Auto24 laen - Pettus.info

Auto24 laen

Uuendatud: 14.05.2021

On vähe inimesi, kes saaksid endale lubada salongist uhiuue auto ostmist. Selle asemel kasutatakse teisi variante nagu näiteks auto ostmine eraisikult. Üks populaarsemaid portaale, mis vahendab automüügikuulutusi, on Auto24. Olenemata sellest, kas otsid uut autot või soovid kasutatud autot, kas tahad kaskota autot, kas tahad suurt maasturit või väikest linnasõiduks sobilikku masinat. Auto 24 on sobilik igas olukorras. Pikalt oli see koht, kus saada ülevaade turul saadaolevast, suhelda foorumis teistega või lugeda uudiseid. Eriti meeldiv on ka see, et saadaval on ka Auto24 laen, mis teeb kogu laenuprotsessi kergemaks. Võimalus laenu saada on võrdlemisi uus lisand ning siin on oma roll nende koostööpartneril, Inbankil.

Mis on Auto24 laen?

Auto24 laen on liigiliselt väikelaen. Ei pea ära ehmatama, kui lepingut sõlmides just see sõnakasutus vastu vaatab. See on lihtsalt liigitus.

Auto24 pakutava laenu peamised tingimused:

 • Minimaalne ja maksimaalne laenusumma: 300 eurot – 15 000 eurot
 • Laenuperiood: 6 – 72 kuud
 • Laenuintress: jääb vahemikku 8,9% kuni 20,9%

Laenuvõtja peab vastama ka teatud tingimustele:

 • Omama Eesti pangakontot
 • Igakuine sissetulek on minimaalselt 280 eurot (sissetulekuna arvestatakse: töötasu, elatist, dividende, pensionit, muid tulusid)
 • Vähemalt 21aastane

Auto24 laen pakub erinevaid eeliseid. Näiteks on sel madalamaid saadaolevaid laenuintresse, kuid hea on teada ka võimalikku kõige kõrgemat intressi. Võrdlemisi madal on ka igakuise sissetuleku nõue. Arvestades seda, et Eesti miinimumpalk on 2020. aastal 584 eurot, annab see võimaluse soetada usaldusväärne sõiduk ka madalama sissetulekuga inimestel. Ja muidugi ei ole vähemtähtis ka see, et sissetulekuna võetakse arvesse ka muud, mitte ainult palka.

Lisaks saab vastuse laenutaotlusele kiiresti. Tihtipeale on autot vaja nüüd ja kohe ning kui taotlusele tuleb vastus mõne minutiga, annab see ülevaate sinu võimalustest ja valikutest. Ja lõpetuseks – auto on koheselt sinu oma. Seda täiesti ametlikult ning kõikidel paberitel. See omakorda annab võimaluse auto edasi müüa (kui peaks tekkima vajadus), vajadusel auto juures muudatusi teha ning puudub ka läbisõidupiirang, mis võib liisinguautoga piiravaks muutuda. Auto24 laen on meeldiv ka selles osas, et näiteks laenulepingu haldustasu on juba arvestatud kuumaksesse. See annab parema ülevaate sellest, millist igakuist väljaminekut oodata.

Puudub ka nõue auto vanusele. Kui soovid uunikumi, võid osta uunikumi!

Auto ostmise protsess

Auto24 on selgelt parim portaal, kui soovid leida endale uue sõiduki. Tänu populaarsusele on seal rohkelt ka pakkujaid. See tähendab, et igaüks leiab endale sobilikus hinnaklassis sõiduki. Auto24 laen aitab auto soetada ka siis, kui enda rahavarudest ei jagu või kui ei soovi kõiki sääste ühe sõiduki alla panna.

Auto24 laen ei ole klassikaline autolaen. Kuigi tõesti on võimalik soetada erinevat tüüpi autosid, siis lisaks sellele ka teisi mootorsõidukeid nagu näiteks mootorratas või paat.

Laen ei pea olema aga liiga suur, sest valida on võimalik täpselt selline summa, mis on auto või muu soetatava sõiduki maksumuseks.

Kuidas endale auto24 laen abil siis auto soetada?

 • Otsi internetiportaalist sobiv auto
 • Veendu laenukalkulaatori abil, et hind ning kuumaksed on sulle sobilikud
 • Täida laenutaotlus
 • Oota vastust, see peaks võtma umbes minuti
 • Kui otsus on positiivne, on järgmiseks sammuks isikutuvastus. Kuni 2000 euroste laenudega saab seda teha internetis, muidu peab minema kas Inbanki või Omniva kontorisse
 • Laenusumma saab kätte umbes ühe ööpäeva jooksul
 • Osta väljavalitud auto!

Kuidas on Auto24 laen võimalik?

Auto24 laen on loodud Auto24 portaali ning Inbanki vahelises koostöös. Portaal pakub võimaluse leida endale sobiv sõiduk ning on vahenduseks, et taotleda laen. Auto24 ametlik laenupartner on Inbank. Selleks on mitmeid erinevaid põhjuseid, ent kaks kõige olulisemat on laenutaotluse läbivaatamisele kuuluv aeg ja lisaks ka see, et pakutakse konkurentsivõimelisi intresse.

Hoolimata sellest, et Inbank on paljude teiste pankadega võrreldes võrdlemisi noor, on nad heaks valikuks.

Auto24 laen võimaldab soetada nii vanemat sorti autosid kui ka autosid, mis on tavapärase liisingu jaoks liiga odavad. Tänu sellele on Auto24 laen vahendusel soetavate võimalike sõidukite hulk suurem. Liisinguvaba, pole vaja ei tagatist ega sissemakset ning auto kuulub 100% sulle.

Tõsi, autoliisingu intress on tihtipeale madalam, kui autolaenu intress, ent on hetked, kus autolaen on palju parem valik. Üldises plaanis võib öelda, et autolaen pakub ihaldusväärset vabadust: auto kuulub kohe sulle, sellega võib sõita nii palju kui tahad, kui tuleb soov, saab autot ümber teha ning kui on soov, saab auto maha müüa. Mõnikord tasub pisut rohkem maksta, et saada vastutasuks vabadus.

Autolaenust üldiselt

Autolaenu juures on jutuks väga erinevad numbrid. Aga kolm äärmiselt tähtsat numbrit on esiteks laenusumma, teiseks laenuperiood ning kolmandaks intressimäär.

Autolaen on üks laen, kus summad võivad olenevalt laenutaotlejatest ning nende inviduaalsetest soovidest üksteisest märkimisväärselt erineda. Auto võib osta nii 500 euro, 2000 euro, 10 000 euro kui ka 25 000 euro eest. Samamoodi on erinev ka laenuperiood, olles minimaalselt lausa vaid 6 kuud ning ulatudes kuni 84 kuuni või rohkemgi. See kõik sõltub täpsemalt juba kliendist, laenuandjast ning omavahel kokkulepitud tingimustest.

Tasub mõelda ka erinevatele võimalikele numbritele, mida loodetavasti ei pea maksma, aga tuleks igaks juhuks siiski arvesse võtta. Sellised numbrid on näiteks lepingu muutmise tasu ning võimalik tasu, mida tuleb maksta, kui soovid laenu ennetähtaegselt tasuda. Lisaks ka kuutasu olemasolu või puudumine ning võimalus maksepuhkuseks. Kas autolaenu taotlemiseks on vajalik sissemakse? Kui jah siis mis summas?

Intressimäärad võivad olla 7% ringis aga ulatuda ka 10% või rohkemgi.

Liiga kõrge intressimäär osutub pikas plaanis kahjulikuks, sest lisaks laenule endale on vaja maksta ka suuremat intressi. Reeglina on autolaenu intress madalam, kui klassikalisel väikelaenul. Samas tuleb lepingutingimusi tähelepanelikult vaadata. Võimalik, et tuleb jällegi maksta kõrgemat lepingutasu. Aegajalt võib aga lepingutasu puududa.

Autolaenude valimisel peaks, nagu muudegi laenude valimisel, keskenduma enda jaoks parima variandi leidmisele. Seejuures ei pruugi madalaima intressiga valik olla sugugi parim variant. Asjad, mida peaks veel silmas pidama, on ka laenutaotluse täitmise lihtsus, laenuandja poolt pakutav teenindus ning krediidikulukuse määr.

Lõpetuseks vaata ka seda, kui lihtne kogu protsess on. Laenutaotluse täitmise lihtsus tähendab, et sa saad ka taotlusest aru, oskad selle ise täita ning ei sõlmi kogemata lepingut, mille sisu jääb arusaamatuks. Laenuandja pakutav klienditeenindus tuleb mängu, et olla veendunud positiivses koostöös. Kui mingil põhjusel peaks tekkima laenu tagasimaksega probleeme, soovid laenu ennetähtaegselt tagasi maksta või on ka lihtsalt küsimusi, on ju igati lihtsam, kui küsimusi saab esitada meeldivale ning toredale klienditeenindajale. Inbank ning Auto24 garanteerivad meeldiva koostöö ja soovitud lõpptulemuse.

Autolaen vs autoliising ehk auto24 järelmaks

Kas auto24 laen, auto24liising ning auto24 järelmaks on üks ja sama? Arvestades seda, et neil on erinevad nimetused, on selge ka see, et need on mingil moel üksteisest erinevad. Tõsi, alati on võimalus auto ka kohe välja osta. Selleks on vajalik aga mingi rahavaru olemasolu. Seda ei ole alati võimalik võtta, nii et vaatame, mis võimalused on siis, kui on vaja auto osade kaupa välja osta.

Auto24 laen ning üldisemas mõttes autolaen tuleb abiks siis, kui autot on vaja aga selleks ei ole rahalisi vahendeid. Panga või krediidiandjaga sõlmid autolaenu lepingu ning lepingu sõlmimise järel finantseerib laenuandja auto ostmist. See, kas sa oled kohe pärast auto ostmist ise auto omanik või mitte, sõltub sõlmitud lepingust. Reeglina ei ole auto omanik juhul, kui laenuandja nõuab autot laenu tagatiseks. Sellisel juhul saad auto omanikuks siis, kui autolaen on täielikult tagasi makstud. Üldises plaanis on autolaen siiski võrdlemisi vabade võimalustega leping.

Teine variant, mida mainisime, on auto24liising ehk auto liisimine. Autoliising on justkui kasutusleping, nagu ka näiteks üürileping. Põhimõtteliselt tähendab see seda, et omanik annab lepingujärgselt mingi eseme (antud olukorras siis auto) teise inimese kasutusse. Autoliisingu ühisnimetajaks on ka kolme osapoole olemasolu: sõiduki müüja, liisinguandja ning liisinguvõtja. Igal osapoolel on oma kohustused ning oma õigused.

Liising ise jaguneb kolmeks erinevaks variandiks:

 • Kasutusrent – liisingumakseid tasutakse liisinguperioodi jooksul. Kui liising läbi, on ka auto kasutamisaeg läbi. Paljud inimesed valivad kasutusrendi lõppedes uue auto liisimise.
 • Kapitalirent – võrdlemisi sarnane kasutusrendiga. Erinevus tuleneb sellest, et kui liisinguperiood on lõppenud, ei pea autot ära andma, vaid oled täieõiguslik auto omanik.
 • Kapitalirent jäägiga – sarnane kapitalirendile. Liisinguperioodi lõppedes oled samamoodi auto omanik, ent selleks viimaseks sammuks on vaja teha veel üks suurem makse. See aga võib aidata vähendada igakuiseid makseid.

Laenu ning liisingu puhul on hea teada ka seda, et viimasel on kasko kohustuslik. Ehk kui kaalud kas valida näiteks auto24 laen või auto24liising, siis see on üks faktoritest, millega arvestada.

Võrreldes autolaenu ja autoliisingut, on teisigi asju, mis üksteisest märkimisväärselt erinevad. Näiteks autolaenu puhul võib sissemaksust pääseda, samas kui autoliisingu puhul on sissemaksuks tihtipeale 10-20% auto väärtusest. Autolaenu korral on kasko vabatahtlik, autoliisingu puhul aga kohustuslik. Liisinguga auto juures võib autol olla läbisõidupiirang, autolaenuga ostes ei pea selle pärast muretsema. Liisinguga kehtivad üldjoontes autole kõrgemad nõuded. See seab ka piirangud auto modifitseerimisele.