Kuidas külmadel talve- ja sügiskuudel säästa?

Allpool toodud nipid aitavad säästa energiat ja raha, kuid seda mugavuses mitte järele andes. Mõndade ideede rakendamine on tasuta ja nende igapäevane kasutamine ei ole keeruline. Teised ideed on lihtsad ja odavad, tagades lõpuks maksimaalse kokkuhoiu.

Kasuta ära päikese soojust

Lõunapoolsete akende kardinad tasuks päevasel ajal lahti tõmmata, et päikesevalgus saaks kodu soojendada. Ööseks tuleks aga kardinad sulgeda, et soojuskadu vähendada.

Kata aknad kinni

Akende kaudu läheb kaotsi väga palju soojust, nii et kui Sa tahad soojakadu vähendada, tuleb keskenduda just sellele. Kindlasti peaksid kõik aknad olema kas kahekordse või kolmekordse klaaspaketiga. Soojakadu aitab oluliselt vähendada ka energiasäästukile, mis peegeldab soojuse tagasi ruumi, kuid ei takista päikesevalgust. Ka paksud kardinad aitavad soojakadu oluliselt vähendada.

Reguleeri temperatuuri

Termostaat ei pea huugama kõige kõrgemal temperatuuril, vaid see tuleks pigem reguleerida madalamaks. Võib-olla oled Sa märganud ka seda, et jahedamas ruumis tuleb parem uni, nii et öösel on madalam temperatuur ka kasulikum. Ja kui sa mõneks ajaks kodust ära lähed, tasub temperatuur langetada lausa 15-10 kraadini ning seega küttearveid aasta lõikes 10% võrra vähendada.

Ka soojuspumpa kasutades tuleks säilitada pigem mõõdukat temperatuuri ja kasutada programmeeritavat termostaati.

Ja viimaks, tellides soojusfoto, näed sa täpselt ära, kus on külmsildade põhjustatud probleemsed kohad. Kõiksugused lekked tuleks parandada ja ruumid korralikult isoleerida, et soojus välja ei pääseks, hoolitsedes samal ajal selle eest, et ventilatsioon ei oleks takistatud.

Kanna küttesüsteemide eest hoolt

Hoia silma peal sellel, millal Sa viimati küttesüsteemi hooldasid ja kuidas. Soojuspumpadel on vaja vahetada filtreid, pelletipõletil on vaja puhastada suitsutoru ja seadme sisekülge, ahiküttega elamutes on vähemalt kord aastas vaja korstnat puhastada. See kõik on vajalik selleks, et kütteseadmed teeksid oma tööd võimalikult efektiivselt ning kestaksid võimalikult kaua.

Vähenda kamina soojuskadu

Soemüüriga kamin või pliit on suureks abiks ühtlase temperatuuri säilitamisel, kuid oluline on ka teada, kuidas kaminat kütta. Kas Sa teadsid, et siiber peaks olema kogu põlemisprotsessi ajal avatud? Või et küttekeha ei tohi ka üle kütta? Ning kui on vaja valida pliidi või kamina vahel, tuleb arvestada sellega, et pliidirauad ei pruugi pikaajalisele kütmisele vastu pidada, mis tähendab, et see ei tohiks olla ainus küttekeha.

Kindlasti tuleks veenduda, et küttekeha on ehitatud asjatundja poolt ning et efektiivsus pole vähenenud (ummistunud lõõrid, ahi või kamin on õlivärviga üle värvitud jne). Soojuskadu aitab vähendada ka korstnasiiber ning umbkoldega ahju restkoldseks ümberehitamine.

Kui sügis ja talv mööda saavad, vähenevad küttekulud automaatselt, kuid ka kevadel ja suvel on variante, kuidas säästa nii energiat kui ka raha, nii et vii end sellega kurssi. Ja kui ei ole veel seda teinud, tasuks tellida energiaaudit, mis sisaldab nõuandeid, kuidas energiasäästu just Sinu kodus suurendada.

Ülevaade kõikidest laenudest

BrazilNew ZealandPeru