Transferwise Eesti

Kellele ei oleks siis tuttav Transferwise LTD nimi? Tegu on 2011. aastal asutatud firmaga, mille tegevusalaks on P2P ehk peer-to-peer rahaülekandeteenus.

Kümme aastat tagasi asutatud ettevõtte on tänaseks päevaks, 2021 aastaks levinud juba üle maailma ning kasvanud palju suuremaks, kui paljud inimesed oskasid arvata või ennustada.

Kes on ettevõtte asutajad?

Ja kui muidu on paljude võimsate ettevõtete taga kas jälle sakslased, ameeriklased, britid või hoopis mõne neljanda suurriigi esindajad, siis Transferwise ettevõttega on seotud ka meie kaasmaalased.

Eesti ja eestlaste tubli töö

Ning mitte lihtsalt seotud, vaid eestlased on firma loojateks! Muidugi on tegu Kristo Käärmanni ja Taavet Hinrikusega ning firma on asutatud just Eesti riigis!

Just tänu sellele on Transferwise’i nimi tuttav ka neile, kelle jaoks on idufirmandus muidu kaugeks jäänud ning kes arvavad, et tegu on aiandusalase terminiga.

Otsi Transferwise kontoreid üle laia maailma

TransferWise on küll Eesti ettevõte ja neil on kontor ka Eestis, ent peakontor asub hetkel Londonis. Miks just seal, miks mitte valida Tallinn?

Transferwise laias maailmas

Hoolimata Euroopa Liidust lahkumisest on Suurbritannia ja eriti London endiselt tähtis paik. Suurbritannia on pikalt olnud just finantsmaailma südameks ning see staatus ei kao niipea kuskile. Selleks kulub ikka rohkem kui paar aastat.

Lisaks on kontoreid mujalgi:

New York

Sydney

Singapur

Igal otsusel on oma põhjus

Ülal mainitud riigid ja linnad on heaks näiteks kohtadest, kus kohalolu ning tegutsemine on finantsettevõtte jaoks pigem kohustuslik, kui vabatahtlik. Tallinn on tore boonus tänu asutajate päritolule, ent saaks ka ilma, kui väga vaja.

Miks ei piisanud pankadest?

Rahaülekandeid ei ole pangad teinud mitte vaid aastakümneid, vaid sajandeid. Algul ikka mündid, siis paberraha ja tänapäeval siis juba arvutite ning üle interneti.

Traditsioonid ootavad muutmist

Miks on aga vaja siis toimivat süsteemi muuta? Eks ikka seetõttu, et süsteem tegelikult ei toiminud.

Teenustasude keeruline maailm

Asutajad Käärmann ja Hinrikus kogesid ise, kui kõrgeks kasvasid pankade teenustasud, sest valuutat tuli muudkui ühest teise konventeerida, liigutades seda nii Eesti kui mitmete ülejäänud maailma riikide vahel.

Ja nad polnud ainsad, kui vaadata juba seda, et üksnes esimese aastaga kasvas TransferWise’i vahendatud tehingute summa 10 miljoni euroni!

Sääst, millest võidavad kõik

Tuues näiteks Suurbritannia suurimad pangad, siis kasutades raha ülekandmiseks panga asemel TransferWise teenust, võib säästa suisa kuni 90%!

See tähendab, et kätte saab suurema summa, kui sama summat läbi panga vahetada!

Aga kuidas siis mu raha vahetub?

Kliendi jaoks pole TransferWise kasutamine pangast kuigi erinev.

Saadad USA dollarid ja saad kätte eurod. Saadad Suurbritannia naelad ja saad kätte Rootsi kroonid.

Ehk et valuutavahetus toimib sarnaselt. Transferwise pole kasutusele võtnud ühtegi uut valuutat ega plaanigi seda teha.

Et tegu on uue pangaga?

Samamoodi toimiks see ju ka pangas! Ent seda vaid pealiskaudselt vaadates. Kulisside taha piiludes saab selgeks, kust tuleb erisus.

TransferWise Ltd liigutab raha vaid ühe riigi ja ühe valuuta piires! Ehk kui sa otsustad kanda raha USAst Eestisse, siis süsteemi ülesandeks on leida vastupidine tehing ehk raha Eestist USAsse kandmine.

Seda ei otsi sina, vaid süsteem tagab lahenduse, mis toimiks erinevate klientie jaoks.

Lihtne aga samas ka keeruline lahendus

Just selliselt jõutakse olukorrani, kus raha ei liigu riigipiiriüleselt ning tänu sellele ei ole tehniliselt vaja ka valuutasid konventeerida.

Muidugi võtab ka TransferWise teenustasu, ent selle summa on pankade teenustasuga võrreldes äärmiselt minimaalne.

„Piirideta raha“ – TransferWise tunnuslause

Aega mõelda ja kaaluda

Otsustades teenuse kasutamise kasuks, ei pea ülekandeid siiski koheselt tegema, sest valuutakurss on garanteeritud 48 tunniks.

TransferWise kontol saab korraga hoida 29 erinevat valuutat, mis peaks vastama lõviosa inimeste vajadustele.

Mugav on seegi, et raha saajal (olgu selleks siis saatja teise riigi pangakonto või keegi teine), ei pea olema Wise’i kontot. Piisab oma täiesti tavalisest pangakontost!

Aga mis asi on siis Wise?

Värskemaid uudiseid lugedes võib tekkida segadus. Kas mitte Wise pole see äärmiselt mugav rahaülekandesüsteem? Heal lapsel kaks nime, ehk TransferWise Ltd ja Wise on üks ja seesama.

Otsus ettevõtte nime muuta, võeti vastu 2021. aastal.

Rohkem kui ülekanded

TransferWise ei ole ka enam vaid lihtsalt rahaülekannete tegemiseks, vaid pakub ka järjest rohkem tavalisi pangateenuseid. Näiteks võid sa avada konto, et teha makseid või kasutada Wise’i kontot isegi palga kättesaamiseks!

Uuendusena on nüüd olemas ka TransferWise’i kaart.

Kuidas toimib nende pangakaart?

Kuna nad kasutavad MasterCard süsteemi, tähendab see seda, et saad oma TransferWise kontot ja kaarti kasutada üle terve maailm – igal pool, kus on kasutusel MasterCard süsteem.

Wise tagab sellega tõeliselt mugava kasutajakogemuse.

Wise’i Mastercard tellimine käib digitaalselt ning on äärmiselt lihtne.

Tehingutasud puuduvad ja seda ka siis, kui teed makseid ja oste erinevates valuutades. Unusta ära kaardi aasta- ja kuutasud. Selle kaardiga neid lihtsalt ei ole!

Transferwise’i rikkad omanikud ja osanikud

Muidugi on edukas ettevõte toonud kõige rohkem raha firma asutajatele ehk Kristo Käärmannile ja Taavet Hinrikusele. Esimese aktsiapaki väärtus ulatub miljoni dollari kanti, teisel 568 miljoni juurde.

Triin Hertmann

Triin Hertmanni aktsiapaki väärtus on üle 30 miljoni dollari ja ta on TransferWise’s töötanud alates 2011. aastast.

Ott Kaukver

Kuigi Ott Kaukver pole kunagi ettevõttes töötanud, vaid on olnud investoriks ja konsultandiks, ületab tema aktsiapaki väärtus 6 miljonit dollarit.

Mart Abramov

Endine tootejuht Mart Abramov omab 5,6 miljonilist aktsiapakki ja endine arendusjuht Rain Johanson 2,7 miljonilist aktsiapakki.

Sten Tamkivi

Samamoodi üks teine varane investor, Sten Tamkivi, saab ette näidata enam kui 3 miljoni euro vaatuses aktsiaid.

Ivo Mägi

Ivo Mägi aktsiapaki väärtus jääb 2 miljoni kandi, Aleksandr Žuikovil 1,4 miljoni kanti.

Ja on rohkemgi….

Lisaks on veel ka neid, kelle aktsiapaki väärtus küündib poole miljoni dollarini ja muidugi veelgi enam neid, kelle aktsiapaki väärtus on veelgi madalam, ent sellegipoolest märkimisväärne ja oluline summa.

Hea tööandja oma töötajatele

TransferWise pole vaid teinud revolutsiooni finantsmaailmas, vaid tegu on ka ettevõttega, kus lausa tahetakse töötada.

Otsi TransferWise firmat just atraktiivseimate tööandjate nimekirjast ja suisa selle tipust! Aga kuidas see tulemus on saavutatud ja mis teeb ettevõttes töötamise sedavõrd atraktiivseks?

Mis muudab selle ettevõtte Eestis populaarses tööandjaks?

Esiteks…

… tänapäeval eelistatakse töötada keskkonnas, mis on toetav ja positiivne. TransferWise’i kultuur on just selline!

Nende väärtused on juba missiooni- ja koostöökesksed ning muidugi on see värsketele töötajatele meelepärane.

Teiseks…

… TransferWise Ltd pakub häid võimalusi eneseteostamiseks ja arenguks. Tegu on siiski ettevõttega, mille haardeulatuses on terve maailm, mitte üksnes meie armas Maarjamaa.

Kolmandaks…

… osatakse hinnata ka TransferWise’i teisi väärtusi, millega antakse tagasi ühiskonnale. Seejuures toetatakse nii kogukonda üldiselt, kui ka koolilapsi ja tudengeid!

Selleks korraldatakse erinevaid üritusi, jagatakse teadmisi ja pakutakse praktikavõimalusi.

Eesti esimene miljardeid toonud ettevõte

Tänu firma väärtuse märkimisväärsele tõusule said asutajatest Taavet Hinrikusest ning Kristo Käärmannist Eesti esimesed miljardärid!

Üks hea ettevõtte muutis sadade inimeste elusid!

Lisaks puhtalt numbritele, andis see saavutus selgelt märku ka sellest, et ka Eesti iduettevõtlus on täitsa tõsiseltvõetav majandusharu, millel on ka tulevikus oluline roll meie majanduselus.

BrazilNew ZealandPeru