Litecoin eesti

Kõik teavad seda, mis asi on bitcoin. Väga paljude inimeste jaoks on bitcoin ja krüptoraha suisa sünonüümid. Räägid ühest, võiksid sama hästi rääkida ka teisest. Lugu on aga sootuks keerulisem ja uusi krüptoraha variante tuleb aina juurde! Mitte kõik ei kujune aga sedavõrd populaarseks nagu bitcoin või mitmed teised krüptorahad.

Krüptomaailma tulevased tähed

Vaatame siis mõnda teist krüptoraha varianti, mis võib bitcoinile tulevikus ehk isegi konkurentsi pakkuda. Ehk võtame vaatluse alla sellise mündi nagu Litecoin, tähisega LTC. Kui Bitcoini kohta saab öelda, et see on nagu digitaalne kuld, siis Litecoin on nagu digitaalne hõbe.

Litecoin Eesti kasutajatele

Litecoin Eesti kasutajate jaoks on põhimõtteliselt sama, mis teiste krüptorahade võimalused ja variandid. Aga see tähendab jällegi seda, et tasub kõikide võimalustega natuke lähemalt tutvuda.

Litecoini taust ning algus

Litecoin LTC põhineb Bitcoini algsel lähtekoodil. See võis olla üks esimesi altcoine, ent sellest inspiratsiooni saanuna, hakkasid veelgi rohkemad arendajad katsetama bitcoini koodi muutmisega, et käivitada uusi võrke ning laiendada krüptoraha üleüldist kasutajabaasi.

Ja kuigi Litecoin oli üks esimesi, ei olnud see kõige esimene. Aga hoolimata sellest, on see siiski olnud üks krüptoraha ajaloo olulisemaid. Litecoin tõi endaga kaasa ka sellised funktsioonid nagu Segregated Witness ja Lightning Network, mis kujunesid krüptoraha maailmas revolutsioonilisteks.

Kuna litecoin LTC võttis kohe alguses endale teistsuguse eesmärgi, kui Bitcoin, ei kujunenud sellest ka identset konkurenti Bitcoinile, mis oleks võinud mõjuda litecoinile halvasti ning lausa nende kasvu pärssivalt.

Litecoin LTC ja Bitcoin – mida ühist neil siis aga on?

Mõlemad lähtekood on avatud ja mõlemad kasutavad proof-of-work lähenemist. Selliselt on kõikidel krüptorahadega tegelejatel võimalik kasutada arvutusvõimsust selleks, et kontrollida plokke ning teenida omakorda litecoine.

Sissejuhatus algoritmidesse

Küll erinevad aga algoritmid, mida kasutatakse plokkide valideerimiseks. Bitcoin on nimelt otsustanud kasutada sellist algoritmi nagu Secure Hash ehk SHA. Litecoin on aga valinud konsensuse algoritmi, mille nimeks on Scrypt.

Tootmismäär

Erinev on ka tootmismäär. Litecoin suutis plokkide lahendamise kiirust neljakordselt suurendada! Sama palju suurendas ta ka maksimaalset pakkumist!

Kes on ühe või teise krüptoraha taga?

Kui bitcoini asutaja ei ole teada ning teada ei ole isegi see, kas tegu on ühe inimesega või grupiga, siis litecoin looja leiab ilma mingite probleemideta. Litecoini autoriks on Charlie Lee, kes on ametilt arvutiteadlane ning lõpetas Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi.

Charlie Lee on teinud ka karjääri Google’s, see on ju ilmselgelt internetimaailma üks gigante. Hiljem liitus ta aga hoopis Coinbase’ga. Tuntud krüptovahetusplatvorm. Sealt lahkus Charlie Lee selleks, et jätkata Litecoini järjepideva arendamisega.

Litecoin on kui Bitcoini kiirem ja kergem versioon!

Krüptoraha edasiarendamine

Litecoin LTC paistab silma ka sellega, et sellel on spetsiaalne arendustiim. Tänu sellele toimub pidevalt võrgu täiustamine ning mitmed võrguuuendused lõpetavad ka teiste krüptorahade võrgus.

Ringluses olevad mündid

Litecoini võrgustikus on olemas 84 miljonit münti. Hetkel on ringlusesse jõudnud enam kui 66 miljonit münti! Ehk et kõik mündid ei ole veel kaevandatud!

Kaevandamine ja tasu kaevandamise eest

Kaevandamise eest saadav preemia väheneb iga nelja aasta järel ning väheneb see siis poole võrra. Järgmine poolitamise protsess peaks juhtuma 2023. aasta augustis. Kui jõuab kätte aeg, kus kõik Litecoinid on kaevandatud, tähendab see seda, et kaevurid ei saa teenida enam kaevamise pealt, vaid nende tasuks on lihtsalt tehingutasud.

Nagu teised krüptorahad, on ka litecoin detsentraliseeritud krüptovaluuda ja ploki valideerimise protsessis on võimalus osaleda absoluutselt kõikidel kaevuritel. Litecoini arendajate jaoks on turvaküsimus väga tähtsal kohal, ehk ei võimalik eeldada ega oodata mingeid kompromisse.

Millal valida litecoin?

Tavaliselt valitakse ostu tegemiseks litecoin siis, kui tehing on bitcoini võrgu jaoks liiga väike või liiga ajatundlik. Iga päevaga tuleb maailmas juurde kaupluseid ning ettevõtteid, kes aktsepteerivad litecoini kui maksevahendit. Selliselt muutub ostude tegemine kiiremaks ning odavamaks.

Nagu teiste krüptovaluutade puhul, on litecoin münte ka vajalik kuskil hoida. Sobiva rahakoti leiab siis, kui mõelda sellele, millised on soovitud turvalisuse aspektid ning funktsionaalsus. Funktsionaalsuse all saab siis mõista nii ostmist, müümist kui vahetamist.

Pannes ritta kõik erinevad krüptovaluutad, siis litecoin paistab kindlasti silma ühe kõrgeima potentsiaaliga.

10 huvitavat fakti Litecoin’i kohta

Ja lõpetuseks, toome välja kümme fakti litecoin’i kohta, mida kõik peaksid kindlasti teadma.

Esiteks, litecoin LTC on kui bitcoini noorem vend. Ehk et kuigi need pole identsed, on neil siiski oma sarnasused.

Teiseks, ei ole litecoin siiski lihtsalt bitcoini koopia. Bitcoini algkoodi on nimelt uuendatud ja täiendatud, mõjudes igati litecoin’ile igal juhul hästi.

Kolmandaks on litecoin maailmas endiselt kohta kaevandajatele ehk on võimalus krüptoraha kaevandamisega raha teenida.

Neljandaks, litecoin toimib P2P ülesehitusega ehk peer to peer ehk inimeselt inimesele. Peer to peer tähendab, et eemaldatud on keskse süsteemi olemasolu vajadus.

Viiendaks on hea teada seda, et otsustades kasutada ASIC’ut või mõnda teist kaevandamiseks mõeldud tarkvara, on litecoin’ide kaevandamine tegelikult aga keerulisem. Keerulisem kaevandamine tähendab aga ka turvalisemat krüptovaluutat.

Kuuendaks protokolli kasutamine. See on äärmiselt oluline, et tagada krüptovaluutade turvalisus.

Seitsmendaks kuulub litecoin krüptovaluutade tippu, mahtudes väga mugavalt krüptovaluutade TOP 10 nimekirja.

Kaheksandaks, kuna litecoin ehitati kasutama väga spetsiifilist ja kindlat algoritmi, siis sellega on kaasa tulnud ka mitmed eelised nagu näiteks turvalisus ja mitmekülgsus. Ja muidugi, litecoin’e on lihtsalt rohkem! Nii bitcoin’i kui litecoin’i rahaühikud ehk mündid on piiratud. Bitcoine on võimalik kaevandada kuni 21 miljonit, litecoin’e aga kuni 84 miljonit.

Üheksandaks, Litecoin ja Verticoin otsustasid teatud määral jõud ühendada!

Ja kümnendaks, litecoin toimib kiiremini, kui bitcoin! Paljude jaoks on bitcoin’ide tehingute aeglus olnud probleemiks, ent kui valida litecoin, ei pea selle pärast muretsema.

Kümme väikest punkti ja pikem tekst, mis loodetavasti tutvustavad litecoin’i täpselt sobival määral, et selle kohta nüüd rohkem juurde uurida.

BrazilNew ZealandPeru