Laen.ee

Laen.ee on ettevõte,  mille antavatel laenudel on teise ettevõtete ees küllaltki märkimisväärseid eeliseid. Alustades muidugi sellest, et neil on neli erinevat mugavat laenuvarianti: krediidikonto, tarbimislaen, tagatislaen ja kiirlaen. Lisaks sellele on võimalik kasutada laenu vormistamiseks ka telefoni! Seda muidugi lisaks võimalusele taotleda laenu arvuti kasutamise kaudu.

Taotle laenu!

Järgmiseks eeliseks on Laen.ee boonussüsteem – soovita Laen ee keskkonda oma sõpradele ning iga kutsutud sõber tähendab sinule 20 euro suurust boonust!

Laen ee maksab boonuseid välja igal nädalal, nii et mida rohkematele sõpradele sa Laen veebilehe kohta infot jagad, seda rohkem lisaraha sa ise teenid. Lisada veel juurde eri summades laenuvõimalused ning paindlik tagasimaksegraafik ja pole põhjust, miks mitte valida Laen ee enda laenupakkujaks.

Kulud

Tarbimislaen

 • Laenu refinantseerimise tasu – 0,00 €
 • Teenustasu ülelaekumiste tagasikannete eest – 3,50 €
 • Lepingu sõlmimise tasu – 1,5% summast, min 30,00 €
 • Maksepuhkuse vormistamise tasu (pikendamine) – jooksev intress

Krediidikonto

 • Laenu refinantseerimise tasu – 0,00 €
 • Väljamaksetasu – 0,00 €
 • Kontohaldustasu – 0,00 €

Laen sõiduki vastu

 • Lepingu sõlmimise tasu – 0,00 €
 • Laenulepingu tingimuste muutmine (sh maksepuhkuse vormistamise tasu) – kuni 2% krediidisummast, min 60 €

Laen kinnisvara tagatisel füüsilistele isikutele

 • Lepingu sõlmimise tasu – kuni 2% krediidisummast, min 60 €
 • Krediidisumma suurendamine (lisalaen) või krediidilimiidi muutmine – kuni 2% krediidisummast, min 60 €
 • Maksepuhkuse vormistamise tasu – kuni 2% krediidisummast, min 60 €
 • Laenulepingu tingimuste muutmine – kuni 2% krediidisumma jäägilt, min 60 €

Käenduslaen

 • Käenduslepingu muutmine – 35,00 €

Tasulised võlateated

 • Tasuline võlateade (iga sissenõutavaks muutunud kohustuse kohta lepingu kehtivusajal) – 5,00 €
 • Tasuline võlateade (pärast lepingu lõppemist):
  • kui nõue on kuni 500 eurot – 15,00 €
  • kui nõue on 501 – 1000 eurot – 20,00 €
  • kui nõue on üle 1001 eurot – 25,00 €
 • ja III. Tasuline võlateade (pärast lepingu lõppemist) – 5,00 €

Lisateenused

 • Digitaalselt allkirjastatud päringu vastuse või tõendi väljastamine ühe andmesubjekti kohta – 3,50 €
 • Kontoris või posti teel tõendi või päringu vastuse väljastamine ühe andmesubjekti kohta – 3,50 €
 • Dokumendi koopia väljastamine (peale lepingu lõppemist) – 13,00 €

Lähemalt Laen ee laenudest

Laen ee portaal pakub väga mitmeid erinevaid laene. Ülevaatlikult võib öelda, et laenusumma võib olla alates 100 eurost ning kuni 100 000 euroni. Minimaalseks laenuperioodiks on üks kuu, maksimaalseks laenuperioodiks 15 aastat – kõik oleneb sellest, millise laenu sa valid. Kuna valik on sedavõrd suur, leiab kindlasti Laen ee abil just selle laenutoote, mida sa oma finantsiliste vajaduste katmiseks vajad. Püsikliendina kantakse raha arvele kohe, kui laenukomitee on teinud positiivse otsuse sinu laenutaotluse kohta. Uuel kliendil on vaja aga läbida ka ühekordne isikutuvastamise protseduur. Seda saab mugavalt teha lähimas postkontoris ning pärast seda kantakse laenuraha kontole ühe tunni jooksul. Isiku tuvastamiseks on vaja kaasa võtta isikut tõendav dokument, milleks sobib nii ID-kaart, pass kui ka juhiluba. Taotlused vaadatakse läbi igal tööpäeval ajavahemikus 8.00 – 21.00. Kõikidel puhkepäevadel ning ka riiklikel pühadel vaadatakse taotlusi läbi 9.00 – 21.00.  Laenutaotlusi võib aga esitada ööpäevaringselt. Kui laen on antud, saab laenu tasuda veebilehel, pangakontoris, Omniva postkontoris, internetipangas ning ka Laen ee esinduses sularahas.

Krediidikonto või siis ka virtuaalne krediitkaart tuleb appi täpselt vajalikel hetkedel. Laenusumma võimalik suurus on 300 – 5000 € ning võimalikud on ka ööpäevaringsed väljamaksed. Konto avamiseks on vaja esitada ainult üks taotlus. Kui taotlus on heaks kiidetud, saad raha kasutada antud laenulimiidi ulatuses. Võimalikeks tagasimakseperioodi variantideks on 12, 24 või 36 kuud. Igale laenuvõtjale määratakse personaalne fikseeritud intressimäär. Intressi hakatakse arvestama aga ainult siis, kui oled mingit rahasummat reaalselt ka kasutanud. Laenu on võimalik tagasi maksta nii osade kaupa kui ka täielikult ja laenu võib tagasi maksta ka ennetähtaegselt, seda ilmalisakulusid kartmata Kui kogu laenusumma on tagasi makstud, jääb krediidikonto endiselt aktiivseks ning kui vajadus peaks tekkima, saad kasutada krediidikontol olevat lisaraha.

Tarbimislaen on vaba sihtotstarbega laen. Tarbimislaen sobib ideaalselt inimestele, kes soovivad veidi suuremat laenusummat, kui suudavad pakkuda teised laenud. Tarbimislaenu laenusumma jääb 500 – 7500 euro vahemikku ning tagasimakseperiood on 3 kuud kuni 60 kuud. Tarbimislaenu laenuperioodi on võimalik soovi korral ka pikendada, kuid vajadusel saab muidugi ka laenu ennetähtaegselt tagastada. Kui aga laenuraha enam ei kasuta, ei pea selle eest ka intresse maksma. Laenu intressimäär on alates 20% aastas ning tagasimaksmine toimub igakuiste maksetena (koos intressidega) annuiteetgraafiku alusel. Esimese laenu saamiseks on vajalik läbida isikutuvastus ning esmataotluste läbivaatamine toimub iga päev ajavahemikus 9:00-18:00.

Tagatislaen tähendab seda, et laenu antakse kas sõiduki või kinnisvara tagatisel. Kui esmalt rääkida sõiduki tagatisel antavast laenust, siis olenevalt tagatisest on laenusummaks 1000 –  100 000 €, laenuperiood 1 kuu kuni 180 kuud ning intressimäär alates 2,5% kuus. Tagatiseks sobilikule autole kehtivad oma nõuded: sõiduki vanus ei tohi  ületada 13 aastat ning inimene, kes taotleb laenu, peab olema sõiduki reaalne omanik. Laenu antakse kuni 5 aastaks ja maksimaalne antav laenusumma saab olla kuni 65% tagatise turuväärtusest.

Teiseks tagatislaenu variandiks on laen kinnisvara tagatisel ehk siis hüpoteeklaen. Laen ee tagatiseks on sobilikud erinev kinnisvara ja üle Eesti: krunt, korter, suvila, maja jne. Minimaalseks summaks on 1000 € ning maksimaalne summa sõltub tagatiseks olevast kinnisvarast – maksimaalne laenusumma on kuni 80% tagatise turuväärtusest. Madalaim baasintress on 9% ja laenuperiood saab olla kuni 15 aastat. Lisaks sellele laenuperioodile saab taotleda ka kuni 12 kuu pikkust maksepuhkust.

Neljandaks variandiks on kiirlaen. Kiirlaenu summa on 100 – 1000€ ja pikkus ulatus 1 kuust 36 kuuni. Laenuperioodi saab pikendada, kui peaks tekkima vajadus, kuid lisaks sellele on võimalik laen ennetähtaegselt tagastada ning selle abil säästa intresside pealt. Intressimääraks on alates 4% kuus ning kiirlaen on laen, mida on võimalik saada nii oma pangakontole kui ka sularahas – täpselt selliselt, nagu soovid ja eelistad. Kui soovid kiirlaenu, on esmalt vaja kodulehel kliendiks reguleerida, laenukalkulaatori abil sobiv laenusumma ja laenuperiood valida ning lõpetada laenutaotluse täitmine. Laenukomisjonil võtab taotluse läbivaatamine mõne minuti ja laenukomisjon edastab otsuse sinuni kas SMS’i või e-posti abil.

Taotle laenu!

Laenu saamise tingimused

 • Olenevalt laenust peab taotleja olema kas vähemalt 18 või vähemalt 22aastane
 • Elab alaliselt Eesti Vabariigis
 • Sinu andmed ei ole Maksehäireregistris
BrazilNew ZealandPeru