Parimad online kasiinod

Eesti kasiinoturul on online kasiinod tegutsenud alates 2009. aastast. Just siit avati ametlikult Olympic Online, mis tänaseks päevaks on küll nime muutnud ja leitav nüüd nime Olybet all.

Kuna online kasiinosid on jõudsalt juurde tulnud, tähendab see ka oluliselt laienenud valikut. Samas ka seda, et võimalik on leida tõesti see parim online kasiino. Aga alustama peab ka sellest, et mõelda, mis teeb online kasiino üldse heaks? Mida tähendab ja mida kujutavad endast parimad online kasiinod?

Seadusandlus

Ühe märgina on hea online kasiino seaduslik. See võib tunduda naljakas, ent olemas on isegi illegaalseid kasiinosid ja muidugi inimesi, kes proovivad selle pealt raha teenida.

Samal aastal, kui avati Eesti esimene online kasiino, hakkasid ka seadused kasiinomaailma rohkem reguleerima. Tänapäeval peab igal online kasiinol olema Eesti Maksu- ja Tolliameti poolt välja antud online kasiino litsents.

Enamikel riikidel on üle kogu maailma mõni organisatsioon, kes tegeleb hasartmängude reguleerimisega. Erineb vaid see, kuidas midagi täpsemalt reguleeritakse.

Mittereguleeritud online kasiinodele on ligipääs piiratud!

Miks usaldada litsentsi?

Eesti Maksu- ja Tolliameti poolt antud litsents on justkui garantiimärgis. See tähendab, et kasiino on legaalne ja turvaline. Mitte just igaüks ei saa seda litsentsi! Protsess on keeruline ning lisaks peab vastama erinevatele regulatsioonidele ja seda ka kontrollitakse.

See tähendab, et kui otsid uut online kasiinot, kontrolli kindlasti litsentsi olemasolu ning kehtivust.

Mida selle litsentsiga kontrollitakse?

• Rahalised vahendid

• Kasiino omanike taust

• Pakutavate mängude taust

Kas kasiinomängudega on võimalik võita?

Muidugi on! Ent peab arvestama ka võitmise tõenäosusega.

Selleks tuleb vaadata mängutootjate juhuslike numbrite generaatorit ehk Random Numbers Generator ehk RNG. Teine number, mida jälgida, on pakutavate mängude jooksev keskmine tagasimakse ehk Return to Player ehk RTP. Seda võib leida ka nime all Live RTP.

Mis on vastutustundlik mängimine?

Vastutustundlik mängimine on üheks eelduseks, et kasiino saaks üldse litsentsi Eestis tegutsemiseks.

Mida tähendab vastutustundlik mängimine?

Põhimõtteliselt tähendab see seda, et online kasiino peab pakkuma mängijatele võimalust oma mängimise piiramiseks. Seda saab piirata erinevate variantidega:

1. Sisse ja väljamaksed limiidiga

2. Kaotuse limiit

3. Ajalimiit

4. Mängimise keeld kuueks kuuks kuni kolmeks aastaks

Lisaks on mängijal õigus saada infot selle kohta, kui kaua ta on mänginud, kui palju ta on võitnud ja kaotanud ning kui suured on panused.

Maksud

Eesti kasiinod toetavad ka muud ühiskonda, makstes iga aasta hasartmängumaksu. Sellest ligi pool läheb Eesti Kultuurkapitali eelarvesse, millest toetatakse omakorda erinevaid projekte ja ettevõtmisi.

Kasiino valimine

Hea koht, kust alustada kasiinode valimist, on tutvumine arvustuste ja ülevaadetega. Selliselt saad kõige kiirema ja parima ülevaate erinevatest variantidest ning võimalustest. Ja ühtlasi saad ka aimu, milline kasiino sobiks sulle kõige paremini. Iga inimese jaoks tähendavad parimad online kasiinod midagi erinevat.

Populaarsus

Heaks näitajaks on kasiino populaarsus. Kui ikka tuhanded inimesed kasutavad just seda kasiinot, siis on sel ka oma põhjus.

Nõuded ja tingimused

Hea on teada seda, millised on erinevad nõuded ning tingimused enne seda, kui alustad mängimist ning hakkad raha mängu panema. Vaata erilise hoolega üle boonuste läbimängimise nõuded ja väljamaksete tegemise eeskirjad.

Kasutusmugavus

Miks kulutada oma aega ja energiat halva portaali peale? Mängimine võiks olla mugav ning lihtne. Samamoodi võiks olla mugav ja lihtne ka üleüldine konto loomine, sisse ja väljamaksed ning nende tegemise lihtsus.

Klienditugi

Loodetavasti ei pea sa kliendituge kasutama, ent ole selleks valmis. Ja kui juba läheb vaja, tahad sa kiiret ning mugavat teenindust. See tähendaks, et võimaluse korral tasuks eelistada kasiinot, mis pakub kliendituge keeles, mida sa ise valdad.

Läbimängimisnõue

Läbimängimisnõue tähendab, et kasiino poolt pakutav boonusraha tuleb enne väljamaksmist läbi mängida. Sinu jaoks oleks kõige parem variant võimalikul madal läbimängimisnõue.

Tagasimakse määr

RTP ehk teoreetiline tagasimakse määr annab teada, kui palju on mängijatel keskmine võimalus panustatud raha tagasi saada. See tähendab, et peaksid valima mänge, millel on võimalikult kõrge tagasimakse.

Keskmine RTP on 96% ehk võid selle baasiks võtta.

Pööra tähelepanu sellele, et ühe ja sama mängu RTPd võivad olla erinevates kasiinodes erinevad.

Mida rohkem, seda uhkem

Miks piirduda kasiinoga, kus on mänge piiratud koguses? Palju parem on valida kasiino, kus on rohkem valikut. Selliselt on garanteeritud, et sul ei hakka igav ning jagub erinevaid meelelahutuslikke võimalusi.

Vaata ka seda, millega saab mängida. Enamik online kasiinosid pakuvad varianti, et saad lisaks arvutile mängida ka telefonis või tahvelarvutis.

Uued kasiinod

Kuigi turul on juba üksjagu häid kasiinosid ning tuntud tegijaid, siis endiselt on tulemas ka uusi tegijaid ja neid ei tasu kahe silma vahele jätta.

Tihtipeale võib just uutelt kasiinodelt loota suuremaid või paremaid boonuseid ja pakkumisi, omapäraseid funktsioone või unikaalsemaid mänge.

Lojaalsusprogramm

Enamik kasiinosid pakuvad ka lojaalsus- või VIP programme. Mida need tähendavad? Nende programmidega soovib kasiino tänada lojaalseid kliente ja pakkuda neile rohkem võimalusi, kui uutele tulijatele.

Tasuta spinnid

Tasuta spinnid ehk tasuta keerutused pakuvad võimalust mängida ilma enda raha kasutamata. Neid saab kasutada vaid slotimängudes. Tihtipeale on nõutud, et teatud arvu tasuta keerutuste saamiseks peab täitma teatud tingimused.

Sissemakseta boonused

Üks boonuse variante, kus sa ei pea isegi muretsema sissemakse tegemise pärast. Mõnikord piisab boonuse saamiseks vaid konto tegemisest.

Tervitusboonused

Tervitusboonustega on sul võimalik saada koheselt rohkem raha, et sellega siis mängudele panustada. Tavaliselt pakutakse tervitusboonust vaid uutele mängijatele.

Kampaaniad

Kampaaniad on osa online kasiinode elust ning tegutsemisest. Tihtipeale on need samal ajal, kui suuremad pühad või muud tähtpäevad.

Mõned kampaaniad on mõeldud juba olemasolevatele mängijatele, teised aga uutele mängijatele.

Samas on sul alati ka võimalus boonusest loobuda. Mõnikord võib see olla õige vastus, et sul oleks võimalus kogu võidetud raha, kui soovid, välja võtta.

Sissemakse tegemine

Kui soovid mängida pärisraha eest, on ühel või teisel hetkel vaja teha sisse ja väljamaksed. Sissemakseks on mitmeid erinevaid variante:

Krediitkaart ja deebetkaart – arvestama peab sellega, et väljamaksete tegemine kaartidele ei ole alati võimalik, võtta kauem aega või nõuda suuremat väljamakset.

• Pangalink

Trustly – see on Eesti mängijate seas üheks populaarseimaks valikuks

Krüptoraha – kuigi erinevaid krüptorahasid on maailmas sedavõrd rohkelt, siis hetkel on võimalik kasutada Bitcoini, Ethereumi ning Litecoini. Samas tasub silma peal hoida, sest alati võib turule tulla uusi võimalusi ning lahendusi

Skrill ja Neteller – mõlemad on e-rahakotid ja väga tihti on just e-rahakoti kasutamine võimaluseks, et nautida kõige kiiremat väljamakset.

Enamik sissemakseid toimuvad äärmiselt kiiresti, muutes tegutsemise ja mängima hakkamise palju lihtsamaks.

Millised mängud on olemas?

Mänguautomaadid

Online mänguautomaadid, tuntud ka nimetusega slotid, on online kasiinode kõige kiiremad mänguvõimalused.

Need on paljude inimeste lemmikmängud. Ühelt poolt on põhjuseks ka lai valik. Enamikes kasiinodes on sadu erinevaid slotimänge, kui just mitte tuhandeid! Miks on need aga nii populaarsed?

Kiired mängud ja kiired võidud on äärmiselt meelitlevad. Seejuures võib kohata nii väiksemaid, kui ka suuremaid võite. Nii harvemini kui tihedamini.

Slotid on tihtipeale ka ühed kõige innovaatilisemad mängud! Tänu sellele on slotimängudelt oodata rohkem erinevaid funktsioone, võimalusi ja unikaalsemaid mänguelemente.

Kuigi osaline ülesehitus ja tehnoloogiline plaan on erinevatel mänguautomaatidel samasugune, tuleb erinevus välja rullikute ning võiduliinide arvu, RTP, temaatika ja ka boonusmängude poolest.

Mõned slotimängud on äärmiselt lihtsakoelised, samas kui teised on keerulisemad ja seetõttu paljudele ka huvitavamad.

Tavaliselt on mänguautomaadil viis rullikut, ent neid võib olla ka rohkem kui vähem. Võitmiseks peab võiduliinile kokku saama vähemalt kolm identset sümbolit. Seda muidugi klassikalises mängus, on ka teisi variante ja võimalusi.

Üks keerutus võtab keskmiselt kolm sekundit! Nagu näha, on see tõesti kiire!

Minimaalne mängusumma võib olla ka vaid 10 või 20 senti! Aga võita on võimalik kordades ning kordades rohkem! Väike panus ei pea tähendama väikest võitu.

Paljudel slotimängudel on progressiivne peavõit, mis lubab võita veelgi suuremaid summasid. Maailma suurimad võidusummad ületavad 17 miljonit eurot!

Blackjack

Kes ei teaks siis seda kaardimängu? Reeglina mängid online blackjack live krupjee vastu, ent olemas on näiteks ka blackjacki pakkuvad mänguautomaadid.

Blackjacki mängu eesmärgiks on saada oma kaartidega kokku 21 punkte või sama palju, kui on krupjeel. Samal ajal peab vältima lõhki minemist ehk enama kui 21 punkti saamist.

Tegu on mänguga, kus saab teadlikku mängimisega oma võimalusi vähendada ning suurendada.

Rulett

Tegu on ennustusmänguga, kus peab ennustama numbri peatumiskohta. Panustada saab nii kindlale numbrile, numbrite gruppidele, kas paaris või paaritule numbrile ning värvile – kas punane või must.

Ruletist on olemas erinevaid variante:

Euroopa rulett

Prantsuse rulett – mängulaual on vaid üks null ning kui kuul jääb sellel pidama, on sul kas võimalus pool rahast tagasi saada või uuesti proovida.

Ameerika rulett

Kiirrulett

Double Ball rulett

Bakaraa

Mäng, mis tundub esmapilgul keeruline, ent on tegelikult parajalt lihtne ja samas ka meelelahutuslik.

Nagu blackjack, on ka see numbritel põhinev mäng, ent eesmärgiks ei ole mitte teatud summa kokkusaamine vaid ennustamine, milline käsi on üheksale punktile lähemal. Kas mängija või pankuri panus!

Erinevalt mitmetest teistest mängudest, on bakaraa boonuseks see, et panga eelis on võrdlemisi madal.

Olemas on eri tüüpi bakaraa mänge. Erineda võib kiirus, kui ruttu kaarte avatakse, aga mängus võib leida ka erinevaid funktsioone.

Live kasiino

Võimalus mängida live krupjee vastu ehk mängida reaalelus, on viimaste aastate lisand, mis on aga jõudsalt populaarsust kogunud.

Tänu videdosillale, erinevatele sensoritele ning korralikule tarkvarale jõuavad live krupjeed täitsa sinu koju kätte. Krupjeed on professionaalid, kes teavad, kuidas erinevaid kasiinomänge läbi viia ning seda äärmiselt meelelahutuslikult.

Muidugi pakutakse väga erinevaid mänge

Live rulett

Live Bakaraa

Live Blackjack

Ihaldatud võidud

Võitmine sõltub väga paljudest faktoritest. Esiteks muidugi sellest, et mis mängu sa mängid. Kõikide summade võiduprotsendid ei ole kaugeltki samasugused! Tihtipeale on just uuemates mängudes võimalik ka suuremalt võita.

Teiseks oluliseks faktoriks on panuse suurus. Kui otsustad ikkagi väikese panuse kasuks, on ka tõenäoline võidusumma pigem väiksem. Miks?

Võidusumma on seotud panuse suurusega.

Mida teha, kui oled võitnud?

Kui oled mänginud hästi või sul on vedanud, siis varem või hiljem õnnestub sul ka võita. Üheks variandiks on oma võidud uuesti mängu panna ja proovida võidetut suurendada. Teiseks variandiks, tihtipeale paremaks ja mõistlikumaks variandiks, on võit välja võtta ehk kasutada väljamakse võimalust.

Kui oled otsustanud mängida Eestis litsentseeritud kasiinos, võid olla kindel, et saad oma võidud ka kätte. Nimelt on kõikidel litsentseeritud kasiinodel kohustus kasutajate raha hoida turvaliselt, kasiino teistest vahenditest eraldi ehk seeläbi on ka sinu võidud garanteeritud!

Väljamakse käib erinevate reeglite ning eeskirjade järgi. Üheks reegliks on tihtipeale see, et väljamakse saab teha vaid kontole, kust on varasemalt juba sissemakse tehtud.

Mis kipub kahe silma vahele jääma?

Mõnikord tähendab boonuste kasutamine seda, et sa ei saa ilma läbimängimata väljamakset teha. Seega isegi kui sul justkui oleks raha, mille võid välja maksta, siis pead ikkagi selle enne teatud määral läbi mängima ja alles siis saad väljamaksega jätkata.

Iga boonus tuleb oma piirangutega!

Just erinevate piirangute tõttu võib targem otsus olla boonustest loobumine, isegi kui esmapilgul tunduvad need enam kui ahvatlevad. Parimad online kasiinod võivad olla ka need, kus on tunduvalt vähem boonuseid.

Väljamakse limiidid

Tavaliselt on kasiinode väljamaksetel ka erinevad limiidid. Olemas on minimaalse väljamakse limiit, tihtipeale 10 eurot. Olemas on ka maksimaalse väljamakse limiit.

Olenevalt kasiinost on need limiidid kergesti leitavad, ent mõnikord on vaja natuke rohkem uurimist, et vajalikud sisse ja väljamaksed ning nende limiidid üles leida.

Mõnikord on kasiinodel ka kindel maksimaalne väljamaksete summa kas siis ööpäeva, nädala, kuu või mõne muu ajaperioodi jooksul.

Kui on mingil põhjusel vaja teha nähtavast limiidist suurem väljamakse, tasub alati võtta ühendust kasiino klienditoega ning vaadata, mis variante nad pakuvad.

Kui kiiresti väljamakse kätte saab?

Kui sissemaksed jõuavad kontole tavaliselt hetkega, siis väljamaksed võivad võtta kauem ning see sõltub ka kasutatavast meetodist.

Nimelt peavad kõik väljamaksed üle vaatama kasiino spetsialistid ja tegema seda manuaalselt. Alles seejärel on võimalik väljamakse aktsepteerida ning teele saata.

Selle eesmärk on rahapesu tõkestamine.

Isikukontroll ehk turvakontroll

Varem või hiljem peab iga Eesti kasiino kasutaja läbima turvakontrolli. Küsimus on ainult selles, et millal seda tehakse. Variante on erinevaid:

– Esimese väljamakse tegemise eel

– Kui väljamaksete kogusumma on teatud summa või kõrgem

– Kui soovid teha ühekordse väljamakse summas, mis on teatud summast kõrgem

Samal ajal on hea teada ka seda, et mõnikord tehakse turvakontroll ära justkui möödaminnes, ilma et sa peaksid vaeva nägema. Tavaliselt toimub see siis, kui seod oma kasutajakontoga pangakonto.

Muidugi võib juhtuda, et kasiinol tekib lisaküsimusi või kahtlusi. Sellisel juhul võidakse avaldada soovi teha lisakontroll ehk pead saatma kasiinole pildi oma isikuttõendavast dokumendist, maksekaardist või kasutajakonto leheküljest.

Kui sa pole kindel, kas see on ikka kasiino, kes selliseid asju küsib, võta kindlasti kasutajatoega ühendust ja räägi nendega asjad läbi.

Kasutajatugi

Jutu käigus oleme mitmel korral maininud võimalust kasutajatoega ühendust võtta, et neilt abi saada. Muidugi tähendab see, et kasutajatoega suhtlemine peaks olema võimalik.

Enamik kasiinod Eestis pakuvad vähemalt osaliselt eestikeelset toetust. Pead arvestama sellega, et kõikjal ei pakuta 24/7 eestikeelset teenindust, ent on see võimalus õnneks olemas.

Kui suudad suhelda ka inglise või vene keeles, on valikuid juba palju rohkem.

Kasiinoga saab ühendust võtta mitmetel viisidel:

Helistamine: hea võimalus, et reaalajas töötajaga rääkida ning võimalus ka siis, kui ei soovi kirjutada. Miinuseks on aga see, et alati ei pakuta ööpäevaringset eestikeelset teenindust või isegi ööpäevaringset telefoniteenindust.

E-post: parim viis, et vestlus oleks alati salvestatud. Hea võimalus ka sulle, et pikemad või keerulisemad vastused üle lugeda, kui peaks selleks soov tekkima.

Vestlusaken: lisaks telefonikõnele teine viis, et suhelda reaalajas päris inimesega. Eelistatud ka nende poolt, kes eelistavad rääkimisele kirjutamist. Paljud vestlusaknad pakuvad vestluse lõppedes ka võimalust vestlus salvestada ehk säilib ka e-posti eelis.

KKK

Enne kasutajatoe poole pöördumist tasub üle kontrollida kasiino KKK ehk Korduma Kippuvad Küsimused. Tihtipeale on kellelegi teisel juba sarnane mure olnud ning leiad sealt hetkega vastuse või lahenduse.

Aga kui probleem on suurem?

Võib juhtuda, kuigi äärmiselt harva, et kasiino klienditoest pole sinu arvates kasu või nad lihtsalt ei vasta sulle. Õnneks ei jää sa üksinda, vaid on ka teisi võimalusi, kes suudavad aidata.

Esiteks on alati abiks Eesti Maksu- ja Tolliamet.

Teiseks võib pöörduda Tarbijakaitseameti poole.

Mõlemad asutused on abiks erinevate probleemide lahendamisel ja on kindlasti suureks abiks.

Kõige lihtsam on otse loomulikult probleemide ennetamine ehk see, millest rääkisime jupp maad tagasi – kontrolli üle, et kasiinol on õige ja kehtiv litsents ja tegutse ainult kasiinodes, millel on need ka olemas!

Kuidas kasiinos oma võiduvõimalust suurendada?

Õiged mängud

Kõige lihtsam vastus sellele küsimusele on mängude valimine! Täpselt see ongi kõige toimivamaks nipiks. Muidugi pead esmalt end kurssi viima sellega, mis on üldse erinevate mängude võiduvõimalused ja ka sellega, milline on panustamine.

Kui võiduvõimalus on ka suurem, aga panused on samamoodi suured, ei ole ehk mängu kasuks otsustamine siiski kõige mõistlikum.

Samas peab mõtlema ka sellele, et mida sulle mängida meeldib. Mida see loeb, et pokkeris võib oskusliku mängimisega võita, kui sa vihkad pokkerit? Raiskad lihtsalt oma aega ja meelelahutuski jääb saamata! Kui sulle ikkagi meeldivad slotid, siis vaata just slottide seas ringi, kui suur on mingi mängu võiduvõimalus ja vali selle järgi.

Number, mida vaadata on RTP ehk mängu keskmise tagasimakse protsent. Mida suurem number, seda parem see sulle kui mängijale. Kõige kõrgem RTP on näiteks blackjackil, kõige madalam mänguautomaatidel ehk slottidel.

Aga on ka teisi variante, kuidas võib oma võiduvõimalusi natukenegi tõsta.

Boonused

Tihtipeale on boonused ahvatlevaks lisaks ja pakuvad rohkem mänguvõimalusi. Mida peab siiski aga jälgima, on boonuse tingimused.

Väga suur läbimängimisnõue pole sinu kui mängija jaoks sugugi kasulik! Palju parem võib olla boonusteta mängimine, mis pakub vähemalt võimalust võidud kohe, kui soovid, välja võtta.

Teised boonused võivad aga tõesti olla kasulikud. See tähendab lihtsalt seda, et pead hoolikalt valima ning kõik tingimused läbi lugema, enne kui otsuse teed.

Jälgi teisi

Selle asemel, et ise uurida, uudistada ja aega kulutada, on hea võimalus jälgida striimereid. Voogedastus ei kuulu enam vaid arvutimängude maailma, vaid on jõudnud ka mujale. Ehk vaata, mida ja kuidas teised mängivad!

Mõnikord teevad striimerid ka teatud kasiinodega koostööd, mis võib tähendada erinevaid boonuspakkumisi ja kampaaniavõimalusi.

Mängi tasuta

Enamikes kasiinodes on võimalik mängida proovi- või demoversioonidega. Tihtipeale on see peamiselt slottide juures võimaluseks, ent teinekord saab katsetada ka muude kasiinomängudega.

Väga tihti ei ole vaja isegi kontot teha – vali vaid mäng, vali demoversioon ja hakka aga pihta!

Kui palju on võimalik võita?

Pole midagi teha, kasiinol on maja eelis. Samas ei tähenda see seda, et mitte keegi mitte kunagi ei võida. Enamik inimesi piirdub siiski väiksemate võitudega, ent on ka neid, kes saavad tänu kasiinomängudele tõelisteks miljonärideks.

Eesti üks suurimaid võite on üle 17 miljoni euro ning selle võidu tõi keerutus NetEnti loodud Mega Fortune slotimängus!

Teine, üks suur võit, tuli ka NetEnti loodud slotimängus Hall of Gods. 3.7 miljoni eurone võit võideti 2020. aasta alguses ning see oli Paf kasiinos. Seejuures saadi võit 20-sendise keerutusega! See on igal juhul panusest kordades suurem tulemus!

Kes loovad mänge?

Kõikide kasiinomängude taga on peidus äärmiselt professionaalsed ja oskuslikud mängutootjad ning mängude arendajad.

Meelelahutusmaailmas on tihtipeale oma valdkonna parimad tegijad ja see kehtib ka kasiinomaailma kohta. Eesmärgiks on ju luua parimaid mänge, ning selle jaoks on vaja tipptegijaid.

Mängude loomisel on tähtis roll nii disaineritel, koodikirjutajatel, arendajatel kui ka kümnetel teistel inimestel.

Ja kuigi üle maailma on sadu mängutootjaid, on igas riigis ja igal turul alati neid, kes on teistest populaarsemad. Eesti turul on mängijate lemmikuteks osutunud järgmised tootjad:

Play’n Go

Quickspin

Yggdrasil – Kui tahta midagi uuenduslikku ja innovaatilist, tasub uurida just selle ettevõtte loomingut. Paljud nende slotimängud paistavad heas mõttes silma ning on võitnud austajaid üle maailma.

Big Time Gaming – Mängulooja, kes tõi esimesena turule megaways lahenduse, mis on nüüdseks jõudnud ka mitmete teiste mänguloojate arsenali.

NetEnt – Eriti populaarsed on selle mängutootja progressiive peavõiduga slotimängud. Uusi mänge võib firmalt oodata põhimõtteliselt igal kuul, mis muudab mängukataloogi vaheldusrikkaks ja mitmekesiseks.

Relax Gaming – Seejuures on huvitav teada ka seda, et Eesti on oma tehnoloogiamaailmas jõudnud ka kaugemale, kuid vaid teadatuntud nimed. Nimelt on nii Playtech kui Relax Gaming ettevõttete juured just nimelt Eestis!

Kuidas teada, et on aeg hasartmängudega piiri pidada?

Sõltuvusse on võimalik jääda nii suhkrust, sigarettidest kui trennist. Muidugi võib seetõttu sõltuvus tekkida ka muust, nagu näiteks kasiinomängudest. Tegu on aga sõltuvusega, mis võib üsna ruttu käest ära minna ja kaasa tuua rohkem probleeme, kui oskad hetkel arvata või karta. Kuidas siis teada, millal on aeg abi otsida?

Oleme välja toonud seitse küsimust. Kui sa vastad neile „JAH“, on aeg abi otsida:

1. Su lähisuhted kannatavad hasartmängu tõttu

2. Sa proovid mängimist oma sõprade ja perekonna eest varjata

3. Sa ei tea, millal on õige aeg lõpetada või ei suuda seda teha

4. Sa tunned nii mängides kui mitte mängides ärevust

5. Sa kulutad kasiinos rohkem raha, kui suudad endale lubada, sh võtad mängimiseks laenu

6. Su tehtavad panused suurenevad järjest

7. Sa ei suuda keskenduda ega mõelda millelegi muule, kui mängimisele

Juba ülalpool sai mainitud, et kõik litsentseeritud kasiinod peavad pakkuma võimalust seada limiidid või oma konto ja enda isik antud kasiinost blokeerida.

Lisaks on võimalik teha täielik blokeering ehk kindlustada, et sa ei saa mängida üheski Eesti kasiinos. Selleks pead minema Eesti Maksu- ja Tolliameti lehele.

Lisaks on hea mõte otsida abi erinevatelt organisatsioonidelt, kellel on olemas kogemused, teadmised ja oskused:

• Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus – https://15410.ee/

• BeGambleAware – https://www.begambleaware.org/

• Gambling Therapy – https://www.gamblingtherapy.org/et

• Gamblers Anonymous – http://www.gamblersanonymous.org/ga

Kuidas on lood maksudega?

Valides mängimiseks Eestis litsentseeritud kasiino, on hea teada, et kõik võidud on sinu kui võitja jaoks maksuvabad.

Sama kehtib ka näiteks lotot mängides!

Muidugi ei tähenda see, et üldse makse ei makstaks, ent sellega tegeleb hasartmängu korraldaja, mitte hasartmängu võitja.

Miks mängida just internetikasiinos, mitte tavakasiinos?

Kui hakata võrdlema internetikasiinod päris kasiinoga, on erinevused märkimisväärsed.

Esiteks on mänguautomaatide ehk slotimängude RTP online kasiinodes palju kõrgem, kui tavalistes kasiinodes. Vahe võib olla märkimisväärne ja tihtipeale on just mängijal kasulikum võtta ette online kasiinos tegutsemine, kui tavalises kasiinos.

Tavalises kasiinos peab arvestama teiste klientide olemasoluga. See tähendab suuremat ajakulu igas mõttes! Ehk on mõni mäng nii populaarne, et sul pole lootustki löögile saada? Või võtab ühismängudes keegi liialt aega, et oma järgmist otsust läbi mõelda? Ehk ei ole tavakasiinos lihtsalt piisavalt suurt valikut, mis on lõpuks piirav? Internetikasiinos on mänguvalik sedavõrd lai, et läbimängimiseks kulub aastaid! Ja samal ajal tuleb kogu aeg uusi mänge aina juurde ja juurde.

Lisaks on online kasiinodes võimalik nautida palju ägedamaid boonuseid. Ja kuna interneti kasiino kasutamine ei nõua füüsilist kohalolu, võid kasiino valida just selle järgi, mis sulle kõige paremini sobiks, mitte selle järgi, mis on kõige lähemal ning kergemini kättesaadav.

Boonuseid pakutakse nii uutele klientidele kui vanadele olijatele. Valikus on nii registreerumisboonus, sissemaksuboonus, tasuta keerutused, erinevad kampaaniad ja põnevad kasiinoturniirid ehk et huvitavaid lahendusi ikka jagub!

Tihtipeale on online kasiinodes ka suuremad võidusummad ja kellele see siis ei meeldiks? Tavalistes kasiinodes on just slotimängud jagatud tihtipeale kategooriatesse ning igal kategoorial on oma limiidid nii panuste kui võitude kohta.

Online kasiinod päris kasiinode võimalustega

Muidugi on päris kasiinodel oma eelised. Muidu ei oleks neid senini olemas! Paljude jaoks on parimaks eeliseks võimalus suhelda päris diileriga. Visata temaga nalja, vahetada kogemusi, rääkida igapäevaelust – mis iganes! Ja väga pikalt oli ainus võimalus professionaalse diileriga suhtlemiseks just nimelt päris kasiinosse minemine. Nüüdseks on olud aga õnneks muutunud!

Suur osa online kasiinosid pakuvad just päris suhtluse armastajate heameeleks live kasiino teenust. See tähendab, et kasiinomängu viib läbi professionaalne diiler. Diiler tegutseb kaamera ees, kasutusel on mikrofonid ja mugavalt omas kodus mängija saab tõesti nautida samasugust kogemust, nagu päris kasiinos!

Mida jälgitakse enda lemmikkasiino valimisel?

Interneti avarustes luuakse pea iga nädal uusi ja uusi kasiinosid. Mängija jaoks on see äärmiselt kasulik ja meeldiv lahendus. Mida rohkem ,kasiinosid seda laiem valik, mis tähendab, et saab leida just täpselt selle sobiliku ja parima lahenduse. Juba eelnevalt rääkisime pikalt, mida jälgida ja mida vaadata, ent see oli mõeldud just mängijale.

Oletame aga, et sul on unistus ja soov avada päris enda online kasiino! Millele peaksid tähelepanu pöörama kui pead plaani unistus ka teoks teha?

Disain

Disain on iga veebilehe ja seeläbi ka internetikasiino näoks, kohaks mis pakub esimest muljet ja esimene mulje, nagu me kõik teame, on äärmiselt tähtis.

Kas sa tahaksid luua midagi unikaalset ja eriliselt silmapaistvat? Või pigem jääda juba proovitud lahendute juurde? See on esimeseks suureks küsimuseks, millele toetudes saad hiljem rajada soovitud disaini. Inimesi on erinevaid. Kellele meeldib klassikaline lahendus, kes eelistab unikaalsemat ja innovaatilisemat lahendust.

Olenemata valitud suunast, on siiski mõned üldreeglid, mida järgida. Need on vajalikud selleks, et saavutatud tulemus oleks võimalikult kasutajasõbralik.

Mõnikord on liigne innovaatilisus hoopis kahjulik ja lõpetatakse tulemusega, mis ei meeldi kellelegi. Mida siis aga online kasiino disaini juures silmas pidada?

1) Veebileht peab kiiresti laadima! Aeglane või kinnikiiluv sait on kiireim tee pahaste klientideni.

2) Ajad, mil internetikasiinot sai kasutada vaid arvuti või sülearvuti vahendusel, on nüüdseks möödas. Kui ei mõtle kasiino mobiiliversioonile, oled juba enne alustamist ajast maha jäänud.

3) Registreerumise ja sisselogimise nupud peaksid olema nähtaval ja võiksid olla vähemalt esilehel rohkem kui ühes kohas. Näiteks võiksid need olla lehekülje ülaservas ja allservas ja kui kujunduse poolest sobib, siis ka küljemenüül.

4) Online kasiino registreerimise protsess ise peaks olema võimalikult lihtne ja sirgjooneline. Mida keerulisem protsess, seda vähem on neid, kes selle lõpuni teevad.

5) Kogu leht peab olema kergesti navigeeritav. Eriti peab sellele tähelepanu pöörama mängude menüüs! Võimalus sorteerida mänge nende populaarsuse, teema, stiili, mängulooja jms järgi on paljude arvates üheks oluliseimaks funktsiooniks.

6) Kodulehel peab olema ka koht litsentside, sertifikaatide ning partnerluste näitamiseks. Usaldusväärsus on olulisem, kui oskad arvata.

Mänguvalik

On inimesi, kes armastavad kaardimänge ja ei talu ühtegi slotimängu. Ja on neid, kelle jaoks kaardimängud on igavaimast igavaimad ja eelistavad palju parema meelega slotikaid. Samas vaimus võiks jätkata. See tähendab aga seda, et suurema kasutajatearvu saavutamiseks on oluline ka korralik valik mänge!

Seejuures on hea leida tasakaal klassikaliste ja uuenduslikke mängude, kaardimängude ja teiste võimaluste vahel.

Maksevõimalused

Just nagu mängude valikul, on tähtis ka maksevõimaluste valik. Inimesed eelistavad erinevaid võimalusi ehk mida rohkem variante sa pakud, seda rohkem on mängijaid.

Muidugi peab arvestama asukohariigi reeglite, seaduste ja eeskirjadega!

Võimaluse korral on hea mõte kasutada ka krüptovaluutasid ja nende eeliseid.

Klienditugi

Paljud mängijad arvestavad online kasiino valimisel ka seda, milline on pakutav kasutajatugi. Ja see on asi, mida tasub silmas pidada! Ei ole midagi hullemat kui sattuda probleemi otsa ning avastada, et pole kedagi, kes aitaks.

Ideaalis võiks online kasiino pakkuda 24/7 kasutajatuge ja selle erinevaid variante. Olemas võiks olla nii e-mail kui ka telefon. Üheks populaarseimaks lahenduseks on kujunenud aga live chat ning kuna kliendid seda armastavad, oleks tark mõte kaaluda selle oma veebilehele lisamist. Muidugi peaks see hästi toimima. Kui ei ole võimalik mures kliendile vähem kui minuti jooksul vastata, tasub ehk piirduda üksnes telefoni või e-maili toe pakkumisega.

Boonused

Online kasiinod tulevad kõik kampaaniate ning boonustega. Mida heldemad boonused ja ägedamad pakkumised, seda rohkem need ka ligi tõmbavad. Muidugi peab siinkohal tasakaalu hoidma, et äri pakkumiste ja boonuste tõttu untsu ei läheks.

Kokkuvõtteks

Saab öelda, et online kasiinod on suurepäraseks meelelahutuskohaks, mida katsetada ka siis, kui ei ole sellega varem tegelenud. Vahet pole, kus sa viibid või millal tahad mängida, online kasiinod on alati olemas. Seni kuni sul on internetiühendus ja kas nutitelefon või arvuti, võid igal ajal virtuaalsetest ustest sisse astuda.

Jäta aga meele see, et mängida ei tasu igas kasiinos, vaid vaja on valida, kuhu oma raha panna.

Esiteks peab kasiinol olema vastava riigi litsents, mis tagab, et kasiino jälgib seaduseid ja eeskirju, mis on loodud just sinu kui mängija kaitsmiseks.

Teiseks on vaja mõelda turvalisusele. Kõik mängivad sooviga ühel hetkel võita. Sa tahad olla kindel, et kui see peaks juhtuma, saad sa oma võidud ka kätte, mitte ei jää need kuskile veebikontole kinni. Selliselt võid ilma jääda nii võitudest kui ka tehtud sissemaksetest.

Kolmandaks kasutajatugi, mis peab olemas olema. Loodetavasti ei teki sul probleeme ega murekohti ent kui need peaksid tekkima, on hea teada, et olemas on asjatundlikud töötajad, kes suudavad sulle appi tulla.

Neljandaks vaata üle online kasiino kampaaniad ja boonused. Need võivad olla tõeliselt kasulikeks lisadeks, eriti kui sa oled täiesti uus. Tihtipeale on uutele mängijatele tehtavad pakkumised palju paremad kui need, mida pakutakse juba olemasolevatele kasutajatele. Seetõttu vaata üle lisaks uutele mängijatele mõeldud pakkumistele ka see, milline on lojaalsusprogramm ning seegi, millised on kampaania või boonuse reeglid. Tasuta spinnid on üheks levinud online kasiinode boonuseks.

Viiendaks jälgi online kasiino demovõimalusi ja tasuta mängimist. Miks kulutada oma rahale asjale, mille osas sa ei ole isegi kindel, et see oleks sulle meele järgi? Demomängud on suurepäraseks viisiks saada mänguga tuttavaks ilma, et peaksid isegi senti oma rahast panustama.

BrazilNew ZealandPeru