Mogo autolaenud – kas ja kuidas Mogost raha laenata?

Mogo on ettevõte, mis on uhke selle üle, kuidas nad on firmana kujunenud ja mida nad oma klientidele pakuvad. Nagu nad enda kodulehel ütlevad, siis nende missiooniks on pakkuda kättesaadavat finantseerimisteenust ja kiiret teenindust ilma liigsete formaalsusteta. Tegu on firmaga, mis pakub sõidukitepõhiseid krediidilahendusi. Mogo OÜ kuulub Mogo Finance SA gruppi. Grupp ise on asutatud 2013. aastal, nii et neil on juba üksjagu kogemust. Mogo OÜle on välja antud ka tegevusluba tarbijakrediidi väljastamiseks. Kui valida ettevõtet, kellega oma rahaasju ajada, tasuks kindlasti uurida järgi see, kas ettevõttele on väljastatud vajalik tegevusluba ning mida arvavad firmast juba nendega koostööd teinud kliendid. Meie testis oli parim veebileht laenu saamiseks Credit24.ee.

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Taotle laenu!

Testi

Mogo tutvustus

Tegutsemisaastate jooksul on ka aina rohkemad kliendid neid kasutama hakanud ja ettevõtet hinnatakse nii selle poolest, et nende pakutav teenus on mugavalt kättesaadav kui ka klienditeeninduse üldise kvaliteedi ja meeldivuse pärast. Mogo jaoks on iga klient oluline ning igasse kliendi suhtutakse selliselt, nagu pandaks alus pikaajalisele suhtele. Seetõttu hindavad nad väga kõrgelt ka klientide poolt antavat tagasisidet. Ettepanekuid ja soovitusi, mis jõuavad ettevõtteni klientide poolt, ei jäeta kunagi tähelepanuta, vaid neid kaalutakse ja analüüsitakse hoolega, et lõpuks parimat lahendust pakkuda.

Tänu eelmainitule on Mogo OÜ võtnud Eesti turul kindla juhtrolli, kui asi jõuab autolaenudeni. Ettevõte pakub nii tavalist autolaenu kui ka raha auto vastu. Mis on nende vahe? Tavaline autolaen tähendab seda, et sa võtad laenu uue auto ostmiseks – uuemaid mudeleid ei jaksa paljud inimesed kohe välja osta aga samas pole ka mõtet vana panniga ringi kaarutada. Raha auto vastu tähendab seda, et sul on auto juba olemas ning Mogo annab laenu selle olemasoleva auto tagatisel. Ehk kaks vägagi erinevat laenu, mille ühisosaks on siiski auto. Mida aga nendest laenudest veel teada?

Mogo autod ja erinevad võimalused

Raha auto vastu on, nagu juba öeldud, laen, kus sulle antakse raha olemasoleva auto tagatisel. Saadava laenu suurus sõltub otse loomulikult sellest, milline sõiduk on tagatiseks. Kallima auto puhul on ka saadav laen suurem, samas kui odavama auto korral on laenusumma väiksem. Mogo on piiriks sättinud selle, et laen võib olla kuni 90% laenu enda turuväärtusest.

Muidugi, kui on raha vaja, võib ju alati auto ka maha müüa, ent Mogo „raha auto vastu“ laenul on üks oluline eelis – sa ei jää oma liikumisvahendist ilma. Kuigi laenu kestuse ajaks on auto omanik Mogo OÜ, oled sina endiselt sõiduki vastutav kasutaja ning saad autoga rahulikult oma igapäevakäike jätkata. Raha taskus ja auto istumise all. Mida veel tahta? Kui laen on tasutud, on auto uuesti sinu oma.

Mogo autolaen või Mogo autoliising?

Mogo autolaen pakub võimalust auto kohe samal päeval kätte saada. Mogo autolaen on siis laen uue auto ostmiseks. Mõnes mõttes võib paralleele tõmmata ka autoliisinguga. Laenu taotlemine ei ole keeruline. Vali välja auto, mida sa soovid ning sisesta taotlusesse vastav info. Võimalik on lisada ka lihtsalt automüügi kuulutuse link. Laenu taotledes on siiski vaja arvestada ka sellega, et laenu taotledes peab maksma sissemaksu, mis on vähemalt 10% laenu summast. Laenu minimaalseks suuruseks on 500 eurot ja maksimaalseks 10 000 eurot, mis lubab sobiva auto valida üsna laialt turult. Kuna sõiduki vanusele ei ole limiite seatud, võid selliselt ka mõne uhke uunikumi soetada. Lisaks, ei pea sa piirduma üksnes autoga.

Mogo autolaenu võib kasutada ka mõne muu sõiduki ostmiseks: roller, traktor, mootorratas või isegi paat või kaater! Laenu tagasimaksmiseks on aega kuni 72 kuud, mis on reeglina täiesti piisav ning kui võtad laenu erakliendina, võid soovi kõrval laenu ennetähtaegselt tagastada, ilma selle eest lisa maksmata. Äriklientidele kahjuks see eelis ei kehti – nemad peavad laenu ennetähtaegsel tagastamisel arvestama lisatasu maksmisega. Mõlemal juhul on vaja aga arvestada lepingutasuga ning ka sellega, et just taotleja kohustus on tasuda omanikuvahetuse kulud Maanteeametis.

Mogo liising – kuidas see käib?

Laenu on võimalik saada ka siis, kui oled äsja mõne maksehäirega asjad korda saanud. Muidugi, kui maksehäire on alles registris üleval, siis ei saa vastavalt seadustele laenu võtta. Samas ei ole see ka tark aeg, millal laenu võtta ja selle asemel tasuks keskenduda olemasolevate rahaliste kohustuste tagasimaksmisele.

Kogu taotlusprotsess on tehtud võrdlemisi lihtsaks:

  • Esita taotlus Mogo kodulehel
  • Pakkumine edastatakse sulle 30 minuti jooksul
  • KĂĽlasta Tallinna, Tartu või Pärnu esindust isiku tuvastamiseks
  • Allkirjasta leping – esinduses kohapeal või digitaalselt

Mogo sõbraliku klienditeenindust iseloomustab personaalne lähenemine igas olukorras. Ettevõttes töötavad hinnatud laenuspetsialistid, kes vastavad kõikidele küsimustele ning aitavad lahendada ettetulevaid probleeme. Võimalik et just seetõttu on grupil kokku üle 100 000 rahuloleva kliendi! See on igas mõttes suurepärane number. Ja kui kasvõi ühel kliendil on mõni hea idee või soovitus, on see alati ja igati oodatud. Mogo võtab klientide mõtteid ja soovitusi arvesse, sest vaid nii saab ehitada firma, mis on hinnatud ja millega on meeldiv koostööd teha.

Info taotlejale mogo.ee veebilehel

Laenu taotlemiseks peab olema vähemalt 18-aastane ning laenu saavad taotleda nii era- kui ka juriidilised isikud. Taotleja peab olema ka Eesti kodanik või omama elamisluba või elamisõigust, mis omakorda peab kehtima vähemalt 6 kuud. Isiku tuvastamiseks on vajalik kas kehtiv pass, kehtiv ID kaart või kehtiv juhiluba. Kuna raha kantakse kontole, on vajalik ka pangakonto number.

Mogo annab endast parima, et valida sulle just selline laen, mis on kergesti tagastatav ja mille tagasimaksmisega sa hätta ei jää. Kuigi suurem osa Mogo kliente on pidanud juba kogema pankade poolt negatiivset otsust, siis ei tähenda see, et laenutaotlemisvõimalused kadunud oleksid. Mogo leiab, et just sellistele inimestele laenu pakkumine on nende nišiks. Ja samas ei tähenda see alati halba – laenuvõimalus võiks olla ka inimestel, kes ei soovi osta näiteks täiesti uut autot, vaid pigem 15aastase sõiduki, mille laenutaotluse pank näiteks tagasi lükkab aga Mogo vastu tuleb. Olukordi kus Mogo peaks tagatise välja nõudma, sest laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta, peaaegu ei esinegi.

Mogo autod mĂĽĂĽgis või ostmisel – kõik on võimalik

2018. aasta esimese poolaasta börsiteates toodi välja laenude mahu umbes 73% jagu kasvamine. Kliendibaas kasvas aga umbes 10% ehk nüüd on kliendibaas umbes 104 000 inimest. Lisaks Eestile tegutsetakse ka Bulgaarias, Rumeenias ja Moldovas ning edukalt on sisenetud Valgevene turule. Plaan on siseneda ka Ukraina turule ja kaugemas tulevikus Kesk-Aasia riikide turgudele.

Taotle laenu!

Isegi kui varem ei ole Mogo OÜ ettevõttega kokku puutunud, siis pole keeruline näha, miks nad on kujunenud lausa sadade tuhandete inimeste lemmikuks. Rahaasjad võivad olla keerulised. Võlamaailm võib olla hirmutav ja kui oled laenu tagasimaksetega hätta jäänud, võib olla ka natuke häbi. Tänu Mogo OÜ sõbralikele kliendideenindajatele ei pea aga selliste asjade pärast muret tundma. Vahet pole, mis on probleemiks, nende abiga leiab alati lahenduse!

BrazilNew ZealandPeru