevat laenutoodet.

Väikelaen

Väikelaen on tihtipeale heaks variandiks, et oma elukvaliteeti parandada. Selliselt saab näiteks remontida kodu, parandada auto või tasuda mõne olulise ja vajaliku raviprotseduuri eest.

Tihtipeale pole väikelaenu taotledes vaja tasuda ei sissemakset ega tagatist!

Järelmaks

Järelmaks sobib paremini mingi konkreetse toote jaoks. Kui korterit remontides on vaja tasuda nii tapeedi, värvi, uue mööbli kui töövahendite eest, siis selle kataks paremini väikelaen. Kui aga soovid näiteks kindlat asja, robottolmuimeja või uus pesumasin, siis on paremaks variandiks järelmaks.

Väga odavatele toodetele ei ole mõtet järelmaksu võtta, sest igal juhul on vaja tasuda ka intressiosa. Ehk kui summa iseenesest pole kuigivõrd suur, siis mõtle hoolikalt. Ehk oleks targem tegu pisut rohkem raha korjata ja seejärel soovitu otse välja osta, selle asemel et muretseda järelmaksu saamise ja selle tasumise pärast.

Reeglina ei ole järelmaksu jaoks vaja tagatist, ent tihtipeale nõutakse sissemaksu. Seejuures peab meeles pidama, et mida suurem järelmaks, seda parem see pikas plaanis on.

Kumb laenutoode on siis parem?

Pole kindlat vastust sellele, et kumb kahest variandist on soodsam. Puhas intressimäär võib olla võrdlemisi sarnane. Seetõttu saab sootuks parema ülevaate siis, kui vaadata seda, mis on laenu krediidi kulukuse määr. Krediidi kulukuse määr koondab endasse kõik olulise: erinevad kulud, millelt intressi arvestatakse, mis tasud on vaja juurde arvestada jne.

Esmapilgul odavana tundub laen ei pruugi sugugi seda ka päriselt olla!

Tõsi on aga see, et järelmaks on tihtipeale kiirem variant. Ka poodidel on võimalus pakkuda järelmaksu ehk et kui sa näed soovitud toodet, saad otse müüjaga suhelda ja võimalusel toote järelmaksuga soetada. Muidugi ei ole mõistlik seda teha aga ülejala ja hetke ajel. Isegi kõige väiksemana tunduvad järelmaksud tuleks hoolikalt läbi mõelda.

Väikelaenu jaoks peab aga pöörduma panga või mõne teise finantsasutuse juurde, kellel on õigus laene väljastada. Ja kuigi väikelaenu väljastamine võtab rohkem aega, kui järelmaksu andmine, siis suures pildis on ikkagi tegu võrdlemisi kiire laenutootega.

Kui raha on olemas, kas siis on targem laene vältida?

Viimasel ajal on väga palju kuulda sellest, et võiks endale teha meelerahufondi. Oletame nüüd et meelerahufond on olemas ja paigas. Kui on vaja midagi olulist osta, siis laenu asemel võibki ju meelerahufondi kasutada?

Sellele vastaks pigem eitavalt. Meelerahufondi eesmärk on ikkagi see, et pakkuda võimalust kergemalt hingata, kui peaks tabama mõni ootamatu kulu või peaksid töö kaotama. Kui sa kasutad meelerahufondi mõne toote või teenuse soetamiseks, ei jää sellest kuigi palju alles. Seetõttu peaks ka meelerahufondi olemasolul kaaluma muid variante ehk siis kas väikelaenu võtmine, järelmaksu kasutamine või soovitud summa säästmine.

Mis see väikelaen siis aga on?

Laenumaailmas ringi vaadates on väikelaenu näol tegu lühiajalise tarbimislaenuga. Summad ulatuvad reeglina mõnesajast eurost paari tuhandeni. Laenu tähtaeg mõnest kuust paari aastani. Ehk et kuigi piirid on paigas, siis võimalusi parima valiku tegemiseks jagub ka laenusiseselt.

Hea mõte on uurida ka tuttavatelt, mis on nende kogemus, ent see võib erineda sulle pakutavatest. Miks? Laenumaailmas loeb väga palju see, millised on sissetulekud, väljaminekud ja juba olemasolevad kohustused ehk teistelt saadav info on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest võimalustest, isegi kui sa kasutad sama teenusepakkujat ja samu tingimusi.

Millal väikelaenu võtta?

Esiteks ja kõige olulisem:

Võta väikelaenu ainult siis, kui tead, milleks sul seda vaja on!

Kui sul on selge pilt ees, milleks sa laenu vajad, on oht ülelaenamiseks palju väiksem. Lisaks on sul selliselt võimalus hoolega läbi mõelda, kuidas saad laenu tagasi maksta ja mis on summa, mida suudad iga kuu tasuda. Pole mõtet proovida laenu kiiresti tagasi maksta ja võtta ülejõu käiv laenumakse. Selliselt võid hoopiski hätta sattuda, mis toob kaasa juba palju suuremaid probleeme.

Kindla summa olemasolul on hea variant erinevate teenusepakkujate laenukalkulaatorite kasutamine. See pakub võimalust muuta laenuperioodi, tagasimakse suurust jms ning näha, kuidas see päriselt välja kujuneks ja kui kalliks laen muutuks. Seejuures jälgi alati milline krediidi kulukuse määr on, mitte vaid intressi või laenusummat. Laenukalkulaatori kasutamise järel on sul võimalus tutvuda ka teenusepakkuja tingimustega ning kui hindad kõik enda jaoks sobivaks, on võimalus ka laenutaotlus teele saata.

Laenuprotsess

Tavaliselt käib laenuprotsess võrdlemisi lihtsalt ja kiirelt.

Esiteks

Täida laenupakkuja kodulehel olev lihtne vorm

Teiseks

Veendu, et oled laenulepingu taotlemise lõpuni viinud

Kolmandaks

Esmakordsel taotlemisel uue laenuandja juures, on tõenäoliselt vaja läbida isikusamasuse tuvastamine. Seda saab reeglina teha kas laenuandja kontoris või postkontoris.

Neljandaks

Raha kantakse sinu kontole ehk saad seda koheselt kasutama hakata.

Viiendaks

Ă„ra unusta laenumakseid!

Vastutustundlik laenamine

Laenumaailma üks olulisemaid mõisteid on vastutustundlik laenamine. Lühidalt selgitades tähendab see seda, et absoluutselt igal krediidiandjal on kohustus enne laenu väljastamist veenduda selles, et klient on maksevõimeline!

See ei tähenda muidugi seda, et kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, on olemas võimalus kõik laenuandja kaela ajada: ta ei kontrollinud, et ma päriselt suudaksin laenu tagastada!

Enne lepingu sõlmimist tutvu sellega, millele sa alla kirjutad. Ja see käib nii laenuandja kui laenuvõtja kohta.

Vastutustundliku laenamise põhimõtted tähendab seda, et laenuandja peab koguma ning ka säilitama andmed selle kohta, mis on laenaja rahalised kohustused, kui suured need on ja kuidas on maksekohustused täidetud. Just nende andmete abil peab laenuandja veenduma selles, et väljastatav laen on mõistlikus suuruses ja kliendile realistlike tingimustega.

Kas väikelaenu saamiseks peab vastama mingitele tingimustele?

Nagu teistel laenudel, on ka väikelaenudel oma tingimused, millele peab vastama, et laenu üldse saada. Teatud tingimused võivad vastavalt laenuandjale ka muutuda, ent teatud tingimused on paika pandud seaduste või eeskirjadega ja nendest mööda hiilida ei õnnestu:

• Taotleja peab olema vähemalt 18 aastane

• Taotlejal peab olema alaline elamisluba või ta peab olema Eesti Vabariigi kodanik

• Taotlejal on isiklik pangakonto, sest laenuraha kantakse sinu kontole

• Taotlejal on püsiv sissetulek (täpne summa sõltub laenuandjast)

• Taotleja on töötanud ühes töökohas vähemalt pool aastat

• Taotleja peab esmakordsel laenamisel läbima isikutuvastuse

Laenuandja lehel nähtav info on ligikaudne ja võib erineda sulle reaalselt tehtavast pakkumisest.

Kas pärast väikelaenu saab võtta ka kodulaenu?

Väikelaenu võtmine iseenesest ei ole asjaks, mis välistaks kodulaenu või mõne teise tunduvalt suure laenu andmise. Küll aga võib probleeme tekkida siis, kui võtad väikelaenu ebamõistlikult tihti või veelgi hullem, satud laenu tagasi makstes hätta.

Just hilinenud või tasumata maksed on need, mis võivad pankadel häirekellad kõlama lüüa. Seetõttu on veelgi olulisem, et kui oled otsustanud väikelaenu võtta, pead selle ka vastavalt kokkulepitule tagasi maksma.

Väikelaen on parim valik siis kui…

… tahad laenu tagasi maksta pigem lühikese aja jooksul, kuni paar aastat.

… ei vaja suurt summat, vaid väiksemat abi – paarsada kuni mõni tuhat eurot.

… ei taha tegeleda keeruka ja pikaks veniva laenuprotsessiga.

… tead, mis summas ja milleks sul on laenu vaja.

… tead, et suudad laenu ettenähtud aja jooksul ilma probleemideta tagasi maksta.

Millele laenu võttes mõelda?

Tihtipeale satutakse laenu võttes justkui elevusse ning isegi kui üksjagu asju mõeldakse hoolega läbi, siis ühed või teised faktorid jäävad kahe silma vahele. Sinu kontole ei ilmu maagiline raha, vaid see on vaja tagasi maksta. Ehk enne lepingu sõlmimist tutvu sellega, millega sa nõustud.

Näiteks ei vaadata laiemat pilti – millises seisukorras on majandus? Kui kindel on mu töövaldkond? Kas mu töökoht on garanteeritud või kas võib tekkida oht, et laenuperioodi jääb ka töö kaotamine või koondamine? Kui sul on kahtlusi, ehk on sul mõistlikum laenuvõtmine edasi lükata.

Samamoodi mõeldakse laenu taotlemisel ühele kulule. Ehk võib neid aga rohkem tulla? See võib olla tavaline näiteks remonti tehes. Sa arvad, et sul läheb vaja väike summa, aga tegelikult summa suureneb ja tekib olukord, kus pead uuesti laenu võtma. Ehk on mõistlikum võtta kohe üks suurem laen, selle asemel, et võtta mitu väiksemat laenu.

Laenuandja valimine

Pööra tähelepanu ka sellele, et taotleksid laenu tunnustatud ja litsentsiga laenuandjalt. Kui pakkumine on ikka liiga hea, et olla tõsi, pead sellesse tõenäoliselt kahtlusega suhtuma. Sa ei taha lõpetada olukorras, kus oled seotud mõne ettevõttega, kes on igas mõttes halb.

Laenuandjaid võrreldes ära unusta, milline krediidi kulukuse määr on igal laenuandjal.

Ära pelga teha ettevõtetele taustauuringut, neid guugeldada või ka finantsinspektsioonilt nõu küsida.

Kõige rohkem väljastatakse väikelaenu aasta lõpu poole. Arvestades sellega, et väikelaen on vaba sihtottarbega laen eraisikutele, pole selline tendents ka üllatav.

Soodsad Väikelaenud

Taotle laenu!

Väikelaen on suurepärane lahendus selleks, et katta erinevaid kulutusi, nagu näiteks puhkusereis ja kingitused või ka ootamatuid väljaminekuid: autoremont või katkiläinud kodumasina asendamine

Tõendusperioodi pikkus ning sissetuleku suurus sõltub soovitavast laenusummast. Laenusumma jääb tavaliselt mõnesajast kuni mõne tuhande euroni, kuigi on laenuandjaid, kes pakuvad kuni 10 000 euro suurust väikelaenu. Laenuperioodi pikkuseks on reeglina kuni viis aastat.

Laenulepingu sõlmimisel ei ole reeglina vaja tagatist, mis teeb selle laenu väga paljudele inimestele kättesaadavaks, kuid laenuandjal on siiski kohustus kontrollida laenuvõtja maksevõimet. Selle üheks osaks on regulaarse sissetuleku tõendamine.

Kui Sa alustad väikelaenu taotlemist, siis on kindlasti hea teada, et taotlusprotsess on väga kiire ja kui Su laenutaotlus saab positiivse vastuse, jõuab raha Su pangakontole tihtipeale juba mõne tunni jooksul või isegi kiiremini.

Väikelaenu eelised

  • Sul ei ole vaja ei tagatist ega käendust
  • Vaba sihtotstarbega laen ehk Sa ei pea kellelegi aru andma, mida laenurahaga teed
  • Taotlusprotsess läheb kiiresti ja on lihtne

Vajalikud dokumendid

  • Isikut tõendav dokument (pass või ID kaart), mida kasutatakse isiku tuvastamiseks
  • Internetis või laenukontoris täidetud laenutaotlus
  • Pangakonto väljavõte

Üldised tingimused väikelaenu võtmiseks

Taotle laenu!

Olles otsustanud, et väikelaen on see, mida Sa soovid, peaks võrdlema erinevaid laenuandjaid ja nende pakkumisi. Meie veebileht annab Sulle hea ülevaate kõikidest võimalikest variantidest ning toob välja ka selle, millele tasuks laenu valides kindlasti tähelepanu pöörata (nt laenu kogumaksumuse kujunemine).

BrazilNew ZealandPeru