Bitcoin sularahaautomaat

Bitcoin on teada-tuntud kui krüptovaluuta. Krüptovaluuta tähendab ju muidugi tehnikamaailma, internetti ja kõike muud sellist. Aga mis sellest kasu on, kui valuuta püsib üksnes virtuaalses maailmas? Õnneks saab juba rohkemat teha. Ja siinkohal on appi vaja võtta ATM i pakutav ehk see, mida bitcoini sularahaautomaadid võimaldavad. Saate osta krüptosid maakleri Etoro abil.

Kus saab bitcoiniga tasuda?

Krüptoraha ei saa kasutada igal pool, ent üha rohkem on tekkinud kohti, mis seda varianti aktsepteerivad. Neid kohti on juurde tulemas ka tulevikus, ent kuhu tasub praegu oma bitcoinidega sammud seada?

Bookinghouse.ee

Bookinghouse.ee pakub võimalust broneerida lennukipileteid bitcoinide eest. Bitcoinidega tasumisel saab ka lisa allahindlust!

AirBaltic

AirBaltic on linnufirma, mis lubab piletite eest tasuda bitcoinidega. Tehingu suurus on 0 eurot, mis on võrreldes krediitkaardiga või pangaülekandega makstes märkimisväärne erinevus.

Hooandja

Hooandja pakub võimalust bitcoinide eest projekte toetada.

Expedia

Expedia on ülemaailmselt toimiv portaal, mille kaudu saab broneerida nii hotelle kui ka lennukipileteid ja mille teenuste eest on võimalik tasuda bitcoine kasutades.

Miks bitcoine ei saa veel kõikjal kasutada?

Bitcoinid on kasutatavad aga mujalgi. Üle maailma pakuvad võimalust kasutamiseks ka erinevad internetikaubamajad ja mitmed kauplused.

Tasub silma peal hoida sellel, kus ja millal on oodata uusi võimalusi. Kindel on see, et krüptoraha levib ja levib ka võimalus krüptorahaga maksta.

Kuidas kasutada bitcoini ATMe?

Enne ükskõik millise tehingu alustamist on vaja reeglina läbida identifitseerimise protsess. ATMid võtavad reeglina vastu kõiki rahatähti nende väärtuses. Protsessi käigus läbivad rahatähed ATMi kontrolli ning need rahatähed, mis kontrolli ei läbi, need tagastatakse sulle koheselt.

Kuhu kontole see raha siis kantakse?

ATMi kasutamiseks on vajalik ka virtuaalse rahakoti QR-kood, et raha õigesse rahakotti kanda. Tavaliselt on ATMi kasutamisel ka omaette piir, reeglina paar tuhat eurot. Arvestama peab ka sellega, et sularahaautomaadid ei anna raha tagasi.

Kui sa oled paberraha sisestamise lõpetanud ja valiku teinud, kantakse bitcoinid sinu virtuaalsesse rahakotti. Tavaliselt piisab paarist minutist ning saad bitcoine siis juba ka kasutada!

Bitcoini hind sõltub börsihindadest, ehk sa tahad tõenäoliselt sellel silma peal hoida. Arvestama peab ka komisjonitasudega, ent need on reeglina juba hinda sisse arvestatud.

Mis on krüptorahakott?

Krüptorahakott on tavalise füüsilises maailmas eksisteeriva rahakoti virtuaalne vaste. Just Bitcoini rahakotti on paigutatud privaatvõti või privaatvõtmed, mis annavad ligipääsu bitcoinide kasutamisele.

Rahakotti on võimalik kasutada nii arvutis kui ka telefonis. Vajalik on ainult spetsiaalsete veebilehtede kasutamine või spetsiaalsete rakenduste allalaadimine.

Miks on bitcoini sularahaautomaat üldse vajalik?

Bitcoini sularahaautomaat ehk ATM leiutati selleks, et pakkuda võimalust bitcoine ja sularaha vahetada. Erinevalt tavalisest sularahaautomaadist, ei ole see seotud pangakontoga. Sularahaautomaat on ühendatud internetiga ning selliselt on sularahaautomaat pidevas ühenduses sinu virtuaalse rahakotiga.

Mõned Bitcoini ATMid pakuvad võimalust nii bitcoinide soetamiseks kui sularaha väljavõtmiseks.

Kus ja millal kasutati bitcoini sularahaautomaati esimesel korral?

Kanada

Esimene Bitcoini sularahaautomaat paigaldati Kanadasse, Vacouveris asuvasse Waves kohvikusse 29. oktoobril 2013. aastal. Esimese päeva järel oli automaati kasutanud juba 81 inimest!

USA

USAs avati esimesed bitcoini sularahaautomaadid mõned kuud hiljem, 2014. aasta veebruaris, ent see suleti juba kuu aja pärast.

Kus võib bitcoini sularahaautomaati praegu kohata?

Praegu on USAs enam kui 3000 krüptorahaautomaati. Bitcoini sularahaautomaadid on jõudnud ka Aasiasse. Masinad on paigaldatud Jaapanisse, Hongkongi, Macausse, Hiinasse, Singapuri, Indoneesiasse, Lõuna-Koreasse, Malaisiasse, Kasahstani, Kõrgõzstani ning Filipiinidele.

Bitcoini sularahaautomaadid ka Eestis?

Eestisse jõudis esimene Bitcoini sularahaautomaat 2015. aastal. Selliselt oli see nii Baltimaade kui kogu Eesti esimene Bitcoini sularahaautomaat.

Tänu sellele automaadile on virtuaalraha soetamine kujunenud ootamatult mugavaks.

Kes kasutavad bitcoini sularahaautomaate?

USAs on bitcoini sularahaautomaadid kõige populaarsemad nende klientide seas, kes soovivad krüptovaluutat osta. Colombias aga näiteks kasutatakse Bitcoini sularahaautomaati pigem sularaha väljavõtmiseks. Välismaal on aga ka juhte, kus petturid kasutavad krüpto sularahaautomaate selleks, et inimestelt raha välja petta.

Kasuta teadlikult!

Ehk kuigi bitcoini sularahaautomaati on mugav kasutada ning bitcoini sularahaautomaadid on omal kohal, peab kõigest hoolimata arvestama ka sellega, et neil on omad riskid. Täpselt nagu tavalise rahaga tegelemisel!

Kas ma peaksin ka katsetama?

Ja mõnes mõttes ei olegi halb idee just nüüd pardale hüpata. Bitcoini sularahaautomaadid on tõenäoliselt tulevik. Ja mitte vaid bitcoini sularahaautomaat, vaid sama automaati saab tõenäoliselt kasutada ka teiste krüptorahadega tegelemisel.

BrazilNew ZealandPeru