Kuidas teenida raha

Kui sul on rahapuudus, siis tuleb mõelda kuidas lisaraha juurde teenida. Üks võimalus on midagi müüa, teine võimalus on endale lisatöö otsida. Kohe vaatame veel rohkem variante lähemalt.

Hakka müüma!

Kui otsustad millegi müümise kasuks, siis mida müüa? Kõige lihtsam on vaadata ringi enda kodus ja vabaneda asjadest, mida enam ei kasuta.

Kui sul on asju üle, müü neid!

Hea variant on näiteks riided, mis kas enam endale selga ei mahu või mis stiililt ei sobi enam kanda. Riideid ja muud, mis kodus seisab, saab lihtsasti müüa internetis müügiportaalides.

On sul sahtel vanu mobiiltelefone ja muud elektroonikat täis? Igale asjale leidub ostja. Sahtlis seisvad asjad raha ei teeni, kuid töökorras elektroonika ja tehnika eest makstakse, isegi kui need on mõni aasta vanad.

Ostsid kunagi endale filme, muusikat ja mänge, mis nüüd seisavad riiulis? Pane müüki. Teeni endale lisaraha, saa koju ruumi juurde ning rõõmusta kedagi teist.

Ära unusta kinkekaarte! Kui sa ise neid rõõmuga ära ei kasuta, müü kellelegi, kes seda teeb. Müü kinkekaardi väärtusest natuke odavamalt ning kasu saavad kõik osapooled.

Pane seisev vara endale raha teenima

Kas sul on kinnisvara? Kui seda müüa ei taha, siis üürimine on hea viis kuidas teenida raha pikema aja jooksul. Kui sul niisama tühjalt seisvat kodu pole, kuid on koht kus vahepeal ööbida saaksid, kasuta interneti lehti ja anna kodu mõne öö kaupa rendile. Kui käid öösiti tööl, saad samal ajal kodu välja rentides teenida kaks palka korraga.

Samamoodi saab rendile anda enda auto. Kui igapäevaselt ei sõida, ära lase autol seista. Kasuta loodud rakendusi ning anna lühiajaliselt auto teistele kasutada.

Kui sul on rohkem raha kasutada, on variant osta endale odavalt kinnisvara, teha see korda ja müüa kõrgema hinna eest maha. Selle juures tuleb muidugi hoolas olla lisaks tehtavate kulutuste osas. Kui ise ehitada ei oska või materjale odavamalt ei saa, siis ei pruugi su kasum väga suur tulla. Autode ostmise, korda tegemise ja müümisega on sama teema. Ka mõnesaja eurone saadav kasum kasvab lõppkokkuvõttes suureks kasumiks.

Mõtle ka asjadele, mida tihti ei rendita

Said ühe lapse ja plaanid teist veel, kuid ei raatsi asju maha müüa? Pole ka rahaliselt mõistlik. Samas võtavad need asjad kodus ruumi. Anna ka need rendile. Laste asju kasutatakse osalt väga lühikest aega ning neid pole mõtet uuena osta. Kasutus neile on ka piisavalt vähene, et esemed mitu ringi vastu peaksid.

Alusta ettevõtlust

Kui sul pole üleliigseid asju, mida müüa, kuid sul on oskusi millegi valmistamiseks, siis võid toodete müügiga kätt proovida. Oskad küpsetada, jõuluehteid meisterdada, kõrvarõngaid valmistada? Meisterda terviseks ning hiilga oma looduga laatadel

Mõtle oma headele oskustele

Sul on fotokaamera ja oskad pildistada? Paku fotograafiteenuseid või tee fotosid pildipankade jaoks. Sealseid pilte müüakse järjepidevalt, nii saad raha teenida pika aja jooksul.

Oskad hoopis hästi kirjutada? Sel juhul on sinu võimalus saada tekstikirjutaks. Sul on võimalik raha teenida nii reklaamtekstide kui turundusartiklite kirjutamisega. Kirjutada saad nii pikemaid tekste kui välja mõelda ka löövaid lühilauseid.

Tee reklaami teistele

Kui sa ise kirjutada ei oska, võid mõelda teiste reklaamimise peale. Otsi üles firmad, kes tahaksid enda reklaami su autol näidata. Mida rohkem sõidad, seda rohkem teenid. See ei ole kiire kiire teenimise võimalus, kuid passiivne raha teenimine on kõige lihtsam.

Lase oma loovusel lennnata ning leia üles inimesed, kes selle eest sulle maksavad.

Abista teisi

Oled tark matemaatikas, füüsikas või keemias? Need reaalained pakuvad paljudele kooliõpilastele raskusi ning kui sul on aega, saad võtta mitu õpilast, keda eraõpetajana aidata.

Kui sa oled aga keelte peale meister, on sul võimalik hakata pakkuma keeleõpet, kasvõi oma kliendiga telefonikõnesid pidades. Selle kõrvalt saad samal ajal teha oma koduseid toimetusi ning nõnda aega kasulikult täita.

Teeni lisaraha internetis

Kui sa tahad lisaraha saada olemasoleva töökoha kõrvalt, on kõige lihtsam internetis raha teenida. Seal saad leida endale paindliku ja sobiva graafiku ning tegeleda paljude erinevate asjadega.

Pane hobi raha teenima

Veedad palju aega internetis? Ka selle eest on võimalik raha saada. Mitmed suured firmad otsivad testkasutajaid, kes leiaksid üles vead uutel veebilehtedel ja rakendustes.

Või meeldib sulle hoopis küsitlustele vastata? Teatud firmadega on see kasulik olukord mõlema jaoks – firmad saavad vajamineva informatsiooni ning sina saad iga vastatud küsitluse pealt tasu.

Teebu raha milleltki, mida nagunii teed

Oled tihe internetis ostleja? Viimasel ajal on levima hakanud ka “raha tagasi” rakendused. Soorita lihtsalt ost läbi kindla lehekülje või hoopis skaneeri sisse oma ostutšekk. Raha nagu maast üles korjatud.

Võib-olla tahad aga hakata virtuaalseks assistendiks? Seda tööd saad teha ka täistööajaga ning mitmele firmale. Lepi lihtsalt tingimused endale sobivaks ning saad tööd teha kodust lahkumata.

Mängid arvutimänge? Striimi neid videoülekannetena, tee reklaami ja teeni lõbutsedes internetis raha.

Surfa internetis ja otsi üles projektidele keskenduvad veebilehed. Kandideeri projektidele vastavalt oma oskustele ning lepi kokku summad, mille eest tööd teed.

Rakenda enda õpitut

Kui oskad vähem levinumaid keeli, on sul võimalus tõlkijana tööd teha. Inglise-eesti keele suunal löögile saada on natuke keerukam, aga kui räägid näiteks rootsi, norra, prantsuse või muid sarnaseid keeli, on võimalusi kohe rohkem.

Tüütud ülesanded

Suured veebilehed otsivad tüütuid ülesandeid tegema projektide põhiselt. Fotode märksõnadega märgistamine, videodele teksti kirjutamine ja muud lihttööd, mis võivad aega võtta mõnest tunnist mõne päevani. Tehtud töö vaadatakse üle ja tasu saad hiljem, kui töö kvaliteetseks tunnistatud.

Kui sa oled suhtleja, kasuta seda ära

Kas sulle meeldib inimestega suhelda? Selleks on võimalus töötades taksojuhina või sõidujagamisteenuses.

Tahad suhelda aga sul pole autojuhilube või autot? Teeni siis raha jalgrattaga sõites toidukullerina.

Inimesed tellivad endale toitu koju või tööle väga palju. Seda enam praegusel pandeemiaajastul.

Jalgrattaga sõites saab teha sporti ning säästa trennile kuluva raha. Topeltkasu – teeni raha ning säästa samal ajal.

Hakka testostlejaks! Väga paljud firmad kasutavad testostlejaid, et kontrollida enda müüjate tööd. Valid endale sobivas asukohas pakutavad projektid välja ning kui sind valitakse, tutvu tingimustega ja mine ostlema. Pärast tuleb sul täita küsimustik ja siis saad valida, kas ostetud kauba tagastad või jätad endale.

Tüütu töö – see on sinu hetk

Kui kulleri tööd teha ei taha, saad raha teenida ka kedagi aidates. Paku kogukonnas teenust ja toimeta abivajajatele, näiteks vanuritele, ostud koju kätte.

Kogukonnas saab raha teenida ka aidates abivajajatel koduseid toimetusi teha – muru niita, lehti riisuda, lund lükata. Ei pea tegema suuri töid, on palju väikseid asju, millega raha lisaks teenida. Jõudu nõudvad ülesanded nagu näiteks puude ladumine ja lume lükkamine on tervisele kasulikud, sest viibid värskes õhus ning teed jõutrenni.

Hea võimalus kuidas teenida raha, on võtta enda peale tüütud ülesanded, mis kõigile lemmikuteks ei ole, seetõttu on aga sulle heaks võimaluseks, kuidas teenida nende pealt. Pese teiste autosid või korista kodusid. Kui oled selleks valmis, siis on see sinu jaoks.

Ühenda meeldiv kasulikuga

Kui sulle meeldivad lapsed, saad töötada lapsehoidjana. Ideaalne päevase töö kõrvalt. Paku lapsehoiu võimalust neile, kel pärast lasteaia sulgemist lapsele hoidjat vaja.

Oled loomasõber aga sul pole enda lemmiklooma? Hoidu saad pakkuda ka loomadele. Naudi koeraga jalutamist ja mängimist kui sulle selle lõbu eest makstakse.

Koertega jalutamine ja mängimine on ka trenni eest. Jällegi koht, kus saad raha teenida ja samas ka trenni eest maksmise asemel raha säästa.

Ei ole valmis nii suurt vastutust võtma nagu laste või lemmikloomade valvamine? Alusta näiteks maja valvamisest. Reiside ajal on inimesed tihtipeale huvitatud kellestki, kes postkastist posti ära võtaks, lilli kastaks ja muul moel maja korras hoiaks.

Postkasti kogunevad kirjad näitavad kergee vaevaga ära, et et pererahvast pole mõnda aega kodus. Juba seetõttu on turvalisem pikemaks ajaks ära minnes leida keegi, kes jätab mulje kodus viibivast pererahvast.

Tahad raha teenida sotsiaalmeedias?

Oled lugenud kellegi blogi ja mõelnud, et tahaksid ka? Kui oskad kaasahaaravalt kirjutada, siis alusta oma blogi kirjutamisega. Kui saad blogi külastatavuse piisavalt heaks, saad reklaamide pealt raha teenida kiiresti ja kerge vaevaga.

Lisaks reklaamidele saad blogipostitusi kirjutada reklaamlinkidega. Pane tähele, et reklaamiga liialdamine ei sobi su lugejatele. Ka reklaam peab olema lugema kutsuv.

Sa ei ole nii hea kirjutaja? Ära muretse, variant on mõjuisikuks hakata mõnel teisel platvormil. Mõtle, mis on sinu ala, mida sa oskad ja millega endale jälgijaid teenida saad.

Äkki on hoopis videoplatvorm see, mis sulle sobib. Mõtle oma oskustele, kas saad hakata tegema õpetusvideoid. Rohkem saad raha teenida kui kasutad kõiki platvorme korraga.

Kui sulle meeldib sisulooja töö aga sa ei oska või taha ise suunamudija olla, võid pakkuda end kellegi teise suunamudija juurde. Võib olla on see sinu võimalus. Aitad postitusi üles panna, haldad kommentaariumi ja prioritiseerid postkastis kirjadele vastamist.

Alusta väikselt ja liigu suuremaks

Ükskõik, mida valid endale lisaraha teenimise viisiks – algus on raske igal juhul. Kui sul varasemaid kogemusi pole ja alustad nullist, proovi kogemust hankida enda tuttavatega. Nii kasvatad endale soovitajate hulka, kes sind hiljem võõrastele soovitavad. Internetis jalga ukse vahele saada on samamoodi keeruline. Eelistatakse juba kogemusega ning positiivse tagasisidega kandideerijaid. Sellest hoolimata ära anna alla, leia endale oma nišš ning arenda selles ennast järjest paremaks.

Panusta enda arengusse

Ära ei saa ka unustada, et enesearengusse panustamisega mõjutad enda tulevikku. Koolitused ja enda harimine erialaselt suurendavad tulevikus sinu palganumbrit. Jah, kiire lisaraha vajaduse korral on sellest küll vähe kasu aga mõne aasta pärast tänad ennast.

Ole ettevaatlik

Nagu igal alal, leidub ka tööpakkujate hulgas pettureid. Enne kui end millegagi seod, uuri tausta korralikult ja tee selle põhjal oma otsus. Kaine mõistus ja elementaarne mõtlemine aitavad sind rajal hoida. Ja ära unusta ammu teada tõde – kui miski tundub liiga hea, et tõsi olla, siis see tõenäoliselt seda ka on.

BrazilNew ZealandPeru